Şimdi Ara

BOĞAZİÇİ Uluslarası İlişkiler, Uluslarası Ticaret, YBS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tm de 810. oldum sınava hazırlanırken asıl istediğim boun iktisattı fakat tutup tutmaması muamma. 2. Tercih olarak ya sabancı, bilkent, odtü gibi okulların iktisatını yazacağım ya da boğaziçinde bu bölümlerden birini yazacağım. Şu an çok muallaktayım. Bilen biri yardımcı olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DE93B7D80 -- 20 Temmuz 2022; 11:8:36 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• hocam öncelikle başarılar boun iyi bir okul bana göre tr#1 ama forumda gördüğüm kadarıyla boun veya itü odtüde amiyane tabirle orman müh okuyan devişik kimseler de var, oyüzden bölüm seçimi önemli gibi duruyor bu noktada ne yapacağınıza karar vermeniz çok önemli şu anda trde en çok tercih edilen ve yükselen bölümler sayısalda ceng ea da ybs bu sene de yükselişine devam edip ilk 1kdan alacaktır zaten, ybsnin tüm bölümlere göre avantajı aslında yazılım üzerine ilerlediğiniz zaman dünyadaki tüm kapıların size açılması ve boun'un da çok üst düzey yurt dışı bağlantıları ve itibarını da değerlendirdiğimizde diğer tüm bölümler ybsnin yanında weak kaldıgını görüyoruz. bana göre şuan sanki boun econ tutabilir gibi çünkü muhtemelen o sıralamadakiler ybsye kayacak çok istiyorsanız yazın ama ben 1. bile olsaydım ybs yazardım öyle söyleyeyim sizin yerinizde olsam

1-boun ybs

2- boun econ

3- doldururdum sonrasını kafama göre

• Çok teşekkür ederim. Siz hangi bölümdeydiniz

• ben akdeniz ybs mezunuyum tembellik edip 65k yapmıştım o dönemde ama iyi ki de mezuna kalmamışım. mezuna kalmak çok gereksiz zaten. ama bir tek sizin yerinizde olmak isterdim akdenizi bırakıp marmara dahi yapmak istemezdim ama ne yalan söyleyeyim boun ybsde okumayı isterdim başarılar hocam.

• Bilgilendirme için teşekkür ederim size de başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DE93B7D80 -- 20 Temmuz 2022; 12:15:21 >
  • Boğaziçi siyasetteyim isterseniz yazabilirsiniz

• KESİNLİKLE BOUN YBS .TÜRKİYENİN HEM EN KÖKLÜ ÜNİVİERSİTELERİNDEN BİRİSİ HEMDE YBS EKOSİSTEMİNİ ÜLKEMİZE GETİRMİŞ İLK VE EN KÖKLÜ ÜNİVERSİTE .AKADEMİK KADROSU VE OKULUN ÖĞRENCİYE AVANTAJLARI ZATEN SAYMAKLA BİTMEZ

• asıl isteğin iktisatsa bilkent ve odtü'yü yaz hocam boğaziçi'yi aratmazlar çok dert etme sırf boğaziçi olsun diye ybs ut yazarsan da hakkında hayırlısı olsun

• rol çalıyosun he ... :))))

• _MarioGomez33 kullanıcısına yanıt

sus ve yatay geçiş ara ahaahhaahhaah ybs yok sana

Neden ki, sadece donanımhabere bakmadım, boğaziçi iibf de okuyanlarla ve mezunlarla da konuştum ybs’yi öneren çok fazla kişi var. Siz farklı mı düşünüyorsunuz YBS hakkında

• boun ybs iyidir lafım olmadı ki sadece asıl isteğim iktisattı diyorsun ben de o zaman neden bilkent ve odtü'yü öne koymuyorsun derim.

Aslında bölümlere şu an için normal olarak çok da yetkin değilim ordan burdan okuduğum ve dinlediğim şekilde iktisat ağır basıyordu bende. Bölüm olarak iktisatın ağır bastığı kadar okul olarak da Boğaziçi ağır basıyor. Öğrenmeye ve karar vermeye çalışıyorum

• Aynı durumdayım büyük ihtimal boun siyaset yazıcam ama kafam çok karışık her an değişebilir.

• siyaset diyen var vallahi interesting.. görürüm 3-5 seneye ah be ucundan ybs tutuyormuş şimdi ilk 100 ilk 200 giriyor ybsye diyeceksiniz

• Ben zaten Ybs mezunuyum ama Sorsan Boun Ybs de okumak isterdim .Herşeyden önce Boun ismi yeter .

• Siz Boun'da okumak mı istiyorsunuz yoksa istediğiniz bölümü icra etmek mi istiyorsunuz?Uİ ile ybs arasında hiçbir benzer nokta yok çünkü.

Yukarıdaki arkadaş herkese boun ybs boun ybs yazıyor da ilginiz yoksa bu alana gidip sırf boun diye veya onun tabiriyle 100 200'de kapatacak diye orayı mı yazacaksınız(ki böyle bir durum da yok)?Yatırım falan mı yapıyorsunuz yoksa gelecek mi planlıyoruz.

Gidip bölümlerin ders içeriklerine bakıp tanıtım videolarını izleyin derim,ben o sıralamaya boun uluslararası yazan birine gülerdim açıkçası çünkü sırf boun diye abartılmış bölümler.İşletme-İktisat Boun için İİBF genel olarak bir kültür ancak o sıralamaya Bilkent İktisat-İşletme SABANCI vs geliyorken yazarsanız benim açımdan absürt olur.

YBS kötü bir bölüm değil ama ilginiz var mı?Bu sıralamaya yazacağınız okulların zaten marka değeri aynı eğer IT sektörü falan da olur derseniz Boun ybs güzel,hedef iktisatsa Bilkent iktisat,BOUN Ticareti falan sadece Refet hocayla yer hatta ODTÜ işletme iktisat bile benim gözümde daha değerli.

BOUN Ui güzel bir bölüm,genelde her ne kadar özel alanlara kaysalar da okul içinde siyaset dersleri göreceğinizi ve çok fazla okuma yapacağınızı unutmayın.Bence iktisat ile zıt bölümler çünkü biri sayısal biri sözel ağırlıklı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.