Şimdi Ara

Boğaziçi - Yönetim Bilişim Sistemleri(MIS) - ANA KONU (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
41
Favori
106.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-EF8F31CE3

Kadir Has-Yeditepe-Şehir nasıldır biliyor musun acaba, Boğaziçi girmem pek mümkün değil
    Maalesef diğer üniversiteler hakkında bilgim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iDenis kullanıcısına yanıt
    hocam finans için nasıldır ? Morgan Stanley, McKinsey gibi şirketler için mesela ?IT hariç iş yapamaz mıyız ? İşletme mezunlarının yaptığını biz de yapabilir miyiz yani ? Girişimcilik düşünenler için nasıldır ? Birde yurt ücretleri nasıl ?
  • Pony Hunter kullanıcısına yanıt
    Finansçı da olabilirsin, yönetici de, pazarlamacı da, IT uzmanı da ama sadece finansçı olma kafasıyla girilmesini doğru bulmuyorum.

Alacağın derslerin %50 sini sevmeyerek ve işine yarayacağını düşünmeyerek alacaksın. Her anlamda kötü etkiler.

Girişimcilik düşünüyorsan girebileceğin en iyi bölüm ben düşünmüyorum ama bu konuda herkes hemfikir. Kendi start-upını başlatıp hem IT hem managerial kısımlarıyla ilgilenebilirsin rahatça.

Yurtlar hakkında bilgim yok.

yok hocam aksine o dersleri de çok seviyorum. Ama düz finansçı olsam bile o yeteneklerimin bana çok faydası olur diye düşünüyorum. Şuan aklımda ilk numarada okurken python öğrenip master yaptıktan sonra Data Scientist olmak
    hocam bide siteyi okudum fakat tam anlayamadım. merkezi yatay geçişle geçenler hazırlık sınavını atlayamazsa hazırlık mı okuyor yoksa geçiş yapması için hazırlığı geçmesi mi gerekiyor ?
    ekonomi için bilgisayara hakim olmak vazgeçilmezdir. Fakat burada verilen yazılım biraz ağır ve gereksiz kaçabilir. Odtü iktisat daha iyi olabilir oraya puan yetmiyorsa İtü ekonomi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • coreturk4 C kullanıcısına yanıt
    odtü ye de puanım yetiyor ama hazırlığı geçmem lazım o sıkıntı
    Bence bu üniversitelerde okunan hazırlık çok önemli. Daha sonra öğrenmen daha zor

• coreturk4 C kullanıcısına yanıt
    hocam hazırlığı geçemezsem geçiş yapamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: coreturk4

ekonomi için bilgisayara hakim olmak vazgeçilmezdir. Fakat burada verilen yazılım biraz ağır ve gereksiz kaçabilir. Odtü iktisat daha iyi olabilir oraya puan yetmiyorsa İtü ekonomi.
    Ekonomist olmak istiyorsa MIS eğitimi ağır gelir evet fakat Data Analysis ile uğraşmak istiyorsanız çok doğru bir seçenek olur MIS.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDenis -- 30 Kasım 2018; 22:51:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pony Hunter

odtü ye de puanım yetiyor ama hazırlığı geçmem lazım o sıkıntı
    ODTÜ ye hazırlığı geçmen gerekiyorsa Boğaziçi'nde de geçmen gerekmeyecek mi?
    boğaziçinde de geçmem gerekiyor. ama boğaziçinde şöyle bi sıkıntı var. yatay geçişle gelenler için ayrılan hazırlık kontenjanı 10 kişi falanmış. çok az kalıyomuş başvurulara göre. heralde yatay geçişle geçmek isteyen çok fazla oluyo. odtüyü bilmiyorum. ielts çalışmaya başlayacağım şubat gibi hazirana kadar. 6.5 alabilirsem geçiyorum hazırlığı. yoksa geçemiyorum boğaziçine.
  • Arkadaşlar konu TYT/AYT den üniversite tavsiye bölümüne taşınmış sanırım. Tabi ki olması gereken yer burası aslında ama çoğunluk TYT/AYT bölümüne giriyor. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey var mı?
  • Hocam merhabalar ben 11. sınıf öğrencisiyim size kısa bir sorum olacak

şuan netlerim fena değil iyi bir çalışmayla boun işletmeye girebilecek seviyeye gelme ihtimalim var tabii bunlar ihtimaller kesin bir şey yok ben ilk 1 k gibi bir sıralama yapıp iyi bir yerde işletme okuyup kendim hobi olarak yazılım alanında kendimi geliştirmek istiyordum yani html css js gibi dilleri öğrenmeye çabalayacaktım fakat böyle bir bölüm olduğundan haberim bile yoktu :) zaten istediğim şey bir bölüm olarak varmış ama ben şeye takıldım eğer iyi bir sıralama yaparsam ilk 500 ya da ilk 1000 gibi sizce bu bölümü seçmek mi mantıklı yoksa iyi bir yerde işletme okuyup online olarak kendimi yazılımda geliştirmek mi? soru çok mantıklı gibi gelmeyebilir ama iyi bir sıralama yapıp onun altında bir bölümü seçmek için de bir sebebim olmalı siz ne dersiniz ? siz mesela benim durumumda olsanız şuan nasıl bir yol haritasi çizersiniz?

tabii bunlar ihtimaller hedefimi belirlemekte yardımcı olacaklar yurtdışına da açılmak istiyorum ekonomi ve işletme arasında gidip geliyordum bu bölümde geldi ne yapabilirim acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0786DE130 -- 4 Aralık 2018; 21:58:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0786DE130

Hocam merhabalar ben 11. sınıf öğrencisiyim size kısa bir sorum olacak

şuan netlerim fena değil iyi bir çalışmayla boun işletmeye girebilecek seviyeye gelme ihtimalim var tabii bunlar ihtimaller kesin bir şey yok ben ilk 1 k gibi bir sıralama yapıp iyi bir yerde işletme okuyup kendim hobi olarak yazılım alanında kendimi geliştirmek istiyordum yani html css js gibi dilleri öğrenmeye çabalayacaktım fakat böyle bir bölüm olduğundan haberim bile yoktu :) zaten istediğim şey bir bölüm olarak varmış ama ben şeye takıldım eğer iyi bir sıralama yaparsam ilk 500 ya da ilk 1000 gibi sizce bu bölümü seçmek mi mantıklı yoksa iyi bir yerde işletme okuyup online olarak kendimi yazılımda geliştirmek mi? soru çok mantıklı gibi gelmeyebilir ama iyi bir sıralama yapıp onun altında bir bölümü seçmek için de bir sebebim olmalı siz ne dersiniz ? siz mesela benim durumumda olsanız şuan nasıl bir yol haritasi çizersiniz?

tabii bunlar ihtimaller hedefimi belirlemekte yardımcı olacaklar yurtdışına da açılmak istiyorum ekonomi ve işletme arasında gidip geliyordum bu bölümde geldi ne yapabilirim acaba?
    Kendimi senin yerine koymaya çalışıyorum ama durumumuz biraz farklı. Ben MF öğrencisiydim ve gerçekten bilişime çok ilgim vardı yani bilgisayar olman bir TM bölümü (işletme) okumam benim için imkansızdı. Ama senin açından düşündüğümde prestij açısından Boğaziçi İşletmeyi MIS üzerine yazabilirdim belki tercihlerde.

Ben yazmazdım dediğim gibi çünkü gerçekten ben sözel derslerde kafayı yiyordum ama senin için böyle bir seçenek olabilir. Boğaziçi İşletme dışında başka bir yerde İşletme okumanı tavsiye etmem eğer Boğaziçi MIS girebiliyorsan. Çünkü başla bir üniversitede İşletme okuyarak geleceğin yere MIS okuyarak da gelirsin üstüne bildiğin bir sürü teknik bilgi olur.

Bir de bilişim alanını hobi olarak mı yoksa üzerine çalışabileceğin bir alan olarak mı gördüğün de önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDenis -- 5 Aralık 2018; 0:23:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

Kendimi senin yerine koymaya çalışıyorum ama durumumuz biraz farklı. Ben MF öğrencisiydim ve gerçekten bilişime çok ilgim vardı yani bilgisayar olman bir TM bölümü (işletme) okumam benim için imkansızdı. Ama senin açından düşündüğümde prestij açısından Boğaziçi İşletmeyi MIS üzerine yazabilirdim belki tercihlerde.

Ben yazmazdım dediğim gibi çünkü gerçekten ben sözel derslerde kafayı yiyordum ama senin için böyle bir seçenek olabilir. Boğaziçi İşletme dışında başka bir yerde İşletme okumanı tavsiye etmem eğer Boğaziçi MIS girebiliyorsan. Çünkü başla bir üniversitede İşletme okuyarak geleceğin yere MIS okuyarak da gelirsin üstüne bildiğin bir sürü teknik bilgi olur.

Bir de bilişim alanını hobi olarak mı yoksa üzerine çalışabileceğin bir alan olarak mı gördüğün de önemli.

Alıntıları Göster
    Haklsınız yanladım dediğinizi aslında yazılım konusunda kendime ait bir oluşum bile kurmayı düşünüyorum yani örneğin işletmeden mezun olduktan yıllar sonra artık tecrübe ve gerekli sermaye oluştuktan sonra yazılım alanında çalışabileceğim bir oluşum yaratmak istiyorum tabii bunun sadece işletmeyle olmayacağını düşünüyordum en azından bir iş geliştirirken diğer yazılımcılarla benimde belli bilgilere sahip olmam gerektiğini düşünüyordum bu sebepten ileriye dönük olarak yazılıma yatırım yapacaktım işletme okurken çünkü bu alanda gerçekten bir şeyler yapmak istiyorum. ybsyi görünce bir düşündüm açıkçası bu meslek benim istediklerimi paket halinde veriyor fakat arada gerçekten uçurum vardı ben biraz kendimi derece yapmaya hazırlıyordum çünkü istedğim işletme bölümü zaten en kötü ilk 700 den alıyordu ama ybs yi görünce fikrim değişti fakat sıralaması gerçekten istediğim yerin aldın 7-8 k arası tabii sıralama tek etken mi değil kesinlikle belki gelecekte işletmenin önüne geçer düşünçelerimi umarım az çok aktarbilmişimdir.

Sözün özü sizce benim gibi biri ybs okuyup biraz yazılıma ağırlık vererek hem pazarlama hem üretim noktasında kendini bu şekil mi geliştirmeli yoksa iyi bir yerde işletme okurken kendi imkanlarıyla yazılım kodlama öğrenip öyle mi bu işlere girmeli?

bi de son olarak yurt dışı imkanları sizce diğer bölümlere oranla ne seviyede

vaktinizi aldıysam özür dilerim yazdıklarınız için çok teşekkürler bu alanda ulaşabileceğim kimse yok gerçekten teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0786DE130 -- 5 Aralık 2018; 0:37:0 >

• hocam bölüm konusunda bilgi vermeniz mümkün mü acaba siz ne durumdasınız iş bulma olayı nasıl oluyor staj falan yaptınız mı? memnun musunuz? hiç pişman oldunuz mu? keşke TM de şu bölümün şu ünisine gitseydim daha iyi olurdu dediğiniz oldu mu? boğaziçinden bahsediyoruz zaten ama eğitim konusunda istediğinizi aldınız mı yoksa hayeller hayatlar mı yaşadınız mı?
  • Benim fikrim eğer kafanda böyle bir plan varsa uygulamak için yazılım bilmen iyi olur. Ama daha yolun çok başındasın fikrin yüzlere kez değişecektir. Dediğim gibi eğer Boğaziçi'nde İşletmeye girebiliyorsan gir, Boğaziçi İşletme olmazsa ikinci seçeneğin MIS olsun. En mantıklı ve doğru karar bu olur bence senin için.

Yurtdışı imkanı derken Erasmus/Exchange den mi bahsediyorsun? Yoksa mezun olduktan sonra mı? Çoğu şirketin MIS mezunlarını yurt dışında çalışmaya yolladığını duyuyorum. Erasmus konusunda da seneye ben de gideceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeometriciÇocuk

hocam bölüm konusunda bilgi vermeniz mümkün mü acaba siz ne durumdasınız iş bulma olayı nasıl oluyor staj falan yaptınız mı? memnun musunuz? hiç pişman oldunuz mu? keşke TM de şu bölümün şu ünisine gitseydim daha iyi olurdu dediğiniz oldu mu? boğaziçinden bahsediyoruz zaten ama eğitim konusunda istediğinizi aldınız mı yoksa hayeller hayatlar mı yaşadınız mı?
    Merhaba bölüm konusunda her türlü bilgiyi çoğunlukla ilk mesajda ayrıntıları konunun içinde bulabilirsin. İş bulma konusunda bir sıkıntı yok tanıdıklarım hep uluslararası şirketlerde stajlarını yapıp işe başlıyorlar, yeni start-up lara katılanlar da oluyor. Ben 2. sınıf ilk dönemimdeyim yazın staj yapmayı düşünüyorum. Hiç pişman olmadım aksine çok memnunum. Sadece TM'de değil MF'de de girmek istediğim başka bir bölüm olmadı, ben MF öğrencisiydim. Eğitim konusunda şu an 2. sınıftayım ve ileri düzeyde Java, Javascript, HTML, CSS, MS office, Access, orta düzeyde Python, SQL, Angular, ASP.NET biliyorum. Aynı zamanda marketing ve management dersleri, istatistik gibi dersler de aldım. Başka hiçbir bölümde 2 senede bunları öğrenemezsiniz. Uygulamalı bilimler olduğu için direk sektör odaklı dersler alıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

Benim fikrim eğer kafanda böyle bir plan varsa uygulamak için yazılım bilmen iyi olur. Ama daha yolun çok başındasın fikrin yüzlere kez değişecektir. Dediğim gibi eğer Boğaziçi'nde İşletmeye girebiliyorsan gir, Boğaziçi İşletme olmazsa ikinci seçeneğin MIS olsun. En mantıklı ve doğru karar bu olur bence senin için.

Yurtdışı imkanı derken Erasmus/Exchange den mi bahsediyorsun? Yoksa mezun olduktan sonra mı? Çoğu şirketin MIS mezunlarını yurt dışında çalışmaya yolladığını duyuyorum. Erasmus konusunda da seneye ben de gideceğim.
    Hocam haklsınız yolun başındayım misle alakalı araştırmalarım sürüyor açıkçası bence mis işletmeyi geçer birkaç yıl içinde veya düşedebilir siz ne dersiniz bunu tabii atmıyorum şuna göre söylüyorum teknoljik bir devre gidiyoruz bence işletme teknolojisiz bir işe yaramaz diye düşünmüyorum

peki ben mesela boğaziçi mis e yerleşirsem hazırlık okurken hafiften kendi kendimi yazılım dilleri konusunda gelişitirmeye başlarsam 1 yıl içinde olur mu ve mesela okulda öğretilen diller dışında kendim de dil öğrenirsem artısı olur mu kesinlikle sadece yazılıma kaymak değil amacım bunun yanında en iyi şekilde işletme derslerini de takip edeceğim ama yazılım bilgimin de iyi olmasını istiyorum.

yurtdışı imkanları mesela erasmus ile hangi ülkelere gidiliyor boğaziçindeki tüm bölümler erasmusta aynı yerlere mi gidiyor yoksa bölümden bölüme gidilen ülkeler değişir mi liste falan var mı en azından?

ve mesela ben yazılım alanında kendimi bir ileri seviyeye taşımak için seçmeli dersle yazılım dersleri alabiliyor muyum?

son olarakta mezun olduktan sonra da tabii ki yurtdışında çalışmak isterim avrupa veya amerika gitme olasılığım yüzde kaç olur sizce?

edit:konunuzu ekledim bu arada ilk mesaja

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.