Şimdi Ara

Boğazda Kuruluk Doktora Gitmeden Nasıl Geçirilir? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
108.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: denizza

böyle bişiler batıyormuş gibi de bi his var mı?öksürük?,aynanın karşısına geçip bi ışık yardımıyla boğazına bak,beyaz noktalar halinde,en fazla 1cm çapında falan,bişiler görüyosan doktora gitmelisin.korkulacak birşey yok,ama hapla geçen bir şey değil.geniş spektrumlu antibiyotik iğne yazar büyük ihtimal doktor,eğer söylediğim şeyler varsa.

onlar zamanla kopar,yutarsın,farketmezsin bile,sakız gibidir,tadı ve kokusu iğrençtir.gereksiz ağız kokusu da yapar.

kuruluk uzun sürerse,doktora git.çünkü bazı durumlarda boğaz kuruluğu bir hastalığın belirtisi olabiliyor.

Teşekkür ederim uyarınızı dikkate alacağım. Evde tylhot bulamadım ancak tamamen doğal nane limon iştim sanki kendime geldim ancak bir-iki gün içinde geçmezse doktora gideceğim. Yardım eden-etmeyen herkese teşekkürler
  • Katılıyorum
    sorun şeker olabilir...
    quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

kan şekerini ölçtür
    bogaz kurulugunun 1.belirtisi şekerdir.
  • Eveeet, akşam yemeğini yedik ve tüm silahları çektik. Soğan, turşu, kırmızı biber, cin biberi, nane limon, portakal, buhar makinesi ve sıcak bir oda. Yorumlarınıza göre bu grip belirtisi ve bende gripe karşı önlem aldım bakalım yarın neler olacak. Herkese teşekkür ederim.
  • Bal + zencefil + sıcak su = Hiçbir şeyin kalmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Furkan Yağız

quote:

Orjinalden alıntı: IaMChak0

Burnuna su al genzine kaçır kafanı kaldır o kendi iner zaten ne doktoru.

Dalga geçmeseniz bir konulada olmaz yani.

quote:

Orjinalden alıntı: Mickey~

quote:

Burnuna su al genzine kaçır kafanı kaldır o kendi iner zaten ne doktoru.

Eğer hala yaşıyorsan PM at.

Hocam bana dediyseniz ben hala hayattayım.

Hiç bir topicte hiç kimseyle dalga geçmedim şimdiye kadar

Sen yanlış anlamışsın geçmiş olsun ne halin varsa gör demiycem
  • quote:

Hiç bir topicte hiç kimseyle dalga geçmedim şimdiye kadar

Sen yanlış anlamışsın geçmiş olsun ne halin varsa gör demiycem

Özür dilerim galiba benim telafuzum yanlış oldu. "Dalga geçmeseniz" derken ben genelleme yapmıştım. Neyse hata için tekrar özür dilerim.

Değiştirme: Alıntı sayısı çok gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearMaster -- 9 Mart 2009; 19:26:01 >
  • Evet hort olacak ama şuan benim yaşadığım durumun aynısı olduğundan yeni konu açmak istemedim..

Şuan boğazım kuru bol sıvı (bitki çayı,su gibi) alıyorum, hemen tekrar kuruyor, sanki boğazımda birşey varmış gibi

hık hık diye temizliyorum ama birşey yok, çok gıcık birşey.

Aynada baktım hafif küçük kızartılar filan var.

Konuyu açan arkadaşta eğer işe yaradysa, yaptığını paylaşırsa sevinirim.

Ne yapmalıyım arkadaşlar?Şimdiden teşekkürler.
  • burnundan nefes alırsan bogazın kurumaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzz42

burnundan nefes alırsan bogazın kurumaz

Cevabınız için teşekkür ederim, söylediğinize dikkat edecem. Ama yinede burundan nefes almama rağmen oluyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: systemexp

Evet hort olacak ama şuan benim yaşadığım durumun aynısı olduğundan yeni konu açmak istemedim..

Şuan boğazım kuru bol sıvı (bitki çayı,su gibi) alıyorum, hemen tekrar kuruyor, sanki boğazımda birşey varmış gibi

Faranjit olabilir. Özellikle soğuk havalarda etkisini gösterir. Aşırı soğuk ve sıcak şeyler içme diye öneriyorum ve bir doktora görünün.

4 yıldır okuduğum yerin soğukluğundan olsa gerek belirli dönemlerde faranjit olurum. Boğazda gitmeyen yutulamayan ama bir şey olduğu hissi veren bir cisim vardır işte o balgam olabilir ama ilerletmeden bir doktora görünün çok fena yatalak edebiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Djtiest_ -- 30 Aralık 2011; 21:01:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Djtiest_

quote:

Orijinalden alıntı: systemexp

Evet hort olacak ama şuan benim yaşadığım durumun aynısı olduğundan yeni konu açmak istemedim..

Faranjit olabilir. Özellikle soğuk havalarda etkisini gösterir. Aşırı soğuk ve sıcak şeyler içme diye öneriyorum ve bir doktora görünün.

Cevabınız için çok teşekkürler, dediğiniz gibi olabilir zaten bende bu kronik farenjit ama bu sefer daha farklı başladı galiba.

Ezbere de ilaç-antibiyotik kullanmak istemiyorum.

Söylediklerinizi dikkate alıcam.Yarında doktora gidecem ama yarına kadar evde ne yapabilirim.?
  • Doktor bey bana aşırı sıcak ve soğuk şeyler yeme içme derdi faranjit olduğumda belki sizin içinde geçerli olabilir. Maalesef bunun dışında bir şey diyemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Djtiest_

Doktor bey bana aşırı sıcak ve soğuk şeyler yeme içme derdi faranjit olduğumda belki sizin içinde geçerli olabilir. Maalesef bunun dışında bir şey diyemem

Tamam çok teşekkür ederim, dediğinize dikkat edecem.

Hafiften üşümede var, en iyisi ben biraz dinlenmeye çekiliyim.

Yarında doktora muayene olurum.
  • aynı olay bendede başladı yutkunurken sanki boğazım yutkunduğum yer , kupkuru , sıcak çay içiom şimdi banamısın demio . başka şeyler yapanlar varmı ?
  • pilokarbin diye ilaç vardı sanırsam . ama etkisi tam tersi de olabilir hatrlamıyorm. eczaneye bi sor. bol su iç , tükürme sağa sola, balgam atma, fazla terleticek şeyler yapma, bira içme , fazla işeme , fazla sıvı kaybetme
  • quote:

Orijinalden alıntı: eqwear

pilokarbin diye ilaç vardı sanırsam . ama etkisi tam tersi de olabilir hatrlamıyorm. eczaneye bi sor. bol su iç , tükürme sağa sola, balgam atma, fazla terleticek şeyler yapma, bira içme , fazla işeme , fazla sıvı kaybetme

teşekkürler , peki şimdi ben hastamı olucm acaba yaa , dün acil bişi oldu koşmam gerketi bir müddet , o an ağzım full kupkuruydu dudaklarım filan çatladı su içtim ağzımın kuruluğu gitmedi , şimdi sadece boğazımda kuruluk war
  • ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
    ŞEKER VAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

quote:

Orijinalden alıntı: eqwear

pilokarbin diye ilaç vardı sanırsam . ama etkisi tam tersi de olabilir hatrlamıyorm. eczaneye bi sor. bol su iç , tükürme sağa sola, balgam atma, fazla terleticek şeyler yapma, bira içme , fazla işeme , fazla sıvı kaybetme

teşekkürler , peki şimdi ben hastamı olucm acaba yaa , dün acil bişi oldu koşmam gerketi bir müddet , o an ağzım full kupkuruydu dudaklarım filan çatladı su içtim ağzımın kuruluğu gitmedi , şimdi sadece boğazımda kuruluk war

çok aşırı kuruysa belki ciddi bişey vardır ya ihmal etme bence. bence bol su iç ya dudaklarına da nemlendirici krem sür dudak için olandan. benim bi arkadaşm sürekli yanında dudak kremi taşıyodu dudakları çatlıyo diye. belki öle bişeydir sendeki de
  • sakız çiğne tükürük bezi daha yoğun çalışır
  • Ben unutmuşum buraya yazmayı doktora gitmiştim, doktor antibiyotik ve bazı ilaçlar vermişti.

Benim tavsiyesim doktora gidip, teşhise göre tedavi olmanız.

Bana doktor ( trakeid -soluk borusu iltihabı) teşhisi koymuştu.

Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 26 Şubat 2012; 11:58:22 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.