Şimdi Ara

Borsa senedi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lise öğrencisiyim ve hisse senedi hakkında bilgi almak istiyorum pandemi olduğu için şuanlık sağlık şirketlerine (Bayer Abdi İbrahim vb.) Ayriyeten ASELSAN ve Koç holding e hisse senedi yatırmayı düşünüyorum bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultr0n67 -- 1 Ağustos 2020; 11:32:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Up

• Daha doğrusu hisse senedi almayı*

• Herhangi bir bankadan yatırım hesabı açman lazım öncelikle. Reşit olmadan açılıyor mu bilmiyorum, önce onu araştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha reşit olmamışsındır bulaşma böyle şeylere git gram altın al hergün artıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ultr0n67 kullanıcısına yanıt
    Mantık güzel fakat gerçekler böyle değil aldığın hisse 2 gün yüzde 10 kaybedince alttan almaya yetecek paran, bilgin yoksa hiç girme bu işe yaşında küçük altın al

• Hocam ben borsadayım bu yaşta yatırım hesabı açamazsın belki annenin babanın üstüne bi hesap açabilirsin ama bu işlerden çok anlamıyorsan uzak dur bence koç holdingdede gelecek yok gibi önermem şuan treni biraz kaçırdın nisanda alacaktın hepsi dibi görmüştü YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyrazispir12 -- 1 Ağustos 2020; 21:13:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: poyrazispir12

Hocam ben borsadayım bu yaşta yatırım hesabı açamazsın belki annenin babanın üstüne bi hesap açabilirsin ama bu işlerden çok anlamıyorsan uzak dur bence koç holdingdede gelecek yok gibi önermem şuan treni biraz kaçırdın nisanda alacaktın hepsi dibi görmüştü YTD
    Hadi be kötü olmuş

?

• quote:

?
    Kaçırmışım hocam ya

Şuan kaçtı ama eğer 2. Dalga gelirse ki gelcek gibi, tekrar borsa düşebilir YTD

• quote:

Şuan kaçtı ama eğer 2. Dalga gelirse ki gelcek gibi, tekrar borsa düşebilir YTD
    Bu zamanlarda Bayer ya da Abdi İbrahim düşünüyorum

• quote:

Hocam ben borsadayım bu yaşta yatırım hesabı açamazsın belki annenin babanın üstüne bi hesap açabilirsin ama bu işlerden çok anlamıyorsan uzak dur bence koç holdingdede gelecek yok gibi önermem şuan treni biraz kaçırdın nisanda alacaktın hepsi dibi görmüştü YTD

ben borsadan nası para kazanldığını merk ediyorm.

hisse vb alıyorsun sanırm.

o hisse artıyor.

ee sonra? kime nasıl satıyorsun, başkası niye sendekini alıyor falan?

• @poyrazispir12 hocam hazır konusuyken bilgin varsa anlatabilir misin

• pcdaly kullanıcısına yanıt
    Tam öyle değil hocam atıyorum sen x fiyattan x hissesinden 100lot alış emirini gönderdin borsaya 5 saniye sonra işlemin gerçekleşir hisse senin aldığın fiyatın üzerine cıkinca sende kar etmiş oluyorsun yatırdığın para ne kadar çoksa okadarda kar edersin yine x hissesine satış emri verdiğinde 5 saniyede emin borsada onaylanır ve paran 1 iş günü içinde hesabına geçer tabi bu bist için geçerli nasdaqda falan işler biraz daha değişik YTD

• quote:

Tam öyle değil hocam atıyorum sen x fiyattan x hissesinden 100lot alış emirini gönderdin borsaya 5 saniye sonra işlemin gerçekleşir hisse senin aldığın fiyatın üzerine cıkinca sende kar etmiş oluyorsun yatırdığın para ne kadar çoksa okadarda kar edersin yine x hissesine satış emri verdiğinde 5 saniyede emin borsada onaylanır ve paran 1 iş günü içinde hesabına geçer tabi bu bist için geçerli nasdaqda falan işler biraz daha değişik YTD

şu anlattığın basit duruyor. yani kaybetmeyi göze aldığımız hazır biraz paramız varsa, 3 5 firmadan hisse alıyorsun, ertesi gün artarsa hop satıyorsun ve para kazanıyorsun. kolay para kazanma yolu gibi.

bir de satarken kime satıyorsun? yani aldığın yerden geri vazgeçmek gibi hisseyi verip paranı mı alıyorsun otomatik?

Aslında o kadarda basit değil yani firmalara göre analizler var yükselirmi düşermi diye öyle rastgele iş yapmak riskli olur satma işlemi şöyle oluyor sen borsaya şatış işlemini gönderdiğin fiyattan borsa senin emrini onaylıyor sana paran 1 gün içinde yatıyor. gerisini kafana takma çok karışık :) YTD

• quote:

Aslında o kadarda basit değil yani firmalara göre analizler var yükselirmi düşermi diye öyle rastgele iş yapmak riskli olur satma işlemi şöyle oluyor sen borsaya şatış işlemini gönderdiğin fiyattan borsa senin emrini onaylıyor sana paran 1 gün içinde yatıyor. gerisini kafana takma çok karışık :) YTD

bence karışık bişi yok:D yani çok büyük para yatırmıyor ve çok büyük kazanmayı hedeflemiyorsan, gayet basit duruyor. yani büyük firmalardan birine oynasan muhtemelen bir kaç ayda illaki artar.

mesela ne kdar paraya karşılık ne kadar kazanıyorsun?

Hocam investing diye bi uygulama var orda daha detaylı ve kullanicı yorumlarıla görebiliyorsun kar miktarı ne kadar yatırdığına ve hissenin %kaç arttığına bağlı

• @poyrazispir12 çok teşekkürler hocam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.