DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
'bootmgr eksik' ne demek?
92
Cevap
4
Favori
130.669
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> 'bootmgr eksik' ne demek?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1 Mesaj
      04 Mart 2012 14:41:48
      slm arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var
      dell ins 5110 b67f67 pc yi freedos olarak yeni aldım. windows 7 yüklemeye çalıştım ancak yüklemeyi tamamladıktan sonra pc yi yeniden başlattığımda izin vermedi dell yazısı çıktıktan sonra ilerleedi tekrar tekrar başa dönmeye başladı. daha sonra windowsu yeniden yüklemek istedim ama başaramadım daha sonra kurduğum windovsuda biçimlendirerek sildim "BOOT MGR EKSİK" uyarısı veriyor.

1-bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin

2-Bilgisayarınızı onarın ı seçin

3-Komut istemcisi ne tıklayın

4-bcdedit /export C:\BCD_Backup yazıp enter a basın.

5- c: yazıp enter a basın

6- cd boot yazıp enter a basın

7- attrib bcd -s -h -r yazıp enter a basın.

8- ren c:\boot\bcd bcd.old yazıp enter a basın

9- bootrec /rebuildbcd yazıp enter a basın

10-İşlemin tamamlanmasını bekleyin.Tamamlandığında exit yazıp enter a basın ve bilgisayarı yeniden başlatın

DENEDİM

1-Bilgisayarınızı Windows DVD üzerinden boot ediyoruz.

2-Bilgisayarınızı onarın'ı seçiyoruz.

3-Komut istemcisi ne tıklayın

4-Komut Satırına >bootrec /fixboot
      yazıp Enter'a basıyoruz.

5- İşlem bitince aynı şekilde >bootrec /fixmbr yazıp
      Enter tıklıyoruz.

6- Sistemi yeniden başlattığımızda sorun düzelmiş olur.

DENEDİM KURULU BİR WİNDOVSUM YOK. BOOT MENÜSÜNE GİRMEK VE WİNDOWS KURULUMUYLA SÜRÜCÜ YÜKLE KISMINA GELMEK DIŞINDA BİR EYLEMDE BULUNAMIYORUM LTFEN YARDIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      09 Mayıs 2012 23:58:44
      Selam Arkadaslar..
      Malesef bu hata ile karsilasanlarin arasinda bende varim :)
      Ben Bir tane Kullanilmis leptop aldim. Üzerinde 40 Gb Resimler ve videolar vardi Hepsini Sildim ve Baslat calistirdan msconfig yazdim Bilgisayarin acilisinda calisan tüm programlari Devre disi yaptim.
      Bilgisayari kapatip format cd si taktim.
      actim harddiski 500 Gb den 100 c yaptim 400 ü de D yaptim hersey tamam iken Fotmat yükleniyordu birden bire durdu ..
      Ve Meshur olan bu güzel hatayi vermeye basladi.
      Format cd sini taktigimda Biostan Cd Dvd üzerinde calistiriyorum
      Baslamak icin bir tusa basin dediginde 5 saniye bekledigimde altinda BOOTGR Hatasi diyor Beklemeyipte birseye bassam Fotmat baslamak istiyor MAvi ekranda takiliyor oradan da baska ayarlar acamiyorum takiliyor
      Artik ne Güvenlik modda aca biliyorum ne Bilgisayar Ayarlarina gire biliyorum Gire bildigim tek nokta Bios Ayarlari onun disinda öldü kaldi
      Yardimlarinin icin simdiden Tesekkür ederim.
      Hayirli Günler-.
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      13 Mayıs 2012 01:03:03
      Arkadaslar bende sükür kurtuldum hemde cok kolay bir sekilde :)
      Aslinda cok ugrastim hatta en son biktim ve tamirciye götrdüm tamirci harddiskin bozuk dedi ben ise ümidimi kaybetmeden gene ugrastim ve kendim yaptim.
      harddisk bozuk degilmis.
      benim pc de ki sorun suydu..
      format atmaya calistigimda hep bootgr hatasi veriyordu
      her türlü yolu denedim olmadi.
      vista yülküydü windows 7 yüklemeye calistim degisik cd lerle denedim olmamisti
      cözümü ise baska bir sayfada yorum yapan bir arkadasin söyledigini yaptim oldu.
      CÖZÜM : Ben Format atmaya calisirken 500 Gb harddiski kendimce hep 100 Gb C: icin 360 Gb ta D: icin yapiyordum bu sekilde olunca Bittigimde 2. olan yani basta 100 GB lik yaptigim dosyayi secip devam ediyordum Yükleme esnasinda hata veriyordu..
      yapmamiz gereken sey bir asil ilk önce D: icin yapmak istedigimiz limiti seciyoruz harddiskten ve en son C: icin biraktiginiz limiti olusturup onu 3. cü olarak kaydeder yazen otomatik olarak ve onunla devam edeceksiniz. sorun hallolacak insAllah :)
      Asil fotmat atildiginda ilk olusturulan C olur diye biliyordum ama bu sorunla karsilastiktan sonra ilk olusan D oldu bisey anlamadim ama kisacasi siz Bu sorunla karsilasirsaniz Bootgr vs. yapacaginiz bir denemede Sonradan olusturdugunuz bölümle devam edin.
      basarilar.
      |
      |

• Yüzbaşı
      482 Mesaj
      14 Mayıs 2012 00:39:04
      arkadaşlar aynı hatadan dolayı 5 saattir cebelleşiyorum bütün yazılanları yapmama rağmen ama şimdi çözdüm vista cd sini takın kurtarma diyin ve startup recovery i tıklayın kendisi çözüyor

PSN ID : ogedayy
    • Yüzbaşı
      481 Mesaj
      14 Mayıs 2012 00:58:23
      quote:

Orijinalden alıntı: xoge

arkadaşlar aynı hatadan dolayı 5 saattir cebelleşiyorum bütün yazılanları yapmama rağmen ama şimdi çözdüm vista cd sini takın kurtarma diyin ve startup recovery i tıklayın kendisi çözüyor

benımde basıma geldı windows cd sini takıp başlangıc onarma yap duzelıyor. bootmgr diger adıyla sıstem ayırdı kısmı gumlemıs cozumude bu cd yı takıp baslangıc onarması yappmak yaptıktan sonra pc acılıo ve sıstem ayırdı bılgısayarıma gırınce windows gezgınınde gozukuyor ıstersen onuda gızleyebılıyorsun

i7 3770//Thermaltake Frio Advanced//asus r9 280x directcu ii top 3gb gddr5 384bit//gskill 8gb snper edition 1600mhz memory//ASUS MAXIMUSVGENE//Xilence XP700 700W 135MM Fan Gaming Edition 80 PSU//KINGSTON 240GB HYPERX 3K //SAMSUNG HD103SJ Spinpoint F3 1TB 32MB 7200Rpm//Corsair Carbide 200r//Philips 222e2sb//Creative T6100//Logitech C160//
    • Yüzbaşı
      482 Mesaj
      14 Mayıs 2012 01:56:23
      quote:

Orijinalden alıntı: gktg26

Alıntıları Göster

benımde basıma geldı windows cd sini takıp başlangıc onarma yap duzelıyor. bootmgr diger adıyla sıstem ayırdı kısmı gumlemıs cozumude bu cd yı takıp baslangıc onarması yappmak yaptıktan sonra pc acılıo ve sıstem ayırdı bılgısayarıma gırınce windows gezgınınde gozukuyor ıstersen onuda gızleyebılıyorsun

ok. teşekkürler
      |
      |

PSN ID : ogedayy
    • Yarbay
      2240 Mesaj
      27 Haziran 2012 10:44:25
      Bende bu hatayı biraz önce aldım ama benim sistemim windows8 release preview. Nasıl sorunu çözebilirim?.

YARDIM EDİN LÜTFENNN !!!
      |
      |

İletinize Cevap Verebilmem için Alıntı Yapın
    • Er
      6 Mesaj
      23 Ağustos 2012 16:00:21
      BOOTMGR hatası çözüm
      bende çok uğraşmıştım dell marka win7 ultimate laptopta karşılaştım.komut satırları ile bir sonuça ulaşamadım.daha kolay ve basit bir çözümü varmış.
      1-Bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin 2- Bilgisayarınızı onarın ı seçin 3-load driver seçeneğinden bilgisayarımdan windows cd içinde bu dosya var BOOTMGR bunu kopyalayıp C: sürücüsüne yapıştırıp çıkıyoruz işlem tamam.
      buda videosu
      http://www.youtube.com/watch?v=RZgzwnfm8Pk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salesman43 -- 23 Ağustos 2012; 16:04:17 >

• Yüzbaşı
      425 Mesaj
      31 Ağustos 2012 04:28:14
      Abi onla yazı yazılmış saatlerimi verdim...tam umudun bittiği anda...Salesman43 çıktı karşıma.Bravoooooo tebrikler :))))
      |
      |

• Yüzbaşı
      990 Mesaj
      31 Ağustos 2012 09:13:38
      Ya panpa ben bunun yüzünden casper laptopu servise yolladım tüh boşuna 9 gün pc siz geçti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      3206 Mesaj
      23 Eylül 2012 14:40:59
      Az önce bu sorunla karşılaştım. Kasanın içini açmıştım. Daha sonra bilgisayarı da açınca karşıma bu problem çıktı. Çift hard disk kullanıyorum. Nedense bios önceliği işletim sistemi yüklü olmayan hdd üzerine vermiş. Ben de hemen windows yüklü olan hard diske öncelik verdim. Böylece bilgisayarım normal bir şekilde açılmış oldu ve problem ortadan kalktı.

Konuya fazla göz atamadım. Umarım bu mesaj aynı sorunu yaşayanlara yardımcı olur. Saygılar.

|
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      08 Ekim 2012 18:34:55
      usb bellek takılı kalmış çıkarıp başlattım oldu
      |
      |

• Onbaşı
      20 Mesaj
      29 Ekim 2012 15:47:51
      Aynı sorun bendede bios güncelledikten sonra oldu 3 tane hdd takılıydı 2 adetinde xp yüklüydü birinde win7 biosta xp yüklü hdd ler seçiliydi sıralamayı en başa win7 gelecek şekilde değiştirdim sorun düzeldi

|
      |

• Binbaşı
      1723 Mesaj
      29 Ekim 2012 16:08:04
      bios boot ayarlarından harddiski birinci sıraya al olmazsa format atmayı dene

• Binbaşı
      1836 Mesaj
      30 Ekim 2012 17:30:37
      quote:

Orijinalden alıntı: salesman43

BOOTMGR hatası çözüm
      bende çok uğraşmıştım dell marka win7 ultimate laptopta karşılaştım.komut satırları ile bir sonuça ulaşamadım.daha kolay ve basit bir çözümü varmış.
      1-Bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin 2- Bilgisayarınızı onarın ı seçin 3-load driver seçeneğinden bilgisayarımdan windows cd içinde bu dosya var BOOTMGR bunu kopyalayıp C: sürücüsüne yapıştırıp çıkıyoruz işlem tamam.
      buda videosu
      http://www.youtube.com/watch?v=RZgzwnfm8Pk

Bütün komutları denedim olmadı sadece bu yolla açıldı ..

paylaşım için teşekkürler.. Sorunu olan arkadaşlar ilk bunu denesin mutlaka
      |
      |

• Onbaşı
      37 Mesaj
      06 Şubat 2013 23:39:52
      ALLAH KİMSEYE BÖYLE BİR DERT VERMESİN... 1 GÜNÜMÜ YEDİ AMA SONUNDA BECERDİM... ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR....
      |
      |

• Yüzbaşı
      929 Mesaj
      16 Şubat 2013 19:08:46
      quote:

Orijinalden alıntı: Dark1ALone

bios boot ayarlarından harddiski birinci sıraya al olmazsa format atmayı dene

önceliği biostan nasıl vereceğiz. Aynı hata bendede oldu. Vista vardı vin 7 kurdum. Sonra bide recovery programı kurup silmiştim. Sonra bu hata verdi bios ayarlarını tam aşama aşama anlatacak bi arkadaş var mı

|
      |

AnKaRaLı
      347 KD Akdoğan/Magosa/KKTC

Alışveriş Yaptıklarım:mehmet00805,
      **htepeli arkadaşa sonsuz güveniyorum ve yardımı için çok teşekkür ediyorum***
    • Teğmen
      242 Mesaj
      16 Şubat 2013 19:14:30
      PC ya HDD yi yada HDD nin içindeki sistemi görmüyordur başka HDD varsa 1 den fazla ise windows o HDD den başlatmak ister 1 den çok HDD varsa bios tan ayarla düzelir yoksa HDD yi tanığından emin ol ve format at.
      |
      |

• Teğmen
      164 Mesaj
      19 Mayıs 2013 14:43:47
      Acronisten dolayı böyle sorun yaşayan arkadaşlar biostan harddisk ayarlarına baksın

|
      |

Sen ... Sen ... OL ! SerefSizLerin YASADIGI bu dunyada Sende SEREFSIZCE YASIYORSAN Adiligine boncuk Tak ki NAZAR DEGMESIN
    • Yarbay
      2526 Mesaj
      28 Ağustos 2013 15:34:37
      BIOS'tan 1. hdd ile 2.nin yerini değiştirdim sorun düzeldi teşekkür ederim Durduk yere nasıl değişti ki onların yeri anlamadım
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
SEO
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,232
1.2.160

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.