Şimdi Ara

Boğaziçi köprüsü'nün adı '15 Temmuz Şehitler köprüsü' olarak değiştirildi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günaydın. Başbakanin açıklaması ile köprünün ismi değişmiştir. Şahsi fikrim, benim için ismi hep 1.köprü olacak

• doğru karar
  • Bu karara bile muhalefet olan birileri illâ çıkar...
  • Bu öneriyi akp li bi adam ismi aklima gelmiyor o çıkarmıştı yazar olması lazım sağda solda rica ediyordu şehitlee koprusu olarak degistirilsin diye. Demek istedigi olmuş. Hayirlisi olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Hawk.

Bu öneriyi akp li bi adam ismi aklima gelmiyor o çıkarmıştı yazar olması lazım sağda solda rica ediyordu şehitlee koprusu olarak degistirilsin diye. Demek istedigi olmuş. Hayirlisi olsun.

ilk Rıdvan dilmen söyledi diye hatırlıyorum
  • quote:

Bu öneriyi akp li bi adam ismi aklima gelmiyor o çıkarmıştı yazar olması lazım sağda solda rica ediyordu şehitlee koprusu olarak degistirilsin diye. Demek istedigi olmuş. Hayirlisi olsun.
    Chp yakında anayasamahkemesine koşar ,eli boş döner.

Bu arada ismi değişsede dilimizde boğaziçi olarak kalacağına eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

ilk Rıdvan dilmen söyledi diye hatırlıyorum

Alıntıları Göster
    15 temmuz diye belirtmeseydi daha naif olabilirdi.

Şehitler köprüsü olarak geçse daha hoş olacağını düşünüyorum, dağdaki soysuzlarla mücadele eden şehitlerimiz için de geçerli olurdu.

Gerçi kimse uzun uzun 15 temmuz şehitler köprüsü demez. Şehitler köprüsü der direkt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Şehitler köprüsü olarak geçse daha hoş olacağını düşünüyorum, dağdaki soysuzlarla mücadele eden şehitlerimiz için de geçerli olurdu.

Gerçi kimse uzun uzun 15 temmuz şehitler köprüsü demez. Şehitler köprüsü der direkt.

Alıntıları Göster
    isminin değiştirilmesi şehit olan onca kişinin ailesine güzel bir jest oldu fakat telaffuzu çok zor tüm tabelaların değişmesi bir hayli zaman alır , birde yabancılar için zor olacaktır.
  • Ancak 20 yıl sonra herkes yeni ismi kullanır.
  • Güzel oldu. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum...
  • Merak ediyorum acaba darbe değilde birilerinin dediği gibi tiyatro olduğu 2-3 sene sonra ortaya çıkarsa yine aynı isimle mi hitap edilecek.
  • Keske sasece sehitler koprusu olsaymis.
    Kimse uzun uzun oyle demez ki zaten bu ismin yayginlasmasi bir 5-10 yil surer yine herkes bogazici ya da 1.kopru der.

Hala tl ye milyon diyen insan cok.
  • Bu ülkede 30 yıldır hergün şehit veriliyor.Şimdi mi akıllarına geldi.
    Duygu sömürüsüne devam.İyi uykular Türkiyem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhn2355

Bu ülkede 30 yıldır hergün şehit veriliyor.Şimdi mi akıllarına geldi.
    Duygu sömürüsüne devam.İyi uykular Türkiyem.
    1.köprü veya Boğaziçi denmeye devam eder sadece resmiyette bu isim kullanılır. Tıpkı FSM köprüsünden bahsederken 2.köprü denildiği gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

1.köprü veya Boğaziçi denmeye devam eder sadece resmiyette bu isim kullanılır. Tıpkı FSM köprüsünden bahsederken 2.köprü denildiği gibi.

Alıntıları Göster
    1 haftalık ban yeni bitti

neyse banlanmıyacam gene
  • quote:

Orijinalden alıntı: [A]narchy

1 haftalık ban yeni bitti

neyse banlanmıyacam gene

Alıntıları Göster
    Şimdi ağır konuşurdum da insanlar bu konulara karşı hassas o yüzden kimsenin kalbini kırmak istemiyorum.
  • quote:

son günlerde şehit haberleri bile kısa veriliyor. sabah akşam darbe haberleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

quote:

son günlerde şehit haberleri bile kısa veriliyor. sabah akşam darbe haberleri

Alıntıları Göster
    köprünün ismi çok mu önemli. biz kaç sokak , kaç cadde ismi gördük. habire ülkemizde değişir.
    siyaset böyle bir şey. kaldırım taşlarının rengine bile siya(neca)setini bulaştırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

köprünün ismi çok mu önemli. biz kaç sokak , kaç cadde ismi gördük. habire ülkemizde değişir.
    siyaset böyle bir şey. kaldırım taşlarının rengine bile siya(neca)setini bulaştırır.

Alıntıları Göster
    doğru karar
  • Anıt dikseler daha mantıklı olurdu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.