Şimdi Ara

Bölge Kodu Sorununu ortadan kaldırmak..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Günlerdir elimdeki blu-ray player'ların bölge kodlarını hackleyip multi-region yapmaya çalışıyordum. bunu 2 marka için (PHILIPS BDP 7300 ve SAMSUNG HT-BD 1255) başardım ve sizlerle paylaşmak istedim.

PHILIPS BDP 7300:

1. POWER tuşuna basarak player'ı açın. disk tepsininde disk olmayacak.
    2.Kumandadan HOME tuşuna basın ve yine kumandadan "1-3-8-9-3-10" tuşlarına basın.

Bu işlemden sonra player'ınız NTSC diskleride okuyacak. yani hem PAL hem NTSC, MULTI REGION olacak.

2.SAMSUNG HT-BD 1255 için yapılacak işlemler:

1. Disk tepsisini açın ve içinde disk varsa çıkarın
    2. Disk tepsisini kapatın.
    3.Player'ı kapatıp 30 saniye bakleyin ve tekrar kumanda ile açın.
    4.Kumanda üzerindeki ENTER tuşuna basın.
    5.Kumanda'dan 8, 4, 2, 6, 9 tuşlarına basın
    6.Kumanda üzerinden tekrar ENTER tuşuna basın
    7.Kumanda üzerinden POWER tuşuna basarak cihazı kapatın ve açın
    8.Chazınız artık multi-region olmuştur.

Bu yöntemlerle elimdeki PAL sistem olan 2 blu-ray player'ı MULTI-REGION yaptım ama Amerika'dan getirttiğim sadece 1.bölge yani NTSC olan SONY BDP S550 blu-ray player'ı MULTI REGION yapabilmek için ALL-IN-ONE UNIVERSAL kumandalardan gerekiyormuş.
    Bu kumandayı alıp bölge kodunu hackledikten sonra nasıl yapıldığını buraya yazarım.

• emek verip uğraştığın için çok teşekkür ederim.Elinize sağlık güzel bir iş çıkarmışsınız kısaca :)
  • Tufan kardeş yazdıklarının hepsini yaptım DVD REGION FREE yazdı yani olmuş olması lazım ama amerikadan gelen region 1 film hala çalışmıyor. Yardımcı olursan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatarha

Tufan kardeş yazdıklarının hepsini yaptım DVD REGION FREE yazdı yani olmuş olması lazım ama amerikadan gelen region 1 film hala çalışmıyor. Yardımcı olursan sevinirim.

Region Free yazdıktan sonra olmaması imkansız. elinizdeki diski kontrol edin, yine olmazsa aynı işlemleri tekrar yapın. Bu yöntemle benim elimdeki US baskısı 1.bölge olan bütün dvd leri okudu.
  • PS 3 için böyle bir şey var mı, yapılabilir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.