Şimdi Ara

Boğaziçi - Yönetim Bilişim Sistemleri(MIS) - ANA KONU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
41
Favori
106.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FRHN7

Yani bu noktada işletme mezunundan daha çok avantajımiz oluyor galiba zaten çalışma alanlari farkli ddegilmi?

@iDenis hocam şu an forumda yok sanırım, sizi daha fazla merakta koymamak, birazda olsa yardımcı olmak için yanıt vermek istedim :)

İşletme mezunundan daha avantajlı olup olmama konusu başvurduğunuz pozisyona, aranılan niteliklere göre değişkenlik gösterecektir. Boğaziçi'nin müfredatını bilmiyorum ancak -çok büyük farklılık olacağını düşünmüyorum ama- beykent'te insan kaynakları, genel muhasebe 1-2 vs.vs. gibi yönetimsel dersler bulunuyor. Bölümü bitirip -örnek teşkil etmesi amacıyla söylüyorum- Microsoft'ta insan kaynakları, satış departmanı gibi çeşitli pozisyonlarda çalışan kişiler bulunuyor(Bizim okulu bitirip Microsoft'un satış departmanında çalışan biriyle tanışma fırsatı da bulabildiğim için çok şanslı olduğumu düşünüyorum). Eğer İK alanında ilerlemek istiyorsanız, özellikle teknoloji şirketlerinde bir adım öne çıkabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.

Bunun dışında okulların ders programlarını incelerseniz bölümün yapısı ve içeriği konusunda genel hatlarıyla da olsa bir fikir sahibi olabileceğinizi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyfriend712 -- 22 Ekim 2016; 23:13:35 >

• Şimdi direk işletme mezunundan daha avantajlısınız diyemem boğaziçi düşünüyorsanız işletme sıralaması mis den yüksek olan bir bölümdür, ama geriye kalan üniversitelerin işletmelerinin %95'inden daha avantajlı olduğunu söyleyebilirim MIS'in.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    Çok güzel açıklamışsınız

@crazyfriend712 in dediği gibi ders programına kolayca ulaşabiliyorsunuz okulun sitesinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDenis -- 23 Ekim 2016; 0:22:18 >
  • Eğer fakülte olursa 3-4bin olur diye düşünüyorum bu sene 14k dan 10k ya yükseldi ygs olarak kalırsa en fazla 8 falan olur herhalde

• Hocam pek okumadim ama şunu merak ediyorum
    Normal bir üni den bu bölümden mezun olan biri için iş imkanları nedir ve ne iş yapar nasıl işe girir ?
    Biraz uzun ama cevap yazarsan sevinirim

• SLaYerr444 kullanıcısına yanıt
    Daha önceki mesajımdan copy-paste yapıyorum

Mezunlar birçok alanda çalışma imkanı bulabiliyor bölümün asıl amacı bilgiyi yorumlamayı bilen kod yazmayı ve veritabanı oluşturmaktan anlayan aynı zamanda pazarlama ve satış strajileri belirleyen yöneticiler yetiştirmek, iş analisti, it uzmanı, programcı, yazılım geliştirici, pazarlamacı, strateji uzmanı, proje yönetimi, ve genel müdürlük, bölge direktörlüğü gibi yöneticilik mesleklerine de ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDenis -- 23 Ekim 2016; 1:02:09 >
  • iDenis kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Konuyu upluyorum görmeyen arkadaşlar da görsün

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok eskiden düşünmüştüm de araştırdıktan sonra bana göre olmadığını anladım. Lakin hevesi olanlar okusun derim iş imkanları iyi. Senide tebrik ederim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dcq.234

Çok eskiden düşünmüştüm de araştırdıktan sonra bana göre olmadığını anladım. Lakin hevesi olanlar okusun derim iş imkanları iyi. Senide tebrik ederim hocam.

Teşekkürler, tabi ki en önemlisi ilgi alanınız olup olmadığına karar vermek.

• Hocam nasıl yaptın o sıralamayı Allah için ? 4 ayda mümkün mü o sıralamaya ulaşmak ? Temel sağlam ve pek çok konuda ilerledim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

Eğer fakülte olursa 3-4bin olur diye düşünüyorum bu sene 14k dan 10k ya yükseldi ygs olarak kalırsa en fazla 8 falan olur herhalde

2009 yılından beri bu tür şeyler duyuyorum lys ile alması için fakülte olması lazım oda ne zaman olur kim bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

quote:

Eğer fakülte olursa 3-4bin olur diye düşünüyorum bu sene 14k dan 10k ya yükseldi ygs olarak kalırsa en fazla 8 falan olur herhalde

2009 yılından beri bu tür şeyler duyuyorum lys ile alması için fakülte olması lazım oda ne zaman olur kim bilir

Zaten ben de inanmamıştım tanıtım gününde duyduğumda girmek isteyenler ygs den almasını fırsat olarak görebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ThePscho

Hocam nasıl yaptın o sıralamayı Allah için ? 4 ayda mümkün mü o sıralamaya ulaşmak ? Temel sağlam ve pek çok konuda ilerledim.

Sınav çalışması hakkında yanlış yönlendirmek istemem ama YGS ye deneme çözmedikten sonra kitap bitirmenin fazla faydası olduğunu düşünmüyorum, YGS den önce piyasada çözmediğim deneme kalmamışt benim. En büyük avantajımın bu olduğunu düşünüyorum bir başka büyük etken de şans tabi ki. 4 ayda olur ku bilmem tamamen sizin deneme antrenmanınıza ve sınav gününde olacağınız duruma bağlı bir iş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ThePscho

Hocam nasıl yaptın o sıralamayı Allah için ? 4 ayda mümkün mü o sıralamaya ulaşmak ? Temel sağlam ve pek çok konuda ilerledim.

Sınav çalışması hakkında yanlış yönlendirmek istemem ama YGS ye deneme çözmedikten sonra kitap bitirmenin fazla faydası olduğunu düşünmüyorum, YGS den önce piyasada çözmediğim deneme kalmamışt benim. En büyük avantajımın bu olduğunu düşünüyorum bir başka büyük etken de şans tabi ki. 4 ayda olur ku bilmem tamamen sizin deneme antrenmanınıza ve sınav gününde olacağınız duruma bağlı bir iş.

Teşekkür ederim cevap için. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Up

• nasil yani uniyi kazanip hazirlik okuyup mu bolum seciyorsun

bolumu, uniyi secerken secmedin mi

• quote:

Orijinalden alıntı: elfgözlülegolas

nasil yani uniyi kazanip hazirlik okuyup mu bolum seciyorsun

bolumu, uniyi secerken secmedin mi

Üniversite seçerken seçtim tabi ki, neyi öyle yanlış anladınız?

• Ybü ~ybs hazırlık tayim bendee

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.