Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

bootable cd oluşturmak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    327 Mesaj
    arkadaşlar güvenlik açısından ve sağlam bir clean kurulum için önce spleri yükleyip bunları bir windows cd si altında toplamak istiyorum bu cd nin bootable olabilmesi için hangi adımları izlemeliyim ilginize teşekkürler!

|
    |
    28 Mesaj
    "http://www.tacktech.com/pub/microsoft/bootXX/" bu adres altında boot ile başlayan klasörler görüceksin, bunlar W98, WME, W2K, WXP CD'lerinin boot imajlarını içerir. İndirmek için şöyle yaz; "bootXX/bootfiles.zip"
    Örneğin WinXP CD'si için; "http://www.tacktech.com/pub/microsoft/bootXP/bootfiles.zip" bunu bir klasöre aç.. Nero gibi bir programla cd'yi yazmak istediğinde boot cd'yi seç ve boot imajı olarak bu dosyayı göster, sonrada dilediğin gibi yaz.. (Disket vs. emulation'ı sorarsa no emulation de.. bu seçenek cd'nin bir disketmiş gibi görünmesini sağlar..) Eğer hotfix, sp ve dilediğin programları xp cd'sine entegre etmek istiyorsan (slipstream) şu adresi ziyaret edebilirsin. Burda boot cd hazırlamayla ilgili bilgilerde mevcut.
    http://windocs.org (tamamıyla tr)
    |
    |

• Yüzbaşı
    327 Mesaj
    eyvallahta bu diil benim sorduğum elimizde olan bir cd nin bootını başka bir bootable cd den alarak boot etme olayı ben güvenlik diyorum sen intten indir diyosun yinede ilgine saol.
    |
    |
    360 Mesaj
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 75'ten fazla smile kullanılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz
    |
    |
    28 Mesaj
    Bunlar orjinal boot file'lar zaten ki WinXP'nin boot file'ını indirseydin görecektin, 2kb birşey.. Yani boot olayı yalnızca indireceğin dosya ile gerçekleşmiyor, hazırlayacağın WinXP cd'si içindeki bileşenlerle boot oluyor cd. Bu imaj yalnızca cd'nin boot diye tabir edilen sektörlerine veri yazabilmek ve bir nevi yönlendirme için..
    |
    |
    |
    |
    337 Mesaj
    CELOOO GÖZÜM KENDİDEMİSİN
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal
son dakika
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.