Şimdi Ara

boğaziçi olumsuz yönleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
7
Favori
4.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gömülmeyen tek üniversite bu kaldı galiba. olumsuz yanlarından bahsedin de biraz da burayı gömelim

benim duyduklarım:

aşırı kalabalık, istenilen dersleri almada oluşan sıkıntılar
    okulun eski akademik kadrosunda olmadığı
    okul yönetiminin iktidara göre politika uygulaması
    derece yapan herkesin youtube kanalı açıp etrafta eliyle kamerayla dolaşması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almanyalidoktor -- 1 Ağustos 2020; 13:27:29 >

• Arkadaşlar okula kayıt yaptırdığınız zaman öğrenci kartınızla birlikte bir adet vlog kamerası ve koçluk belgesi veriyorlar . Size düşen ise okulun çimenlerinde okul üzerine motivasyon videosu ve kampüs turu videosu çekmek(BAKIN ARKADAŞLAR BURASI PETEK BİZ BURDA İÇİYORUZ ;) ) .Tüm bunları yaptığınız zaman gerçek bir boğaziçi öğrencisi olursunuz
    insanlar bunu umursamıyor ve bence yanlış yapıyorlar. enkazın altında kaldıklarında "ne olacak bro yaa türkiye'nin her yeri zaten deprem bölgesi" diye kendilerini avuturlar artık.

bağıra bağıra, gerçeği haykıra haykıra geliyor bu deprem. konuyla ilgili gereken önlemleri alabilecek kişiler yıllardır bu tehdidi görmezden geliyorlar. birtakım kendini bilmez yöneticiler tarafınca yapılan ihmaller yüzünden ölmek yerine istanbul'a gitmem, daha iyi.

istanbul'da ikamet eden tanıdıklarımın %40'a yakını, diğer şehirlere (izmir, ankara ve antalya başta olmak üzere) göç ettiler. bu illerin deprem riski yok mu? elbette var fakat +6, +7 gibi ciddi büyüklükte bir deprem olacak olsaydı, fay hattındaki sıra dışı değişimler, yer bilimcilerin dikkatini çekerdi ve yapılan araştırmalar sonucu gerekli uyarılar yapılırdı diye düşünüyorum. belki de yanılıyorumdur.

bilmiyorum, belki de ben çok abartıyorum bu mevzuyu çünkü depreme karşı ciddi bir fobim var. eh, hakkımızda hayırlısı olsun o zaman, ne diyelim.

tercih yapacak adayların bu gerçeği görmezden gelmemeleri bence hayati önem taşıyor.
  • boun boundur. yaazzzzzz babaaaaa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boğaziçine gidelim de kim takar olumsuz yönlerini
  • Herkesin kamerayla dolaştığı doğru
    40-50 binlerden en düşük sıralamalı bölümlerine girenlerin havasından geçilmiyor ayrıca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bounda at antrenorlugu bile acilsa 10kdan alir kimse bolume bakmiyor boun mu abi yaz yaz hemen

• 2. derece deprem bölgesinde olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuzyirmi -- 1 Ağustos 2020; 13:32:35 >
  • reis kaç k geldi bu sene
  • yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt
    hocam deprem olayını ben çok fazla takmıyorum. türkiyedeyiz genç oluşumlu ülke burası her yer deprem bölgesi sayılır. potansiyel her yerde var depreme göre tercih yönlendirmek pek mantıklı değil bu ülkede.
  • mathildarossa M kullanıcısına yanıt
    bana soruyorsan 657 hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuzyirmi

2. derece deprem bölgesinde olması
    insanlar bunu umursamıyor ve bence yanlış yapıyorlar. enkazın altında kaldıklarında "ne olacak bro yaa türkiye'nin her yeri zaten deprem bölgesi" diye kendilerini avuturlar artık.

bağıra bağıra, gerçeği haykıra haykıra geliyor bu deprem. konuyla ilgili gereken önlemleri alabilecek kişiler yıllardır bu tehdidi görmezden geliyorlar. birtakım kendini bilmez yöneticiler tarafınca yapılan ihmaller yüzünden ölmek yerine istanbul'a gitmem, daha iyi.

istanbul'da ikamet eden tanıdıklarımın %40'a yakını, diğer şehirlere (izmir, ankara ve antalya başta olmak üzere) göç ettiler. bu illerin deprem riski yok mu? elbette var fakat +6, +7 gibi ciddi büyüklükte bir deprem olacak olsaydı, fay hattındaki sıra dışı değişimler, yer bilimcilerin dikkatini çekerdi ve yapılan araştırmalar sonucu gerekli uyarılar yapılırdı diye düşünüyorum. belki de yanılıyorumdur.

bilmiyorum, belki de ben çok abartıyorum bu mevzuyu çünkü depreme karşı ciddi bir fobim var. eh, hakkımızda hayırlısı olsun o zaman, ne diyelim.

tercih yapacak adayların bu gerçeği görmezden gelmemeleri bence hayati önem taşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masturchiknaste -- 1 Ağustos 2020; 13:51:21 >

• almanyalidoktor kullanıcısına yanıt
    Şahsen bende takmıyorum bu yıl 6.8 yaşamama rağmen

Ne zaman olacağı belli olmayan 40 sn lik bir sallantı yüzünden okumayı istediğim şehir/üni'den vazgeçmiyorum.

Bana düşen sağlam bir binada yaşamak ve önlemlerimi almak.
  • Masturchiknaste kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. Bence bu kadar çok istanbuldan bahsetmelerinin nedeni çok çürük binalarının olması, 15 M kişinin yaşaması ve Türkiye'nin can damarının burada olması.

Onun dışında her yerde deprem riski var.
  • Kızlar teklif etmiyor diyorlar doğru mu

• Akademik çalışma ve bilim ürütmede adı kadar başarılı olamaması. GTÜ bile akademik çalışma ve bilimsel araştırmalarda boun dan kat be kat öte. Son dönemlerde birisi ulusal ve evrensel bir alanda boun dan çıkmış önemli bir çalışma gösterebilir mi?
  • '' derece yapan herkesin elinde kamerayla dolaşması'' tespitin böylesi

• bouna karsi önyargım var nedense derece tiplerin hayali oldugu icin olabilir odtu ve ituye karsi oyle değilim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Masturchiknaste kullanıcısına yanıt
    Ben zaten en riskli bölgelerden olan Beylikdüzünde yaşıyorum hocam neden takayım ki? Istanbul üniversitesine yatay geçiş düşünüyorum Avcılarda diye millet deprem orası cok riskli falan diyor da zaten orada yasiyorum :D

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Onu sen bize anlat hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.