Şimdi Ara

BootCamp Windows 7 - Parallels / WMware

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MacBook Pro 13'' Retina (Temmuz 2014) 256 SSD bilgisayarım var. MacOSX in yanında ikincil işletim sistemi olarak BootCamp ile Windows 7 kurmayı düşünüyorum ilk sorum toplam 256 GB olan diskime Windows için ne kadar alan ayırmam gerekir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. İkinci sorum da şu olacak BootCamp mi yoksa sanallaştırma programları mı konusunda bir çok yazı okudum ve performans olarak en iyi çözüm BootCamp ile Windows 7 kurmak olduğu gördüm fakat BootCamp ile kurduğumuzda diğer işletim sistemine geçmek için sizinde bildiğiniz gibi bilgisayarı yeniden başlatmak gerek performans isteyen işlemler için bende böyle yapmayı düşünüyorum ama gün içerisinde MacOSX de iken sanallaştırma programları ile de BootCamp ile yüklediğim Windows 7 ye erişmek isterim bunu bir yerde Parallels veya WMware ile mümkün olduğunu okumuştun bu şekilde olabilirmi acaba veya oluyorsa da hangi programı öneriyorsunuz şuanda piyasada olan son sürümünü satın alacağım Parallels veya VMware performans açısından değerlendirirse niz memnun olurum.

Bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

• sanalla başlayan herşeyden uzak durmalısınız...sarj düşmanı ve donanımlarınızı aşaırı yorar ..

win 7 veya 8 herneyse bootcamp ile HDD yi 2 partitiona bölerek yapmanızda fayda var gibi..

İşlemtim sistemleri arasında yeniden başlatarak geçmeniz daha mantıklı bir karar olacaktır.

ayrıca mac a windows kurmak çok mantıksız ve gereksiz bir uygulama bence..

100-150 liraya ikinci el bir netbook almak bile daha mantıklı olur bence
  • Zaten bir samsung notebook'um var ama macbook a geçmek istediğimden aldım ama malum mac osx bazı konularda (daha tam alışamadığımdan) eksik kalıyor bunu zamanla aşacağımı düşünüyorum ama bu geçiş sürecinde windows ta yükleyerek destek almak istedim verdiğiniz cevap için teşekkürler.

Başka cevaplar ve yorumlarınızı bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş ÖZGÜR -- 12 Aralık 2014; 22:09:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş ÖZGÜR

Zaten bir samsung notebook'um var ama macbook a geçmek istediğimden aldım ama malum mac osx bazı konularda (daha tam alışamadığımdan) eksik kalıyor bunu zamanla aşacağımı düşünüyorum ama bu geçiş sürecinde windows ta yükleyerek destek almak istedim verdiğiniz cevap için teşekkürler.

Başka cevaplar ve yorumlarınızı bekliyorum...

Mac'in yanında windows'a ihtiyaç duyuyorsanız bence en iyi tercih virtual machine.Bootcamp ile bilgisayarı baştan açıp kapatmak eziyet geliyor bana,windowsta iken os x kullanamamakta cabası.
    Ben virtual machine olarak parallelsi kullanıyorum.Açıkcası özellikleri ve performansı bakımından vm'ye göre birkaç adım önde.Çok kullanışlı özellikleri var.
    Sorunuz varsa yanıtlayabilirim.
    Radeon arkadaşa katılmıyoru.Render almak veya modelleme yapmakta donanımı yoruyor ,ne yani şimdi yapmayalım mı ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.