Şimdi Ara

Boğaziçi İsletme vs. İstanbul Hukuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
6.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar tam olarak Araftayim. Ne olur fikir verin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up
  • Arkadaslar yardiminiza muhtacim
  • boğaziçi işletme...
  • az da olsa ileride ne tarz bir iş yapmak istediğinden bahsedersen iyi olur bence :)
  • @gelenbevili

Arkadaslar iki meslegi de yaparim severek. Siz olsaniz ne derdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaanak

@gelenbevili

Arkadaslar iki meslegi de yaparim severek. Siz olsaniz ne derdiniz?

mezun olur olumaz iş garantisi istiyorum diyosan Boğaziçi İşletme derim ben kanımca
    hukukta mezun olunca birkaç ay sürünme dönemi oluyomuş genelde.Ama tabi bu ne iş yapacağına bağlı birazda..
  • ben boğaziçi işletme derdim orda çok iyi bir çevre edinip,kaliteli eğitim ve ingilizceyle birçok seçenek elde edebilirsin.müdürlük,yöneticilik,bankacılık,şeflik ... her türlü alana yönelebilirsin.eğitim kadrosu,marka değeri,kampüs hayatı,öğrenci kalitesine değinmiyorum bile boğaziçi etiketi ve kaliteli ingilizce çok fark yaratıyor bir kere :)

istanbul hukuk da tabii ki çok iyi ancak hakim,savcılık için birçok sınav,mülakat,torpil işleriyle falan uğraşmak durumunda kalabilirsin.istanbul hukukda dersler muhtemelen 200 ya da 400 kişilik sınıflarda olur ve kendini sıradan hissedebilirsin.hukukta da çok geniş bir yelpaze var avukat,hakim,savcı,noterlik aklıma gelmeyen birçok seçenek daha var.genelde kamu alanında çalışırsın ya da kendine ait bir büron olur :)

boğaziçi işletme bence bir adım önünde istanbul hukuğun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelenbevili172hhc -- 29 Temmuz 2011; 1:49:33 >

• Hukuğun zorluğunun yanında Boğaziçi'nin karizması var.Ben Boğaziçi İşletme yazar paşa paşa okurdum.
    Hukuğun okuması da zor cidden.Bitirince de 1 sene maaşsız stajın var mesela.
  • Arkadaslar hepinize cok tesekkur ediyorum. Diger arkadaslrin yorumlarini da bekliyorum.
  • Ben şahsen böyle karşılaştırmaları sevmiyorum bence cevap sende düşününce hangisini istiyosn biri diğerinden biraz daha öndedir muhakkak %51e %49bile olsa 51i seç git bence ikiside çok iyi yerler bölümler
  • Boğaziçi işletme derim ben. Herkesin işletme okuduğu doğrudur son dönemlerde, ancak Boğaziçi işletme farklıdır. Tabi arkadaşların bahsettiği gibi bu biraz seninle de alakalı. Ben kendime de daha uygun olduğu için işletmeyi seçerdim
  • Beyler peki konya-samsun-yalova-trabzon hukuk mu yoksa marmara ingilizce işletme mi ?
  • hocam bi abi vardı forumda boğaziçi işletme mezunu. tavsiye etmiyorum diyodu, onu bulursan yardımcı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flynn5

hocam bi abi vardı forumda boğaziçi işletme mezunu. tavsiye etmiyorum diyodu, onu bulursan yardımcı olur.

Kimdi o hatirliyor musun dostum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaanak

quote:

Orijinalden alıntı: flynn5

hocam bi abi vardı forumda boğaziçi işletme mezunu. tavsiye etmiyorum diyodu, onu bulursan yardımcı olur.

Kimdi o hatirliyor musun dostum?

hocam keşke hatırlasam. bu benim ikinci hesabım ilkinin şifresini kaybettiğim için giremiyorum o yüzden açtım bu hesabı zaten. diğer hesapta mesajları falan vardı baya konuşmuştuk ama ne yazıkki giremiyorum işte. yaklaşık bi ay oluyor abiyle konuşalı.
  • Arkadaslar degerli yorumlarinizi,fikirlerinizi bekliyorum.
  • birinin puanı 520 530 diğeri 470 480 abes kaçmamışmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gespenstfahrer

birinin puanı 520 530 diğeri 470 480 abes kaçmamışmı?

Puanim 519 dostum ve okul birinciligi var. İst hukuka 40 puan fazlayla gidiyorum.
  • istanbul hukuk eskisi kadar iyi bi okul değil artık eski havası kalmadı. 1200 kişilik bölüm mü olur el insaf. ama illa hukuk diyosan bilgi üniv. e beya diğer özellere bakabilirsin. ama ist hukuk mu boğ. işletme mi dersen ben kesinlikle boğaziçi işletme derim. iyi bi yerde master yaparsan bi de çok güzel olur senin için. piyasada farkın olur. ama ist hukuğu bitirdiğinde yalova hukuk mezunu bi adamdan pek farkın olmaz çnkü kimse sana diploma sormaz. (Gs hukuğu bunun dışında tutuyorum). ayrıca hukuğu bitirdikten sonra çevre ve tecrübe edinmen gerekir uzun bi süre. o sürede de pek para kazanamazsın. sonrasını da kimse bilemez. özellikle avukatlık düşünüyorsan son yıllarda kontenjanların da artmasıyla bizim jenerasyon üni.yi bitirdiğinde muhtemelen ortalık avukat kaynıycak. bunu da gözardı etmemek lazım. evet hukuk bitiren herkes avukat olmaz başka meslek kolları da vardır diyorlar doğru diyorlar ama en kolayı da avukatlıktır çünkü fakülteyi bitiren herkes avukatlık belgesini alır ve diğer mezunlardan hiç bi farkı olmaz. pek kimse de ben hakim olcam savcı olcam diye kasmaz. ki onların da kontenjanlarının ne kadar az olduğunu biliyoruz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.