Şimdi Ara

BOĞAZİÇİ İNŞAAT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda çok konuşulmayan bir konu.Boğaziçi İnşaat 2017'de 5000 küsürle alırken 2019'da 16000 küsürle aldı.
    Forumda düşünen arkadaş var mı bu bölümü?Sizce bu sene sıralaması ne olur,düşerse hangi yıla kadar sıralamalar düşer?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 20000+
  • Hocam benim düşüncem sabit kalacağı,1000-2000 oynayabilir.Sektörün nefes alabilmesi için az tercih edilmesi lazım ama en iyi bölümün 20000 altına düşeceğini en azından bu yıl sanmıyorum.

• erbain40 kullanıcısına yanıt
    hocam ilk 5kda bile sıralamaya göre tercih yapan o kadar çok insan var ki inan 15-20kdaki aralık düştü diye o bölümü yazmaz tahmin ettiğimizden daha fazla yükselir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adisdasdadas -- 10 Haziran 2020; 22:19:13 >
  • Sene başında benzer düşüncedeydim ama cidden gereksiz düşünce hocam.Yine itü mimarlık 2 senede çok düştü,2 senede bölümde ne değişebilir ki?Sektörde kriz olabilir ama 5 sene sonra ne olacağı belli değil.Zamanında inşaat-mimarlık da alakasız kişiler yüzünden patladı.Ben mesela 5-10 sene sonra bu sektörlerin yeniden açılacağını düşünüyorum çünkü yeni mezun sayısı 13000'den 7000'e düşmüş inşaatta mesela.Aynısı yazılım sektöründe yaşanabilir gibi duruyor.

• İnşaat çöp bi bölüm parayı müteahhitler götürüyor daha da düşer gibi.
  • Hocam inşaatı alternatif olarak düşünüyorum ama bence çöp değil ya.Temel mühendisliklerden ve ölmeyecek mühendisliklerden.Türkiye'de her ne kadar sektör batıp bitse de boün-odtü-itü mezunlarının iş bulacağını düşünüyorum.Türkiye olmaz orta asya olur,afrika olur,belki avrupa olur ama olur.Kriz daha da büyüse bile üçünden gelecek senelik toplam 500 civarı mühendisin yurt içi ve yurt dışında işsiz kalması demek tüm sektörün batması demek.

hocam o kadar emin olma bence youtubeda mesleğinde işsizler İTÜ mimarlğa bakabilirsin şimdi inşaatla mimarlık aynı değil demeyin de biz de bu piyasanın içindeyiz biraz ha 5 yılda bitti 5 yıl önce krallık olarak yazzan bu sene cefasını çekiyor ama bu sene risk alıp yazan belki 6-7 yıl sonra mezunluktan sonra sefasını sürebilir ne olacağı gerçekten belli olmuyor sistem çöker diye ceng yazmaya korkar olduk
  • 3. sınıfta bıraktım inşaat müh. Tabi iyi bir ünide değildim senin seçimin yine.
  • Ben normalde sınavdan sonra gelirim bu foruma ama bir uğrayayım derken bu konuyu görünce cevap vereyim dedim. Şu an bölüm hakkında yorum yapmak istemiyorum. Sıralama tahmini olarak en az 25k diyorum. Direkt tahmin yaparsam belki haklı çıkarım ama moral bozmak istemem. Gerçi bence aklı başında olan biri okuyacağı okula ve bölüme bakar sıralamasına değil(girer miyim girmez miyim diye tabii bakar orası ayrı) Bu arada ben İTÜ İnşaat 2. sınıf öğrencisiyim

• Murat_Erman kullanıcısına yanıt
    Hocam normalde itü makine düşünüyorum.Ama olmazsa yıldız teknik makine yerine boğaziçi inşaat'a gitsem,çap yapmaya çalışsam makine ile daha mantıklı olmaz mı?Bölüm hakkında da müsaitseniz birkaç şey yazabilir misiniz illa ki itüde makine okuyan arkadaşınız vardır.Farkları,zorluk kıyaslamaları,iş olanakları,gelecekte ne olur durumları...Benim de tanıdığım itü mimarlıkta 2.sınıf öğrencisi.Bölümünden memnun.
  • Hocam hangi bölüme geçtiniz,neden bıraktınız uygun mu değildi yoksa iş kaygısı ile mi
    Diş hekimliği için hazırlanıyorum. Üstüne neden bıraktın dersen iş kaygısı.. yoksa seviyordum alttan dersimde yoktu. Şimdi diş atama vs demeyin. Benim çevremde ne kadar sağlıkçı varsa atandı bir şekil+özel klinik açma imkanı vs var. Tabi boğaziçide okuyup işsiz kalıcağını sanmıyorum çünkü illa o alım olucak ve anadoluda bir üni yerine seni alırlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Şu an pek müsait değilim yarın inşallah elimden geldiğince bölüm hakkında bilgi vermeye çalışırım. Ama diğer konularda şunları soyleyebilirim. Makineden arkadaşlarim var ama pek samimi değilim ileride istersen bir ihtimal konuşma fırsatı sağlayabilirim. ÇAP konusuna gelirsek buna kesinlikle bel bağlama hiçbir garantisi yok kesinlikle istediğin bir bölüme git, sonra imkanın olursa hedeflerine göre ÇAP yaparsın.

Bir de sen özellikle İnşaat ile Makine yi karşılaştırmamı istiyorsun sanırım. Bölüm hakkında birkaç konudan bahsederken bir yandan da o sırada bildiğim kadarıyla makine ile bahsettiğin karşılaştırmaları yaparım.

• Hocam çok farklı bölümler değil mi ya?İnşaatı sevmişsiniz genelde mühendislik yazanlar sağlık sektöründen hoşlanmazlar.Hakkınızda hayırlısı olsun,tıp için iş garantisi uzun seneler devam edecek gibi geliyor bana diş için durum ne bir fikrim yok.
    inşaat ile makine çap yapman için dâhi veya hayatsiz olman gerekiyor Boğaziçi gibi bir üniversitede.

• Murat_Erman kullanıcısına yanıt
    Evet hocam,çok memnun olurum.Dediğim gibi itü makine istiyorum ama o olmazsa yıldız makine yerine boğaziçi inşaat daha mantıklı gelmeye başladı.Bölümün artılarını eksilerini,tüm düşüncelerinizi,girerken isteyerek mi girdiğinizi,geleceği hakkında ne düşündüğünüzü vs. yazarsanız hem ben hem de forumdaki diğer arkadaşlar yararlanmış olurlar.
  • Mithrandir. kullanıcısına yanıt
    Hocam makineye genelde en zor bölüm derler ee ile,inşaatın zorluğu hakkında pek fikrim yok yakın mı makineye?Aynı zamanda inşaatın endüstri ile de çapı var ama ona talep sanırım fazladır.
    hocam inşaat da çok zor bölüm. ders programlarına bakarak fikir sahibi olabilirsin, neler görüldüğüne dair. çok ağır fizik görüyor bu arkadaşlar. 2 tane fizik ağırlıklı bölüm bence okunmaz. endüstri, ekonomi, işletme mühendisliği ile çap yapılır da. öbür türlü cidden assssiri zor

Hocam ben sağlık çıkışlıyım zaten :) heryerden bir şey kaptım sıkıntı çekmem. Okuması zevkli bir bölüm zor olsada :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.