Şimdi Ara

□■□■~Boğaziçi Üniversitesi 2016 Girişliler~□■□■ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
20
Favori
14.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kilyosta odalar kapma usulü mü arkadaşlar, mesela bi arkadaşımla aynı odaya çıkabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fordakin

Dün bizzat gidip kayıt oldum. E devletden bakınca "Size ait aktif bir öğrencilik bilgisi bulunamadı." diyor sizde de öyle mi ?

Up?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fordakin kullanıcısına yanıt
    Eyluldw guncelleniyormus onlar diye konusulmustu wp grubunda ben onlarin yalancisiyim

• politikadam kullanıcısına yanıt
    94 olduk
    Edit:105

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CE73730B4 -- 19 Ağustos 2016; 9:43:08 >
  • Aynen öyleymiş.

• Kimya mühendisliği

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • at bükücü kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey yok. Merkezi sistemden sosyo-ekonomik puanla atanıyorsun ama çok güvenmeyin o puana ne olduğunu nasıl işlediğini kimse bilmiyor. Hazırlık sonunda oda kurabilirsin gelecek sene için ama o da iki ucu ... değnek yani uzun uzun bahsetmek lazım. Özetle şansınıza ne çıkarsa.
  • geçen sene 2 arkadaşım aynı odaya çıkmışlardı. isteyen varsa pm atsın, sorayım.
  • Boğaziçi tarih.Beni de ekleyin bari.Yaşım biraz geçkin ama:(
  • bu sene YBS kazandım hocam whatsapp grubu varsa girebilirim
  • Hazırlık sınavını geçemedim . Reading fail Yurt başvurusu yaptım ama şimdi onu iptal ederek özel yurtlarda kalıp kuzey-güney kampüslerinde hazırlık okumak mümkün mü ?
    Özel yurtta kalacak olanlar varsa hangi yurtlarda kalacaksınız ?
  • gençler sizleri tebrik ediyorum ve çok da özeniyorum size.

Boğaziçi'ne(mühendislik) yatay geçiş için bilgilendirmek isterseniz dinlerim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: electrum

Hazırlık sınavını geçemedim . Reading fail Yurt başvurusu yaptım ama şimdi onu iptal ederek özel yurtlarda kalıp kuzey-güney kampüslerinde hazırlık okumak mümkün mü ?

quote:

Orijinalden alıntı: electrum

Hazırlık sınavını geçemedim . Reading fail Yurt başvurusu yaptım ama şimdi onu iptal ederek özel yurtlarda kalıp kuzey-güney kampüslerinde hazırlık okumak mümkün mü ?

kilyosta kalmayacaksan hazırlığın kuzeyde olur

• Ders secimini ne yaptiniz?

• Kaflip K kullanıcısına yanıt
    Hazırlık okuyacak olanlar ders seçimi yapamıyormuş. Bugün bende baya baktım, araştırdım.
    Bu arada bende kimya öğretmenliği kazandım. Whatsapp grubu aktifse ben de girebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: motherwelll

Hazırlık okuyacak olanlar ders seçimi yapamıyormuş. Bugün bende baya baktım, araştırdım.
    Bu arada bende kimya öğretmenliği kazandım. Whatsapp grubu aktifse ben de girebilirim.

Ben hazirligi atladim soylemeyi unutmusum :)

whatsapp grubu varsa ben de katilabilirim

• Bogazicindeki iktisat lutfen
    Itudeki ekonomi

• Kaflip K kullanıcısına yanıt
    Hazırlığı atladıysan okulun verdiği bilgi paketinde ayrıntılı anlatan bir kağıt var. Oraya bak baya ayrıntılı bir şekilde yazmışlar.

• Değerli arkadaşlar merhaba,
    Ankara Siyasal için 3 sene boyunca TM'de dirsek çürütmüş, bütünlemelere kalmış, derslerin öğretmenleriyle kavga etmek dahil bilumum sayısal dersle göğüs göğüse çarpışmış fakat nihayetinde beceremeyip mağlup olmuş; edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe, psikoloji, sosyoloji gibilerine manyağı derecesinde meyilli olan biri olarak ben de sevgili üniversitemizin Türk Dil ve Edebiyatı bölümüne yerleştim. ( dikkat uzun ve geniş cümle )

E-kayıt yapıp barkodlu çıktımı aldım ve üniversiteden edindiğim bilgiye göre eğitime başlamam için bu çıktıyı ve kimliğimi götürmem yeterli. Burada sıkıntı yok ama beni meşgul eden esas konu yurtla ilgili. Edirne'nin köyden hallice bir yerinde yaşıyorum ve ilk kez bu sene il dışında okuyacağım. O yüzden yurt benim için çok önemli.
    Ben 3. Kilyos yurdunu tercih ettim ve üniversiteye 474 puanla girdim. Açıklanan taban puanlara göre son giren kişinin 2 puan üzerindeyim. Puanım biraz daha yüksek olsaydı halihazırda il dışından da geldiğim için sıkıntı olmayacaktı fakat maalesef değil. Gerçi lisede TM öğrencisi olduğum için sözel derslerin bazılarını hiç görmedim. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ve mantık gibi. Psikoloji ve sosyolojiyi de yalnızca birer sene görmeme rağmen o alanlar hakkında okumalar yapmayı sürdürdüğüm için LYS'de sıkıntı yaşamadım.
    Velhasıl bu şartlar altında yurdun çıkmama ihtimalinden dolayı epey tedirginim. Aslında açıkta kalmayayım diye aynı zamanda KYK'ya başvurmayı akıl etmiştim, hatta Maltepe'de bir yurt çıktı fakat gevşek davranıp yurt ücretini yatırmayı unuttum ve yatırma süresi de bu gece 23.59 itibarıyla bitti. Superdorm veya başka bir özel yurtta kalacak yeterliliğe de sahip olmadığım için şu an Kilyos'tan başka bir seçeneğim yok. Sizce bu durumda Kilyos'a yerleşebilir miyim?

Ayırca Whatsapp grubu varsa ben de

• obsesyoğn O kullanıcısına yanıt
    Dostum ben de senin gibi il dışından geliyorum.3.yurdu tercih ettim.Ancak onun olmaması durumunda 1. Yada 2.yurtlara yerleştiriliyoruz.

Başkalarından aldığım yorumlara göre, istanbul dışından gelenlere öncelik tanındığı için açıkta kalmak gibi bir durum söz konusu olmuyormuş.

Eğer denildiği gibiyse endişe etmeye gerek olmadığını düşünüyorum.Ha aksi durumda birlikte endişe etmeye başlayabiliriz

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.