Şimdi Ara

□■□■~Boğaziçi Üniversitesi 2016 Girişliler~□■□■ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
20
Favori
14.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Galatasaray uluslararasına gitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boun2021 B kullanıcısına yanıt
    Yaaa çok üzüldüm çok Boun istiyodu kesin gözüyle bakıyordu hayırlısı olsun gs de iyidir

• Sürçme kullanıcısına yanıt
    serenatay S kullanıcısına yanıt
    @serenatay konuya bekleniyorsunuz

• bu okulu kazanacak kadar nasıl okudunuz helal olsun size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sürçme

Serenatayı goren bilen duyan var mı Boun politika istiyordu?

olmadı maalesef 1250 ile kapatınca boun politika artık yüksek lisansta deneriz şansımızı :)
  • 6 sene de bitirmeye niyetim yok

• Yaz beni de politika

• quote:

Orijinalden alıntı: Candance

Öncelikle bu sene kazanan herkese hayirli olsun. Konuyu baltalamak gibi olmasinda benim hedefimde istanbulda bilgisayar muhendisligi okumak var. Bu sene sinava giricem. Sorum daha cok bilgisayar bolumu kazananlara ama herkes cevaplayabilir hangi bolumu kazandigini soyleyerek. Gunde kac soru cozerek ve hangi sirada girdiniz? cevaplarsaniz sevinirim.

Çok çalışmayı sevmeyen bir insansanız benim gibi kendinizi bi şekilde çalışmaya ikna etmeniz gerekiyor. Kısa süreli hedefler koyarak ya da kendiniz için bi farkındalık oluşturarak. Bir de çalışma dengesini iyi ayarlamanız lazım. Aşırı çalışıp kendinizi bıktırırsanız sonraki zamanlar da veriminiz düşer. Kısaca böyle tavsiyeler verebilirim.

• okul 19 eylülde mi açılıyor yoksa sınav mı var sadece?

• Merhaba arkadaşlar.Ben 2014 girişli Boğaziçi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim inşallah bu sene 2. sınıfa başlayacağım.

Şimdiden hepinize hayırlı olsun Allah yolunuzu açık etsin inşallah hayırlısı ile okula başlayıp devamını getirirsiniz.

Her ne kadar çok bilgim olmasa da eğer sormak istediğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım

Ayrıca 17 Ağustos tarihinde Profiency sınavı yapılacak bu demek oluyor ki eğer bu sınavı geçerseniz bu sene hazırlık okumayıp direkt 1. sınıfa başlayabilirsiniz.Bu sınav Eylülde de yapılacak ama eğer seviyenize güveniyorsanız sınavı görmek için Ağustos'ta girip Eylül'de geçebilirsiniz.Bununla ilgili detay yadyok'un sitesinde mevcut bakmanızı öneririm.

• YBS nin yarısı forumdaymış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bounu geçen sene kazanmıştım, bu sene hazırlığı geçip bölüme başlayacağım, sorusu olanları beklerim.
    genel olarak tavsiyelerim:
    - şehir dışında olanlar uçak biletini erkenden alsın, çok pahalanabiliyor.
    - düzey belirleme ve profa mutlaka girin. dbs doğru kurda olmanız, proficiency de örnek olması açısından çok önemli.
    - eğer okulun yurdunda kalacaksanız, kilyosa gideceksiniz. özel yurtta kalırsanız kuzey kampüste okuyacaksınız. kuzey kampüsten kilyosa yolculul 1.5 saat kadar, haritadan yerine bakarsanız kilyosun karadeniz kıyısında ve istanbuldan uzakta olduğunu görürsünüz. şahsen ben kilyosa gitmemek için özel yurda gitmiştim, istanbulu yaşamak istiyorsanız kilyosu tavsiye etmem. ama ben zaten istanbulluyum ya da istanbulu tanırız zaten diyorsanız arkadaşlıklar için kilyos eğlenceli olabilir. yine de yurtların karışık olması(kağıt üstünde erkek yurdu olan yurda dahi kızların girmesi serbest), boğaziçi ekolü gibi faktörler beni kilyostan soğuttu. ayrıca bir amerikan okulu olan okulumuzda kilyosun anadoludan gelen öğrencileri boğaziçinin alkol kadın ve olabildiğine özgürlük dolu ortamına atmak ve yalnızlık içinde bırakarak onlara sarılmasını sağlamak gibi bir amacı olduğunu savunan büyük bir kesim var.
    - alkol ve sigara kullanma kararınızı şimdi verin, üniye geçip özentilikten kullanmayın bunları.
    - herkes 5-6 lı erkek gruplarıyla gezmeyin der ama mecbur gezeceksiniz, hazırlıkta liseden pek bi fark yok.
    - alacağınız ingilizce eğitimi türkiyenin en iyi yabancı dil eğitimi, hazırlığı geçmek isitiyorsanız okula gitmek ve düzenli ödev yapmaktan başka bir şey yapmanıza gerek yok.
    - güney kampüs ilk günlerde çok çekici gelir, sonra yokuşu dert edip çoğu zaman inmezsiniz ama baharda ve son baharda çok güzeldir, kaçırmayın.
    - okul kayıtta size istanbulkart verecek, 10₺ ye aktive edip kullanmaya başlayabilirsiniz. metro ve otobüslerle kampüslerimize oldukça kolay bi ulaşım sağlanmakta(kilyos hariç)
    - okulda kahvaltı 1₺, öğle ve akşam yemekleri 1,5₺dir. kahvaltı oldukça iyi, kaçırmayın derim. öğle ve akşam yemekleri de benim gibi etten başka bişeyi yemekten çok zevk almayan birine göre %80 yenilebilir oranda
    - üniye geldim hemen sevgili yapayım havasında olmayın, ilk 3 hafta en azından insanları gözlemleyin, inceleyin. aşırı veya eksik özgüvene sahip olmayın. hocanızla iyi geçinin, benim aram kötü olduğundan hazırlığı yarı dönemde geçme şansımı kaybetmiştim.
    - son madde olarak hepimize iğneleme yapmak istiyorum, hazırlığın ilk haftaları sanarsınız ki herkes her şeyi biliyor, fikri var. konuşurken ingilizce kurunuza bağlı olarak araya serpiştirilen kasıtlı ve itici ingilizce kelimelerle cool olma çabaları hatsafhada olabilir. emin olun ki öyle artistlik hareketleri yapanların çoğundan daha iyi İngilizce düzeyiniz var(tabi cool olmaya çalışanlardan değilseniz)
    bu sene de Allahın izniyle ağırlıklı olarak kuzey kampüste inşaat mühendisliği eğitimi göreceğim, her zaman bi abi, dost olarak görebilir, zor zamanlarınızda ve sorularınız olduğunda yazabilirsiniz.

• BMO kullanıcısına yanıt
    Sen naptin bro nereyi kazandin

• semender96 S kullanıcısına yanıt
    Ingilizcem cok ileri duzeyde degil ama ayin 17sindeki sinava girmeyi planlıyorum sadece seviyemi gormek icin ama

Eyluldeki sinava girmeyecek miyim yani eger bunu gecemesem bile?

Ben 17sindeki sinava seviyemi gormek amacli katilirsam ve gecemezsem -ki gecmek gibi bir hedefim yok- eyluldeki sinava girmemde bir sakinca olmaz dimi

• takanze kullanıcısına yanıt
    Tabi girmeniz yararınıza olur yadyok sitesine profiency sınavı örnekleri mevcut bir bakarsınız isterseniz.

Eylül'deki sınavdan kastınız Düzey Belirleme sınavı ise bu sınavı geçemezseniz gireceksiniz,geçerseniz girmeyeceksiniz.

Eylül'deki sınavdan kastınız Eylül profiency sınavı ise bu sınavı geçemezsiniz girebilirsiniz,geçerseniz girmeyeceksiniz.
  • psycho1905 kullanıcısına yanıt
    Atatürk ing tıp geldi, sen naaptın sayko?

Tesekkurler semender bey

• quote:

Orijinalden alıntı: BMO

Atatürk ing tıp geldi, sen naaptın sayko?

Koü dis knk hayirli olsun adina

• Wp grubu ne alemde? Kaç kişi var kimler grupla ilgileniyor?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.