Şimdi Ara

bornova/kazımdirik te yeni eve taşındık bölgede sol ve türk telekomun fiber alt yapısı var hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bornova/kazımdirik/izmir de yeni eve taşındık bölgede türk Telekom ve süperonline nın fiberi mevcut sürekli online oyun oynayan biriyim bu bölge için hangisinin altyapısı daha iyi en düşük pingi hangisinden alırım,daha önce İstanbul/ataköyde süperonline fiberi online oyunlarda yaşadığım ping sorunu yüzünden değiştirip türk Telekom fibere geçmiştim tüm sorun ortadan kalkmış harika bir online oyun zemini oluşmuştu ama ordaki teknik arkadaşlar Ataköy için türk telekomunun alt yapısının süper olduğunu ama bornovada durumun değişebileceğini söyledi bu konu hakkında fikri olan var mı yardımlarını bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşkkürler.

• Etrafinda kullananlara sorsan emin ol daha iyi bilgi edinirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ttentte ve superonlineda aldığın ping süreleri neydi
  • bolluğa bak be, biz daha adsl'e talim
  • Hayırlı olsun. Kazımdirik mah. büyük bir bölge. Hangi tarafına taşındığınıza göre değişir. Kimi yerde yok yok net olarak kimi yerde 8 mbit bile alamıyorlar. Binadaki kullanan kişilerden fikir almanız faydalı olacaktır.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    kardeşim mustafa kemal caddesi 194.sokağa taşındım,sıkıntı binada bir kaç kişi ile görüştüm yan komşu memnun olduğunu ama ping ming bilmeyeceğini söyledi,üst daire de aynı şekilde oyun oymadağını iletti anlıcağın kafam çok karıştı:(bende pes oynuyorum online olarak ping acayip önemli kötü olduğu zaman direk oyuna yansıyor.
  • kısmet kardeşim ama evi seçerken özellikle dikkat ettim:)
  • cce kullanıcısına yanıt
    türk telekomun ki çok stabildi,hatta şöyle söyleyeyim zerre sıkıntı yaşamadım ama sol ün ki inişli çıkışlı örnek veriyorum haftanın 3 günü normalse 4 günü ping inişli çıkışlı ve direk sıkıntılı idi.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    kardeşim direk komşulara sordum ama yaş ortalaması baya yüksek apartmanın oyun oynayan yok sanırsam...:(
  • Valla o zaman Turk Telekom baglatin gitsin.

Hic olmazsa iyi kotu muhattap var karşıda.

Superonline bu konuda berbat.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baggitekstil

kardeşim mustafa kemal caddesi 194.sokağa taşındım,sıkıntı binada bir kaç kişi ile görüştüm yan komşu memnun olduğunu ama ping ming bilmeyeceğini söyledi,üst daire de aynı şekilde oyun oymadağını iletti anlıcağın kafam çok karıştı:(bende pes oynuyorum online olarak ping acayip önemli kötü olduğu zaman direk oyuna yansıyor.

Ping bilmeyen oyun oynamayan komşuların varsa oranın neti iyidir. Böyle ters oluyor nedense. Taahütsüz net al bence. Superonline taahütsüz vermez gerçi ama TT dan taahütsüz alabilirsin. Bakarsın duruma memnun kalmazsan bırakır diğer sağlayıcıya geçersin.
  • biz eve adsl bağlatamıyoruz port yok diye sendeki derde bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu işler böyle zengine iki farklı fiber kablo çekilir

garibana vdsl geldi mi öp de başına koy derler.

he ama baktığında fiber tarifeleri ile bakır tarifeleri aynıdır.

fakir de 60 lira verir zenginde

ama fakirden aldığı 60 tl parayla zengine fiber kablo çeker.
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    O zaman Bornova'nın hepsi zengin nasıl bi bakış açısı bu kardeşim Allah aşkına :):)adamlar şehir şehir alt yapı yapıyor veya şöyle bakalım olaya İzmir'in en zengin muhiti olan Bostanlı ve dahi Çeşme'de adsl bile zor veriliyor şimdi bura daki herkes gariban mı ?

• Baggitekstil B kullanıcısına yanıt
    İzmir i pek bilmem ama araştırırsan muhtemelen Bornova nin sadece zengin muhitlerine geldiğini görürsün.

Cesme bildiğim kadarıyla şehir merkezine uzak. İlerki dönemlerde oraya da gelir eminim. Bostanlı yi bilmiyorum.

Gelir seviyesi düşük yerlere de çekerler fiber kabloyu ama baktığında fiber kablo çektikleri yerlerde zenginler oturur o mahallelerde de .

• arkadaşım yeni evin hayırlı olsun öncelikle kazım dirikte işyerim manavkuyuda ise evim ikisindede sol fiber ping 80-90 civarı hız ise stabil bilgin olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baggitekstil

O zaman Bornova'nın hepsi zengin nasıl bi bakış açısı bu kardeşim Allah aşkına :):)adamlar şehir şehir alt yapı yapıyor veya şöyle bakalım olaya İzmir'in en zengin muhiti olan Bostanlı ve dahi Çeşme'de adsl bile zor veriliyor şimdi bura daki herkes gariban mı ?

Çeşme'de çoğu alanda VDSL olarak 50-100Mbit arası veriyorlar geçen sene başladılar altyapı çekmeye fakat belediye zaten yolları kazmıştı herhangi bi kazı yapmalarına gerek olmadığı için kolay oldu ancak İzmirin neredeyse çoğu yerinde Fiber var Çeşmeye daha anca doğru düzgün VDSL altyapı döşüyolar daha çok kullanıcı sayısına ve merkezi olmasına bakıyorlar zenginlikle bi alakası yok adamlar gelip a burdaki evler zengin duruyo buraya altyapı çekelim demiyolar en çok talep nerdense gidip oraya altyapı çekiyorlar arkadaş biraz saçmalamış 1 apartmanda 7-8 kişi başvuruda bulunsun yakın bi çevrede varsa direk çekerler altyapı herşey abone sayısına bakıyor adam neden az abone olan yere altyapı çekip zarar etsinki maliyetleri öyle az değil sonuçta en çok abone potansiyeli nerde varsa oraya öncelik tanınıyor haklı olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 23 Haziran 2017; 17:21:54 >
  • sniper_23 kullanıcısına yanıt
    Peki hiç online oyun oynadınızmı kazımdirikte,sıkıntı yarattı mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.