Şimdi Ara

boo0af: error hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu hatayı alıyorum her şeyi denedim dediğim gibi. Bilgisayarım MSI ge70 2oe i5. Önceden Windows 10 vardı E sürücüsünü bölüp bir bölüm oluşturdum 43 GB kadar. Sonra wiki gain sitesindeki yönergeleri uyguladım Windows 10 üzerinden Win32 Disk imager yardımıyla Sierra imajını USB'ye attım. Yalnız BIOS ayarlarından UEFI yapmamıştım. Legacy olarak yükledim. Zaten USB bellek olmadan kurduğum Sierra'ya bile ulaşamıyorum. Ama önemli olan Windows'a giremiyorum. Daha sonra dd /volumes.... Diye başlayan komutla hem boot1h hem de boot1h2'yi denedim yine olmuyor. Hadi Mac'ten vazgeçtim Rufus'la UEFI GPT olarak Windows 10 USB oluşturdum onunla Windows'u kurtarmaya çalıştım o da başlamadı. Direkt boot0af hatasi alıyorum. Eşimin bilgisayarında denedim yine kurulum olarak başlamıyor. Acaba USB bellekte mi hata var ? Windows 7'yi denedim kurulum USB'si oluşturdum, o da başlamıyor. Acaba bu Windows 10'la alakalı bir durum mu, yoksa flash bellekle mi ? İki gündür bu konuyla ilgileniyorum yapamadım. optimized defaults yaptım o da olmadı

• Soru acayip yetersiz. Wiki Gain sitesini herkes bilmiyor. Bir de amac nedir: Tek harddiske Windows + Hackintosh kurmak mı? E sürücüsü demişsin yani C D E şeklinde 3 HDD var da 3.sünde partisyon oluşturup Sierra mı kurmaya calıştın? dd komutu OSX kurulumunda şart değil, OSX klonlama için başka Mac'te çalışan Carbon Copy Cloner kafi; dd'yi en son Rasberry Pi 'ye Debian kurmak için kullandım. Rufus veya başka araçla win 10 bootable disk oluşturmak ta pek öyle kolay olmamalı; win 10 her tarafından korumalı sistem. Öte yandan önyüklemeli disk hazırlayacağım zaman şahsen hep mekanik harddisk tercih ederim, o amaçla kullandığım 20-40GB arası birkaç HD kenarda durur hep; flas bellek ve SSD 'lerin kendilerine has sorunları var. Win 10 kullanan meraklıların bile şikayet ettiği bir sistem. Şahsen en cok 64bit Vista kullanıyorum; GPT desteklediği için Lenovo laptop'umda 4 partisyonlu harddiskte Leon'dan sonra 2. partisyonunda; sorun yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Soru acayip yetersiz. Wiki Gain sitesini herkes bilmiyor. Bir de amac nedir: Tek harddiske Windows + Hackintosh kurmak mı? E sürücüsü demişsin yani C D E şeklinde 3 HDD var da 3.sünde partisyon oluşturup Sierra mı kurmaya calıştın? dd komutu OSX kurulumunda şart değil, OSX klonlama için başka Mac'te çalışan Carbon Copy Cloner kafi; dd'yi en son Rasberry Pi 'ye Debian kurmak için kullandım. Rufus veya başka araçla win 10 bootable disk oluşturmak ta pek öyle kolay olmamalı; win 10 her tarafından korumalı sistem. Öte yandan önyüklemeli disk hazırlayacağım zaman şahsen hep mekanik harddisk tercih ederim, o amaçla kullandığım 20-40GB arası birkaç HD kenarda durur hep; flas bellek ve SSD 'lerin kendilerine has sorunları var. Win 10 kullanan meraklıların bile şikayet ettiği bir sistem. Şahsen en cok 64bit Vista kullanıyorum; GPT desteklediği için Lenovo laptop'umda 4 partisyonlu harddiskte Leon'dan sonra 2. partisyonunda; sorun yok.

Hocam sağol cevabını yeni gördüm çünkü açıkçası sinir olduğum için bi şekilde format attım bilgisayara sonra vmware kurdum teşekkür ederim yine de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.