Şimdi Ara

BORÇ VERDİK ALAMIYORUZ

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
12
Cevap
1
Favori
557
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> BORÇ VERDİK ALAMIYORUZ
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1470 Mesaj
    Arkadaşlar hepinize iyi günler. Ben çalıştığım dukkandaki patronun oğluna zamanında adıma kredi çektim borç verdim ancak ödemiyor. Elimde facebook yazışmaları ve onun hesabına attığım paranın banka makbuzu var.Tüm kayıtlar elimde mevcut. Nasıl alabiliriz bu parayı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

HERKES RÜTBESİNİ BİLECEK!
  • Teğmen
    213 Mesaj
    Patronunla konuştun mu, oğlun borcunu ödemiyor dedin mi?
    Gerçi desen nolcak, patron milleti yavşağın önde gidenidir, vermeseydin der, borç onun borcu beni ilgilendirmez der.
    |
    |
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ya babasına söyliyceksin göstericeksin adamsa babası öder borcu eğer kabul etmezse mahkemeye ver gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Diğer iş mahkemem 2.yıl bitiyor..
    Tapulu arsamızın istimlak edilmesi 7.yılı mahkemede...
    Git dava aç alırsın...

Orijinalden alıntı: enginckc

İş mahkemem 7 yıl sürdü daha yeni icra aşamasına geçtik..
    Diğer iş mahkemem 2.yıl bitiyor..
    Tapulu arsamızın istimlak edilmesi 7.yılı mahkemede...
    Git dava aç alırsın...

geçmiş olsun, aklıma Kemal Sunalın davacı filmi geldi =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 19 Kasım 2016; 15:39:49 >

Film 86 yapımı ama bugünü anlatıyor değişen hiç birşey yok
    |
    |
    TITAN291 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Memlekette adalet yok istersen şansını dene ama ben alabileceğini sanmıyorum. Kaldıki azıcık islamdan nasibini almaya çalışsaydın çek senet almadan resmi sözleşme yapmadan borç vermezdin. Allah 3 kişinin duasını kabul etmez diye başlayan hadisin 2. maddesisin. Şahitsiz çeksiz senetsiz sözleşmesiz rabbinin sana verdiği rızkı gidip adamlara yediriyosun. Savunun azıcık paranızı kardeşler. Etmeyin eylemeyin. Biraz dikkat etsen elinde facebook yazışmaları diye bişey olmaz devletin facebook yazışmasını kabul edip etmediği bile belli değil. Dekonttan banane der devlet.

Gayrimeşru işlere yönlendirmek istemiyorum parayı uğraş almaya alabilirsen ne ala alamazsan iki yolun var eğer para sana koymucak küçüklükteyse paranın üzerini çiz ve bundan sonra adam olmaya bak hacısı hocası kardeşi evladı madde koymuyo Allah kim olursa olsun önlem almadan borç vermiceksin.

Yok seni gerçekten çok zorlucak ailene sirayet etcek hayatını mahfetcek bi paraysa evvela iki adam tutuyosun kendini bi güzel dövdürüyosun daha sonra dayağın etkisi geçince rica edersin borcunu almakta yardım etmeleri için. Ama evvela kendini dövdür.
    |
    |

• Yüzbaşı
    474 Mesaj
    Fb yazışmaları ve dekont hukuken o paranın borç olduğunu ispat etmeye yeter niteliktedir. Devlet bunlara itibar eder; tabii ki mahkeme önce yazılı bir evrak, senet arar. Ama whatsapp ve fb messenger iletileri de ispat aracı olarak kullanılabilir. Durum o kadar da kötü değil. Ama eli çabuk tutmak lazım zira adam mal kaçırabilir.

|
    |
    Sonra karşı taraf mahkemelerde uğraşsın.
    Ki hiç zannetmem üstüne bir de gidip dava açacağını.
    Elinde senet olsa ne olur bi googlelayın bakalım senedi olanlar kaç senedir mahkemelerde..

|
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
bankalar.org
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.