Şimdi Ara

boot and select proper boot device insert boot media in selected boot device and press a key

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dun aksam pc yi kapattim sabah actigimda boot and select proper boot device insert boot media in selected boot device and press a key hatasiyla karsilastim kendim biseyler yapmaya calistim ama sonuc alamadim biosda sata kisminda hdd gozukmuyor(not detected) anakart asus p5klm am epu hddnin ısığı surekli yaniyor

Yaptiklarim
    Ramlari cikarttim tek tek taktim
    Guc kaynagini degistirdim
    Hddyi kasadan soktum ses geliyo calisiyor guc aliyor
    Power kablosunu ve sata kablosunu degistirdim kontrol ettim
    Bios pilini cikarttim geri taktim
    Biosu asusun sitesinden rom indirip guncelledim
    Anakart uzerindeki sata girislerini tek tek denedim

Boyle bir sorunla karsilasan veya cozum fikri olan varsa yardimci olursa sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biosta hdd gözükmezse sistem zaten açılmaz.
    Bios hddni neden görmüyor onu tespit etmek lazım. Hdd güç alır plakalar döner ses yapar ama bu sağlam olduğu anlamına gelmez. Eğer çıkar tak yapmana rağmen Bios görmüyorsa hdd de bir problem olabilir. Elinde başka bir hdd ile deneme şansın varsa bi dene sistem görecekmi. veya hdd ni söküp başka bir bilgisayara takıpta yine bu sağlamayı yapabilirsin

• İlaveten biosta sata kısmını ide olarak değiştirip o şekilde tanıyormu bir bak bakalım.

• Cevabınız tesekkurler dediklerinizi yaptim olmadi baska elimde hdd yok artik hdddyi sokup baska bi pc ye takacam

• Hdd gitmiş olabilir. Bunlar durup dururken bile bozulabiliyor. Yine de farklı pc'de bi deneyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.