Şimdi Ara

boğaziçi turizm hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda balon diyen görüyorum ancak ben böyle düşünmüyorum.Son zamanlarda mezun olunan bölümlerin neredeyse önemi kalmadı tıp,diş gibi sayısaldaki belli başlı bölümlerin haricinde hangi bölüm için kesin iş garantili denilebilir ki?Ben bu yüzden okulun artık üniversite konusunda çok etkili olduğunu düşünüyorum.Verdiği dil eğitimi,sağladığı network,kişiye vizyon katması bakımından türkiyede boğaziçinden iyi üniversite olduğunu düşünmüyorum.Ki turizm önyargılı olunan bir bölüm olsa da buradan mezun olan insan türkiyede alabileceği en iyi turizm işletmeciliği eğitimini alarak mezun olacak ve boğaziçinin staj konusunda adı fazlasıyla yetiyor.Mezunlarına da baktığımda turizm sektöründekiler çok iyi yerlere gelmiş sektör dışı iyi yere gelenler dahi var.Ben oldukça emin olmuştum bölümden ancak forum bu konuda oldukça negatif gibi siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu konuda paylaşırsanız çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam staj konusunda Boun nasıl o etkiyi sağlıyorsa diğer üniversiteler de inanın sağlıyor yani Boun görünce insanların ağzının suyu akmıyor.İsmim bile Boun_econn yani Boğaziçi üniversitesini en çok seven insanlardan biriyim ancak saçma kalıplar var.

Ders programına baktığınız zaman işletme ekonomi ile çok az bir bağlantısı vs var ve bu bölümlere alternatif olabileceğini inanın hiç düşünmüyorum.

Akademik kadro olarak sizi cezbeden bir şey olduğunu da düşünmüyorum çünkü çoğu hocası doktora falan bile Tr'de yapmış hani birkaç tane yabancı hoca vs var ama öyle çok değil.

Sektörde iyi yere gelen kaç tane insan var yani 3-5 örneği herkes çıkarır hocam ama 60 tane mezun veriyor her sene ve siz mezunlarin iyi yere gelme oranıyla mezun sayısını oranlayinca ortaya ne çıkıyor bir bakın.

Ben çok büyük bir balon olduğunu düşünüyorum,7600 ile kapatacak bir bölüm falan değil,o aralığa yazılacak hukuklar bile çok daha kaliteli.Bu bölümün burada olmasının hiçbir mantıklı açıklaması yok

Geçen sene bir furya çıktı işte herkes Boğaziçi istiyor vs insanlar ne buldularsa yazdılar ve bu tablo ortaya cikti ama göreceksiniz yakın zamanda düşecek bu bölüm.

Ut yine finans vs falan konusunda iyi derslere sahip yani geniş bir havuzu var ve bir şeyleri kapsıyor.Ybs yine kodlama vs ile birkaç artı sunabiliyor ama Turizm konusunda kendimizi kandiracak bir şey yok, bu bölümün hakkı burası değil.

Bu arada yüksekokul adı altındaki tüm bölümlere girebilecek sıralamaya sahibim(2020'ye göre) yani amacım sizi yanlış yönlendirip kendimi öne almak vs değil çünkü kendim bile belki Boun pols yazsam gelecek ama bölüm dersleri hoşuma gitmedigi için ODTÜ işletme yazacağım.

ODTÜ işletmenin de akademik kadrosunu pek beğenmiyorum mesela ama 4/4 bir şey bulmak da çok zor.

Bu arada biz gömdük vs biraz ama siz yine de kendiniz bilirsiniz yani yazmak istiyorsanız vs yazın ama sırf adından dolayı yazılmasını çok saçma buluyorum eğer cidden hedefiniz buysa okunacak en iyi yerdesiniz ama eminim ki turizm sene boyunca 1 kez bile aklınızdan geçmedi

• Sıralamasına göre balon olduğunu düşünüyorum. ODTÜ siyaset daha iyi bir alternatif olabilir. Kişinin kendi tercihine kalmış bir şey sonuçta

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • nefis bi bölüm yazın yazdırın

• -Shepard- kullanıcısına yanıt

evet son yıllarda sıralaması inanılmaz artmış,boğaziçine gireyim çap vs. yaparım diye düşünenler de çok fazla

• okuyan bir tanıdığınız mı var çevreden duyduklarınız mı biraz açıklayabilir misiniz

• selindenizli S kullanıcısına yanıt

hocam şaka bi yalana cidden balon oldu o sıralamaya odtü sbky ui filan daha mantıklı

• bu dediklerinizi de yazacağım zaten ancak odtü ui gelmez diye düşünüyorum.5000 civarı kapatmış en son

• Hocam staj konusunda Boun nasıl o etkiyi sağlıyorsa diğer üniversiteler de inanın sağlıyor yani Boun görünce insanların ağzının suyu akmıyor.İsmim bile Boun_econn yani Boğaziçi üniversitesini en çok seven insanlardan biriyim ancak saçma kalıplar var.

Ders programına baktığınız zaman işletme ekonomi ile çok az bir bağlantısı vs var ve bu bölümlere alternatif olabileceğini inanın hiç düşünmüyorum.

Akademik kadro olarak sizi cezbeden bir şey olduğunu da düşünmüyorum çünkü çoğu hocası doktora falan bile Tr'de yapmış hani birkaç tane yabancı hoca vs var ama öyle çok değil.

Sektörde iyi yere gelen kaç tane insan var yani 3-5 örneği herkes çıkarır hocam ama 60 tane mezun veriyor her sene ve siz mezunlarin iyi yere gelme oranıyla mezun sayısını oranlayinca ortaya ne çıkıyor bir bakın.

Ben çok büyük bir balon olduğunu düşünüyorum,7600 ile kapatacak bir bölüm falan değil,o aralığa yazılacak hukuklar bile çok daha kaliteli.Bu bölümün burada olmasının hiçbir mantıklı açıklaması yok

Geçen sene bir furya çıktı işte herkes Boğaziçi istiyor vs insanlar ne buldularsa yazdılar ve bu tablo ortaya cikti ama göreceksiniz yakın zamanda düşecek bu bölüm.

Ut yine finans vs falan konusunda iyi derslere sahip yani geniş bir havuzu var ve bir şeyleri kapsıyor.Ybs yine kodlama vs ile birkaç artı sunabiliyor ama Turizm konusunda kendimizi kandiracak bir şey yok, bu bölümün hakkı burası değil.

Bu arada yüksekokul adı altındaki tüm bölümlere girebilecek sıralamaya sahibim(2020'ye göre) yani amacım sizi yanlış yönlendirip kendimi öne almak vs değil çünkü kendim bile belki Boun pols yazsam gelecek ama bölüm dersleri hoşuma gitmedigi için ODTÜ işletme yazacağım.

ODTÜ işletmenin de akademik kadrosunu pek beğenmiyorum mesela ama 4/4 bir şey bulmak da çok zor.

Bu arada biz gömdük vs biraz ama siz yine de kendiniz bilirsiniz yani yazmak istiyorsanız vs yazın ama sırf adından dolayı yazılmasını çok saçma buluyorum eğer cidden hedefiniz buysa okunacak en iyi yerdesiniz ama eminim ki turizm sene boyunca 1 kez bile aklınızdan geçmedi

• evet haklısınız sene içinde aklımdan geçen bir bölüm değildi,hedefim boğaziçi işletmeydi ancak işler istediğim gibi ilerlemedi.ama yazabileceğim yerleri değerlendirirken sektör de ilgimi çektiği için güzel bir alternatif olarak gözüktü açıkçası.hukuk istemiyorum,top üniversitelerin işletmeleri ekonomileri tutmuyor.yeditepe ekonomi yazmaktansa boğaziçinde turizm okuyarak kendi çabalarımla daha iyi bir yere gelebilirim diye düşündüm.siz bu sıralamalarda nereyi yazardınız,yeni fikirlere çok açığım şuan

• Eğer cidden turizme ilginiz varsa bu alanda çalışmak istiyorsanız bence yazılır güzel bölüm zevkle de okunur otellerde falan staj yaparsınız ekstra dil de kaparsınız süper olur.

Ama siz ben özel sektöre kaymak istiyorum diye boun turizm yazacaksanız ben şahsen tavsiye etmiyorum.

• Ray Allen 20 kullanıcısına yanıt

bu sıralama aralığında tavsiyeniz var mı peki

• selindenizli S kullanıcısına yanıt

Kişisel ilgi alakanıza göre değişir. Neredeyse hiçbir bölümün, mesleğin durumu iyiye gitmiyor bu yüzden sevdiğiniz ilginiz olan alanı seçin ki alanınızda başarılı olma ihtimaliniz artsın

• iş imkanı olarak odtü siyaset nasıl daha üstün ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.