Şimdi Ara

'bootmgr eksik' ne demek? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
136.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    windows 7 yuklemek için usb belleğime iso dosyasını attım biostan usb hdd seçenğini 1 sıraya geçirdim
    windows sorunsuzca yuklendi ama yeniden baslattığında yine ilk windows 7 yükleme bölümüne geliyo usb den baslatıldığı için.
    ilk sıraya hard diski getirdim ama bootmgr hatası alıyorum.Nasıl çözebilirim ?
  • bu sorun sayesinde bilgisayarı icat edene sövdüm. arkadaş windows 7 profesyonel yüklüydü format atmak istedim ultimate kurayım dedim kurmaz olaydım. sürekli dosyalarınızın kullanılabilirliğinden emin olun felan hatası verdi. çıkardım hardiski başka bilgisayara takıp biçimlendirdim tekrar diğer bilgisayara taktım yine bu hata. lanet olsun!
  • bootmgr is missing şeklinde hata alıyorsanız

Windows Vista, Windows 7, Windows 8 işletim sistemlerinde açılış bölümü zarar görmüş ve onarılması gerekiyor olabilir.

şu linkde olanları aşama aşama yaparsanız sorununuz çözülür : bootmgr is missing

http://uzmanim.net/Soru/bootmgr-is-missing/675

• beyler çözdüm ben bu sorunu az önce. söz konusu bilgisayarın harddiskini çıkarın başka bir bilgisayara usb ile bağlayın içini biçimlendirin. sonra format atmayı tekrar deneyin. eğer yine aynı şeyle karşılaşırsanız başka bir bilgisayarın hardiskiyle değiştirin ve değiştirdiğiniz o bilgisayara işletim sistemini kurduktan sonra driverları yüklemeden önceki bilgisayara geri takın. yardırın. uzun ama değdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukburun -- 2 Ekim 2013; 15:30:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: salesman43

BOOTMGR hatası çözüm
    bende çok uğraşmıştım dell marka win7 ultimate laptopta karşılaştım.komut satırları ile bir sonuça ulaşamadım.daha kolay ve basit bir çözümü varmış.
    1-Bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin 2- Bilgisayarınızı onarın ı seçin 3-load driver seçeneğinden bilgisayarımdan windows cd içinde bu dosya var BOOTMGR bunu kopyalayıp C: sürücüsüne yapıştırıp çıkıyoruz işlem tamam.
    buda videosu
    http://www.youtube.com/watch?v=RZgzwnfm8Pk

Allah razı olsun, kesin çözüm bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar arkadaşlar.Ben de bu sorunu alıyorum.pc yi basic den ultimate e yukseltiyim dedim for.st attıktan sonra D ve E bölümüne verilerimialıyordum başka bi taşınabilir hdd 'den sonra bi ara bi baktim bootmgr eksik hatası.
    Hayır yukarda bahsedilenleri yapıtın.diyorum da pc 'nin boot ekranı hiç gelmiyor lPtop açılırken o f2 ye f10 a baş şeklinde yazı hiç gelmiyo sadece o boksu geçme süresi olan uzun çubuk hemen dolup tamamlanıyor bu hata veriyor.
    Pc açılmıyor,
    Boot da acilmayinca hic bi işlem yapamıyorum.w7 cd sini de on yükleme yapmıyor.format da aramıyorum.acil lütfen yardım edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün herşeyi denemdım BOOTMGR hatasını birtürlü çözemedim BU sorunun bendekı asıl baslangıcı Hardısk bıcımlendırme vede bolum ataması yaparen yenden baslat dedım bu sekılde oldu sımdı olmuyor denıyorum olmuyor???
  • S.a iyi günler,
    Boothmg eksik hatasi yaşıyorum suan laptobumda.. Önceki arkadaslarin yazdığı uazilari okudum fakat bir türlü pc yi boot edemiyorum "setup" a girdigimdede boot sekmesinde ilk once dvd yi gör diyecegim ama oyle bir sey karsima cikmiyor yardim!
    TEŞEKKÜRLER

• Bootmgr eksik hatası veren bilgisayarınıza format atmdan önce bilgisayara takılı bütün USB flash bellekleri çıkarıp bilgisayarı yeniden başlatın. Büyük ihtimal düzelir.

• 1- Bilgisayarı yeniden başlatın! Bazen aldığınız hata rastlantısal bir hata olur ve tekrar denediğinizde bilgisayarınız normal olarak açılır. Eğer sorun çözülmedi ise 2. adıma geçin.

2- Bilgisayarınıza takılı olabilecek harici medyaları denetleyin. (Usb bellek, bir DVD, Hafıza kartı hatta eski sistemlerde bir floppy disk gibi) Bazı durumlarda BIOS'ta önyükleme önceliği bu medyalara verilmiş olabilir ve bilgisayar bu medyalardan başlatılmaya çalışıldığı için hata alıyor olabilirsiniz. Bu durumda medyayı çıkardığınızda bilgisayar normal olarak başlayacaktır. Yine de önlem olarak BIOS'a girip önyükleme önceliğinin sabit diskinizde olduğundan emin olun. Değilse bu şekilde değiştirin: BIOS : Önyükleme (Boot) Önceliğini Değiştirmek (Bilgisayarı DVD veya USB'den Başlatma) Eğer sorun çözülmedi ise 3. adıma geçin.

3- Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız bütün güç ve veri kablolarını söküp tekrar takmayı deneyin.

• 2- Bilgisayarınıza takılı olabilecek harici medyaları denetleyin. (Usb bellek, bir DVD, Hafıza kartı hatta eski sistemlerde bir floppy disk gibi) Bazı durumlarda BIOS'ta önyükleme önceliği bu medyalara verilmiş olabilir ve bilgisayar bu medyalardan başlatılmaya çalışıldığı için hata alıyor olabilirsiniz. Bu durumda medyayı çıkardığınızda bilgisayar normal olarak başlayacaktır. Yine de önlem olarak BIOS'a girip önyükleme önceliğinin sabit diskinizde olduğundan emin olun. Değilse bu şekilde değiştirin ..)))
  • hocam Bilgisayarınıza Windows 7 DVD’sini yerleştirin.
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve DVD’den boot istendiğinde herhangi bir tuşa basın.
    Ekrandaki yönergeleri takip edin ve sizin için geçerli tercihlerinizi seçin. (Tarih / Saat, Klavye Düzeni, vb)
    Sonraki ekranda, Bilgisayarınızı onarın ‘ı tıklatın.
    Onarmak istediğiniz Windows yüklemesini seçin.
    Sonraki ekranda, çeşitli kurtarma seçenekleri ile sunulmaktadır. Başlangıç Onarma seçin.
    Başlangıç Onarma çalışırken, Kur bulmak ve olabildiğince sorunları çözecektir. Devam etmek nasıl istenebilir.
    İstenirse, önerilen eylemleri seçin.
    Bittiğinde, PC’nizi yeniden başlatmak için Son’u tıklatın ve herhangi bir onarım tamamlamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dred

quote:

Orijinalden alıntı: HepYek

1-Bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin

2-Bilgisayarınızı onarın ı seçin

3-Komut istemcisi ne tıklayın

4- Komut Satırına >bootrec /fixboot
    yazıp Enter'a basıyoruz.

5- İşlem bitince aynı şekilde >bootrec /fixmbr yazıp
    Enter tıklıyoruz.

6- sistemi yeniden başlattığımızda sorun düzelmiş olur.

HepYek

hocam buyuksun.
    Orijinalden alynty: dred

Orijinalden alynty: HepYek

1-Bilgisayarynyzy Windows DVD niz üzerinden boot edin

2-Bilgisayarynyzy onaryn y seçin

3-Komut istemcisi ne tyklayyn

4- Komut Satyryna >bootrec /fixboot
    yazyp Enter'a basyyoruz.

5- Y?lem bitince ayny ?ekilde >bootrec /fixmbr yazyp
    Enter tyklyyoruz.

6- sistemi yeniden ba?latty?ymyzda sorun düzelmi? olur.

HepYek

Xp masaüstü bilgisayaryma format atycaktym C yi biçimlendirdim win7 yüklerken hata verdi windows dosyalaryny kopyalady,windows dosyalary geni?letiliyorda kaldy ve hata verdi çyktym yeniden ba?lattym formattan vazgeçtimama pci açylmyyor bootmgr eksik diyor, bende win7 dvdsini takyp bilgisayary onary seçiyorum ama komut i?lemcisi diye bir ?ey yok ki manuel olarak bir ?ey yazamyyorum iki seçenek var birincisi sürücü seç ve o sisteme geri dön ikinici seçenek sistem geri yükleme gibi bir?ey , komut i?lemcisine nereden giricem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ea_s -- 10 Mayıs 2016; 13:00:29 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.