Şimdi Ara

Boğaziçi - Yönetim Bilişim Sistemleri(MIS) - ANA KONU (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
41
Favori
106.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Java, Python'da geliştiğinizi yazmışsınız, benim merak ettiğim okul bu dillerin eğitimini veriyor mu yoksa siz dışardan mı eğitim alarak geliştiniz? Yazılım öğrenmek için gelirsem ne kadar doyurucu dersler olur? Derslerin bilişim-yönetim yüzde ağırlığı nedir?
  • Hazrlık okurken kendin öğrensen tabi ki yararı olur ama okulda öğretilen gibi olması zor.

Erasmus ve Exchange ile bir çok ülkeye gidebilirsin, bizim dönem 65 kişiydi dün Erasmus gidenler açıklandı 25 kişiye çıktı erasmus ben de Almanya'ya gideceğim Bunun dışında Exchange ile Amerika-Boston'a giden arkadaşım var, Singapur, Avustralya gibi ülkelerde Exchange yapabilirsin. Hollanda, Almanya, İtalya gibi ülkelerde de Erasmus yapabiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tazemeta9

Java, Python'da geliştiğinizi yazmışsınız, benim merak ettiğim okul bu dillerin eğitimini veriyor mu yoksa siz dışardan mı eğitim alarak geliştiniz? Yazılım öğrenmek için gelirsem ne kadar doyurucu dersler olur? Derslerin bilişim-yönetim yüzde ağırlığı nedir?
    İlk sene çok yoğun bir Java eğitimi oluyor. Neredeyse bütün prensiplerini öğreniyorsunuz ve çok hakim oluyorsunuz. Java gibi zor bir yazılım dilini çok iyi öğrenince diğer dilleri öğrenmek için sadece syntax öğrenmek yeterli oluyor. Python'ı da ben kendim çalışarak öğrendim. Developer olmak için gelmek istiyorsan önermem çünkü bölümün amacı bu değil. IT-Management dersleri dönemden döneme değişiyor ama ilk iki sene 50-50 diyebilirim sanırım. Daha sonra seçeceğin seçmeli derslerle bunu değiştirebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

Merhaba bölüm konusunda her türlü bilgiyi çoğunlukla ilk mesajda ayrıntıları konunun içinde bulabilirsin. İş bulma konusunda bir sıkıntı yok tanıdıklarım hep uluslararası şirketlerde stajlarını yapıp işe başlıyorlar, yeni start-up lara katılanlar da oluyor. Ben 2. sınıf ilk dönemimdeyim yazın staj yapmayı düşünüyorum. Hiç pişman olmadım aksine çok memnunum. Sadece TM'de değil MF'de de girmek istediğim başka bir bölüm olmadı, ben MF öğrencisiydim. Eğitim konusunda şu an 2. sınıftayım ve ileri düzeyde Java, Javascript, HTML, CSS, MS office, Access, orta düzeyde Python, SQL, Angular, ASP.NET biliyorum. Aynı zamanda marketing ve management dersleri, istatistik gibi dersler de aldım. Başka hiçbir bölümde 2 senede bunları öğrenemezsiniz. Uygulamalı bilimler olduğu için direk sektör odaklı dersler alıyoruz.

Alıntıları Göster
    eyvallah hocam

son sorum hazırlıkla alakalı olacak duyduğum kadarıyla tr de en zor hazırlık boğaziçindeymiş belki yanlış duymuşumdur ama zor olduğunu duydum durum nedir ingilizcem yok denecek kadar az sizce tercih edersem sıkıntı yaşar mıyım bu arada ingilizcemi kesinlikle geliştirmek istiyorum bu bölümü okusamda okumasamda hevesim var merakımdan sordum cidden bu kadar ağır mı?

• iDenis kullanıcısına yanıt
    hocam exchangede hibe burs vs. oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EF8F31CE3

hocam exchangede hibe burs vs. oluyor mu?
    Exchangede olmuyor erasmusta oluyor
  • iDenis kullanıcısına yanıt
    okul masrafı olmuyor herhalde, çalışma imkanı oluyor mu peki
  • Öncelikle konuyla ilgilenen herkese teşekkürler
    Bir sorum olacaktı
    Taban puanlar sayfasında diğer ünilerde tam burs vs. şeyler yazarken boğaziçinde örgün yazıyor
    Paralı mı oluyor yani
    Örgün sabahçı demek galiba da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EF8F31CE3

okul masrafı olmuyor herhalde, çalışma imkanı oluyor mu peki
    Okul masrafı olmuyor, çalışma saatlerini ayarlayabilirsen çalışırsın o sana kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihdncr

Öncelikle konuyla ilgilenen herkese teşekkürler
    Bir sorum olacaktı
    Taban puanlar sayfasında diğer ünilerde tam burs vs. şeyler yazarken boğaziçinde örgün yazıyor
    Paralı mı oluyor yani
    Örgün sabahçı demek galiba da..
    Hayır tabi ki Boğaziçi bir devlet üniversitesi yani eğitim ücretsiz. Tam burs vs yazanlar özel üniversiteler devlet üniversitelerinde öyle bir şey yazmaz.
  • Peki Boğziçi ybs diplomasının yurtdışındaki şirketler tarafından bir tanınırlılığı varmıdır.Yoksa yurtdışında çalışma hedefimiz için yüksek lisans mı yapmamız gerekir yurtdışında.Kısacası boğaziçi diplomasının değerini açıklayabilirmisiniz biraz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihdncr

Peki Boğziçi ybs diplomasının yurtdışındaki şirketler tarafından bir tanınırlılığı varmıdır.Yoksa yurtdışında çalışma hedefimiz için yüksek lisans mı yapmamız gerekir yurtdışında.Kısacası boğaziçi diplomasının değerini açıklayabilirmisiniz biraz hocam
    Tabi ki geçerli genelde türkiyede işe girilen uluslararası şirketler sizi yurtdışında çalışmaya gönderiyor. Yani gidenler daha çok bu şekil gidiyor diye biliyorum. Yurtdışında yükseklisans yaparsanız da güzel bir artı olur tabi ki

• Özyeğin hakkında bilginiz var mı, onun da sıralaması iyi ama eğitimi Boğaziçi kadar iyi midir

• sayısalcıyım eşit ağırlığa yönelmeyi düşünüyorum istanbulda okuyabilmek için şehir dışına çıkabilmem mümkün değil ybs okuyup bilgisayar müh. çap yapabilme ihtimalim var mı acaba ?
  • Hasac kullanıcısına yanıt
    Boğaziçi’nde olmuyor.

• Özele bakar mısın
  • Up
  • B'le geçersek bolumde zorunlu ingilizce dersi alıyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: the misfit

B'le geçersek bolumde zorunlu ingilizce dersi alıyor muyuz?
    Hayır
  • Arkadaşlar moderatörümüz konuyu tekrar TYT/AYT bölümüne taşıdı teşekkür ediyorum. Gereksiz konuların açılmasını önleyecektir bu.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.