Şimdi Ara

Boğaziçi Köprüsü ve Ticari Araçlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bir yerde boğaziçi köprüsünün ticari araçlara kapalı olduğunu ve sadece özel izinle alındığını duydum doğrumudur?vergi olarak zaten lüks olarak alınmıyormuydu?
    Bildiğimiz binek model olan öyle doblo gibi bir araçla boğaziçinden geçiş yokmudur?
    Şimdiden saolun

• Ruhsatta Kamyonet yazıyorsa hiç şansın yok. Bende orijinal camli caddy vardı ama ruhsatta kamyonet yazıyor , boğaz köprüsünden ancak gecenin coook geç saatlerinde yakalanmamak için dua ile geçerdim aracı 2004 te o almıştım geçen hafta satana kadar tam 3 kez boğaziçinden geçtim oda sabaha karşı saat 4-5 gibi geçen hafta sattım . Bilgiler kesinlikle doğrudur.
  • Bişi daha ekleyeyim ruhsatında kamyonet değilde binek bile yazıyor olsa polis ile 10 geçişin 7 sinde yine muattap oluyorsun durdurup ruhsata bakıyorlar denk gelince
  • Dayımda binek doblo var. Paralı geçiş varken Boğaziçi köprüsünden çok rahat geçiyordu. Belli ediyordu zaten araç binek olduğunu cam tavanın ticari araçta ne işi var.
  • Şimdi yazacam ama mesleğe bok atıyormuş konumuna düşmemek için yazamıyorum.... anla...... hiç o tip bir araçla köprüde polisle başbaşa kalmadığın belli oluyor.. eksik olan bişeylerin çıkıveriyo işte egzozt yada yanmayan bir lamba gibi kardeş
  • şimdi ben geçemiyormuyum yani
    benim ruhsatta kamyonet doblo combi 1.3 mjet premio diyor combi yazdığı için geçemiyormuyum?
  • birde ruhsata binek yazdırabiliyormuyuz doblo premio combi ye eğer mümküns gidip diretecem bayiye yeni aldık ama
  • Ruhsata binek yazıldığı anda araca uygulanan vergiler de artıyor. Binek araçların vergisi ile ticarilerin vergisi bir değil. Bayiyle gereksiz tartışmayın
  • araç 1.3 olduğundan vergisi o kadar fazla olmaz tahminimce

ama ilk alırken uygulanan vergiler fazla olabilir onu bilemem

bizim arkadaş var çamlıcada oturuyor karşıya giderken 1.köprüyü kullanıyor partnerle

sorduğumuzda yaw 2.köprüye gitmem hem zaman kaybı hemde bi dünya yakıt masrafı

ayda 1-2 defa yakalanıyom ondada polise 20 lira veriyom diğeri yanıma kar kalıyor demişti
  • işte ne bileyim memurla uğraşmak ki o da kanun uygulayıcı zor geliyor, birde 1 sene kadar geçici olarak ileri bir tarihe attıkları ticari araç kullanımı için ayrı bir sertifika diğer bir adıyla özel bir ehliyet mevzuuları vardı güvenemiyor insan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.