DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Boğaz kelebeği temizliği
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
30
Cevap
2
Favori
60.671
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      920 Mesaj
      12 Mart 2008 20:18:28
      Arkadaşlar önceki sorunum çözüldü o yüzden forum kirliliği olmasın içeriği deiştirdim.

Şİmdi sorunum boğaz kelebeği yaptırdım ama söktürmeden sadece dıştan yani ve kelebek temizlenince performans acayip arttı fakat bir sorun warki çözemedim??

vitesteyim örneğin 3bindevirde bastım debriyaja vitesi deiştirdim gaz ibresi (devir km saati) daha yeni düşüyo yani gaz takılıyo anlayacağınız??

temizleyen vatandaşa gittim dedi temizledik sıfır wermedik sorun cıkarır yine getir söküp tamamen temizleyelim adaptasyon yaptıralım dedi ne dersiniz ne yapayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozenrealm -- 9 Mayıs 2008; 21:39:54 >

No Comment...
    • Binbaşı
      1135 Mesaj
      13 Mart 2008 10:08:22
      gaz kelebeği dediğiniz sey boğaz kelebeği
      ise sökülüp temizlenmesi gerekir araba daha iyi
      nefe alacaktır. bu işlemden sonra tekrar gaz ayarı
      yaptırmanızı tavsiye ederim

imza
    • Yüzbaşı
      920 Mesaj
      15 Mart 2008 10:25:40
      işçilik masrafı nedir peki bunun bir bilginiz varmı?
      quote:

Orjinalden alıntı: hasanmustafa06

gaz kelebeği dediğiniz sey boğaz kelebeği
      ise sökülüp temizlenmesi gerekir araba daha iyi
      nefe alacaktır. bu işlemden sonra tekrar gaz ayarı
      yaptırmanızı tavsiye ederim

No Comment...
    • Binbaşı
      1135 Mesaj
      15 Mart 2008 11:17:14
      20 30 LİRAYA yaparlar yani biz ankaradayız
      genelde o fiyata yapıyoruz montaj yaptirdiğin
      yerle konusursan bilgisayarlı gaz ayarrı için
      ayrıca para almayabilir o size kalmıs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmustafa06 -- 15 Mart 2008; 11:17:48 >

imza
    • Yüzbaşı
      920 Mesaj
      15 Mart 2008 11:18:25
      peki nasıl yaptırayım? söktürüpmü? yada hangi spreyle ve sonrasında adaptasyon gerekırmı?
      quote:

Orjinalden alıntı: hasanmustafa06

20 30 LİRAYA yaparlar yani biz ankaradayız
      genelde o fiyata yapıyoruz

No Comment...
    • Binbaşı
      1135 Mesaj
      15 Mart 2008 12:35:50
      sökülmeden yapan oluyor ama sadece 1 tarafı temizleniyor
      en sağlıklısı sökülüp tamamen temizlenmesi spreylenmesi. özel
      bi sprey yok genelde motor tmzleme yada balata spreyi kullanır ustalar

imza
    • Çavuş
      49 Mesaj
      15 Mart 2008 22:47:33
      wv grubu bogaz kelebegı orjınal bulunur ve garantılı fıyat uygundur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamer_bjk -- 25 Ocak 2014; 11:49:34 >

ELİF OTOMOTİV KARBÜRATÖR ENJEKSİYON BAKIM SERVISI
      TAMER VATANSEVER 537 615 0789
      MEHMET ÇOBAN 0532 205 44 32
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      26 Mart 2008 01:50:36
      1 tane wd 40 al ver ustaya cıkarsın spreyle sıksın ama bende de aynı arabadan vardı belli zaman sonra degistirmek zorunda kaliyorsun ben 2 kere degistirdim

• Yüzbaşı
      920 Mesaj
      26 Mart 2008 17:47:39
      etme ya bozulmasın bu arada 1 hafta oldu temizlettim lpg de hiç sorun tekleme yok ama benzinde artık bariz gaz yemiyo cok zor sadece 2000binli devirlerde deiştirirsem oluyo yada tam gaz vermem gerekiyo ama bu başka bişiden galiba kelebeği temizletince çekiş arttı turbo eklendi sanki maşallah yani
      quote:

Orjinalden alıntı: rapimnet

1 tane wd 40 al ver ustaya cıkarsın spreyle sıksın ama bende de aynı arabadan vardı belli zaman sonra degistirmek zorunda kaliyorsun ben 2 kere degistirdim

No Comment...
    • Yarbay
      2378 Mesaj
      27 Mart 2008 11:53:47
      bende 2004 polo var, geçen yaz tatilde iken araba motor ve epc uyarı ışığını yaktı.
      boğaz kelebeğine bir baktıkki simsiyah baca gibi olmuş.söküp temizlendi ve bilgisayar ile ayarı yapıldı şimdi sorun yok araçta.hava filtresini çok kirlenmeden değiştirirseniz boğaz kelebeğide daha geç kirlenecektir.

İsim isme benzer cisim cisme benzer,geçmiş zaman olur ki hayal-i cihan değer.(Reşat Nuri Güntekin,Son Sığınak)
      BMW 3.20d 2010
    • Yüzbaşı
      409 Mesaj
      08 Mayıs 2008 16:05:17
      kelebeği kendinde temizleyebilirsin.. üstelik soket ve gaz telini çıkartmazsan adaptasyon yaptırmana da gerek yok. üstelik tek taraflı değil iki taraflı temizleyebilirsin. başka bir sitede boğaz kelebeğinin temizliğinin resimli anlatımı vardı..orayı incelersen çok kolay olduğunu görürsün. benim boğaz kelebeğiyle ilgili bir sorunum yok çok şükür. fakat sırf merakımdan açıp temizlemeyi düşünüyorum. temizlerken belki resimler çekip foruma koyabilirim

• Onbaşı
      32 Mesaj
      12 Ocak 2011 19:42:50
      Selamın aleyküm arkadaslar bende 2000 model brava var yanlıs ben bogazı temizletmeden önce hic bir sıkıntım yoktu bogazı tmizlettim söktürüp suan araba yı bosa attım mı stop ediyo ustalar bogaz degişcek diyo yardımcı olurmusunuz

• Teğmen
      212 Mesaj
      15 Ocak 2011 00:40:44

quote:

Orijinalden alıntı: çetmili

Selamın aleyküm arkadaslar bende 2000 model brava var yanlıs ben bogazı temizletmeden önce hic bir sıkıntım yoktu bogazı tmizlettim söktürüp suan araba yı bosa attım mı stop ediyo ustalar bogaz degişcek diyo yardımcı olurmusunuz

geçmiş olsun boğaz kelebeği temizliğinden sonra kalibrasyon yapılıyor diye biliyorum bence fiat yetkili servisinine sor çünkü bu araçlardan her usta anlamıyor

2001 Model Brava SX 1.6 16v / Lpg Atiker Safe Fast

2001 Model Ford Fiesta Flair 1.25 16v/ Benzinli

1989 Model Ford Taunus 1.6.8vGL /Benzin + LPG Lovato

Hp Pavilion dv6 Intel Core Duo 2

Nokia N8 12 megapiksel
    • Er
      3 Mesaj
      12 Mart 2011 10:02:16
      ewt boğazı temizlettikten sonra adaptasyon yaptırman lazım ii bir ustaya veya servise.yoksa rolanti tutmaması gayet normal.değiştirmene gerek yok.aynısı bendede vardı.değiştir dediler.adaptasyon yaptırdım düzeldi.

• Onbaşı
      27 Mesaj
      26 Mart 2011 15:14:34
      arkadaşlar değişmesi gereken vw marka boğaz kelebekleriniz varsa %100 tamirini yapabiliyorum... yarımca sanayi sitesinde kendime ait özel servisim var.. dağtekin otomotiv... vw audi seat skoda özel servisi 0539 259 36 39

• Er
      2 Mesaj
      18 Temmuz 2011 11:35:54
      ARKADAŞLAR BENİM DE FİYAT BRAVA VAR BENİMDE GAZ KELEBEK SORUNUM VARDI AMA ŞİMDİ YOK NE TEMİZLEME NEDE BAŞKA BİRŞEY DURDURDU YUKSELMEYİ 450 350 SIFIRI İKİNCİ ELİ 200 250 BİR RANDUMAN VERMİYOR AMA BEN BULDUM ÇÖZÜMÜNÜ GAZ KELEBEĞİNİN HİÇ MASRAFI YOK NE ARTI DEVRİ NORMAL ÇALIŞYOR ARAMA İSTEYEN BU NUMARADAN ARASIN LAR BENİ 05559916253

• Er
      2 Mesaj
      19 Temmuz 2011 23:20:27
      ANKARADAN ARAYA BİLİRLER sadece 80 tl bir masrafı var ne tekler nede birşey yenisin almayada gerek yok temizlemyede

• Er
      2 Mesaj
      08 Ağustos 2011 21:46:23
      ARKADAŞLAR ARABAM FORD FOCUS 2001 CHIA SON BİR AYDIR FALAN DEVİR SAATİNDE BİR PROBLEM VAR GİBİME GELİYORDU AMA YAZDIKLARINIZI OKUYUNCA BENİM ARABAMDADA GAZ KELEBEĞİ KİRLENMİŞ OLABİLİR Mİ DEVİR 2000 LERE KADAR ÇIKIYO SONRA KALIYOR YAVAŞ YAVAŞ İNİYOR BU DURUM BENİ TEDİRGİN ETTİ NE YAPMALIYIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 16focus16 -- 8 Ağustos 2011; 21:47:38 >

• Binbaşı
      1080 Mesaj
      13 Ağustos 2011 00:58:33

quote:

Orijinalden alıntı: 16focus16

ARKADAŞLAR ARABAM FORD FOCUS 2001 CHIA SON BİR AYDIR FALAN DEVİR SAATİNDE BİR PROBLEM VAR GİBİME GELİYORDU AMA YAZDIKLARINIZI OKUYUNCA BENİM ARABAMDADA GAZ KELEBEĞİ KİRLENMİŞ OLABİLİR Mİ DEVİR 2000 LERE KADAR ÇIKIYO SONRA KALIYOR YAVAŞ YAVAŞ İNİYOR BU DURUM BENİ TEDİRGİN ETTİ NE YAPMALIYIM.

bendede aynı sorun var aracım clıo hb 1.4 rxt 2001 bende oyle dusunuyorum.gazdan benzıne gecınce yolda gıderken sankı gaz pedalı ılk baska sıkıyor sonra gecıyor pazartesı ustama gıdecegım sorun ne olabılır ?

• Er
      2 Mesaj
      14 Ağustos 2011 15:28:33
      valla sorunun sebebini ustanızdan öğrenip burada paylaşırsanız sevinirim

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.