Şimdi Ara

Bogaz Kelebegi Sorununa Son! (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
29
Favori
302.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesekkurler cevap icin. Ustama bunu soylerim. Bu arada megane dan iyi anlayan avrupa yakasinda bildiginiz bir usta var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam renault clio symbol 1.4
    tps sensörü rolantide kaç volt olmalı 0.50 mi olmalı
    birde map sensörü rolandide deniz seviyesinde araç çalışırken kaç volt çıkış almamız gerekiyor
    yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Slm aracim bmv 320 eml isigi yandi ve bilgisayar bogaz kelebegi dedi degisti ama 15 gun sonra yine ayni hatayi verdi neden acaba kelebekse tamiri nasil olur kelebegin neresi arizalanmistir nasil anlariz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Uzun bir aradan beri mesajlarınıza cevap yazamıyordum. Bundan sonra elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. İnşallah.

Kelebek ile alakalı problemi olan arkadaş varsa yazabilir elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.
  • sabah ilk çalıştırmada gaz yememe titreme devir saatinde düzensizlik 10 saniye sonra düzelme sizce nolabilir astra j 1.6 lpg 35 .000 kmde araç
  • triger kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aracı görmek lazım. Fakat, tecrübeye dayanarak bilgi vermek gerekirse EGR valfi, jikle(hararet) müşürü veya oksijen sensörü arızalı olabilir. Aracınız da LPG var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncercoban

Merhaba,

Aracı görmek lazım. Fakat, tecrübeye dayanarak bilgi vermek gerekirse EGR valfi, jikle(hararet) müşürü veya oksijen sensörü arızalı olabilir. Aracınız da LPG var mı?

araçta lpg var evet 1 yıldır böyle araç ilk çalıştırma benzinde gaz yemiyor
    Günaydın,

Bir ihtimal de gaz enjektörü veya regülatöründe de sıkıntı olabilir. Tabi bunu görmek test etmek lazım. Nedenini şöyle açıklayayım. Aracın enjektörlerinde ve regülatöründe bekleyen basınçlı gaz sabaha kadar küçük bir sızıntı ile manifolta birikir. Araç ilk çalıştırmada benzinde püskürtünce ve geceden kalan gazda eklenince bol yakıttan dolayı kısa bir süreliğine gaz yememezlik yapabilir. Ama regülatör veya enjektörde arıza varsa bunu yapar.

Çözüm olarak şunu deneyebilirsiniz. Araçdaki LPG bitinceye kadar kullanın daha sonra araca LPG almadan benzinde 1 hafta kadar kullanın eğer arıza düzelirse, arıza gaz sistemindedir. Düzelmezse EGR vs incelemek lazım. Araç istanbulda mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncercoban

Günaydın,

Bir ihtimal de gaz enjektörü veya regülatöründe de sıkıntı olabilir. Tabi bunu görmek test etmek lazım. Nedenini şöyle açıklayayım. Aracın enjektörlerinde ve regülatöründe bekleyen basınçlı gaz sabaha kadar küçük bir sızıntı ile manifolta birikir. Araç ilk çalıştırmada benzinde püskürtünce ve geceden kalan gazda eklenince bol yakıttan dolayı kısa bir süreliğine gaz yememezlik yapabilir. Ama regülatör veya enjektörde arıza varsa bunu yapar.

Çözüm olarak şunu deneyebilirsiniz. Araçdaki LPG bitinceye kadar kullanın daha sonra araca LPG almadan benzinde 1 hafta kadar kullanın eğer arıza düzelirse, arıza gaz sistemindedir. Düzelmezse EGR vs incelemek lazım. Araç istanbulda mı?

cevabınız için teşekkür ederim araç şanlıurfada lpg garantili iken ustaya bıraktım enjektörde sıkıntı yok dedi bi ayar yaptı ama 1 hafta sonra aynısı oldu bende bıktım bıraktım ugraşmayı artık
    Merhaba,

Rica ederim. Geçmiş olsun.
  • Hocam Merhaba ,

Benim gaz kelebeğim bozuk bilgisayara bağlanınca hatayı veriyor. Aracım 1998 model golf 4 1.8 AGN motor. Ustalara gösterdim hepsi değişmesi gerekiyor dedi. Fakat ürünün fiyatı çok pahalı 1.8 motor olması nedeniyle. Aracın üzerindeki gaz kelebeği kodu 06A133064M ben buna 06A133064J olandan taksam uyum sağlarmı. Yani 1.6 motor un gaz kelebeğini taksam sıkıntı çıkarır mı ? Veya daha uygun şekilde nasıl halledebilirim yardımcı olabilirsen sevinirim.
  • maradonam06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Kelebek bozuk derken, araç da nasıl bir arıza var? Aracınızdaki arıza stop etme gibi bir şey mı? Eğer öyleyse kendi kelebeğiniz tamir edilebilir.

Sizin sorduğunuz soruya cevap vermek gerekirse, kelebeklerin dış görünümleri aynı fakat içindeki potans değerleri farklı olduğu için uyum sağlamayıp dengesizlik yapabilir. Uyum sağlayadabilir. Bu konuda size net bilgi vermem mümkün değil.
  • İlk başta stop etme sorunu vardı ankarada bir volkwagen servisine gittim kelebeğin içindeki vidanın birini söktü hiçbir sorunum kalmamıştı normale dönmüştü fakat şimdide gaz yemiyor araç gazdayken gitmiyor benzine alıncada rölanti 2000 de çalışıyor.
  • tuncercoban kullanıcısına yanıt
    Son Tuncer usta size nasıl ulaşabilirim boğaz kelebek sorunum var telefonum 5352855521 müsait zamanımızda çağrı atabilimisiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • maradonam06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aracın arızasını giderirken adım adım ilerlemek gerekiyor. Doğru olan ilk olarak benzindeki arızayı çözmek sonra gaza geçmektir. Aracın rolantideyken 2000 devirde çalışması demek aracın jikle devrinde olduğunu gösterir. Bunun sebebi de yüksek ihtimal jikle müşürü arızasıdır. Müşür araç soğuktur bilgisi verirse aracın rolantisi düşmez. Hatta fazla yakıt vererek gaz yememezlik yapabilir.
  • wqx1971 W kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sorunuzu buradan yazarsanız cevaplarım. Fakat, özel bir sorunuz varsa 05357191078 arayabilirsiniz.
  • tuncay benim bora hala aynı yarın yanına gelecegim kardeş geceb hafta gelmiştim yaparsa ellemeden gel demiştin bir haftadır öyle geziyorum ellmemedim ama kelebek arızalı kardeş yarın bakınca anlarsın zaten
  • tuncercoban kullanıcısına yanıt
    Hocam araç bilgisayara bağlandığında sadece boğaz kelebeği ve oksijen sensörü hatası veriyor. Oksijen sensörü hatasını çoğu Lpg li araç veriyormuş sanırım. Çok usta gezdim hepside boğaz kelebeği bozuk dedi. Boğaz kelebeğini söküp size göndersem tamir etme imkanınız olur mu
  • merhaba ustam
    2011 i 20 85 bin km lpg li. hem benzinde hem lpg de arada motor da sarsıntı oluyor. özellikle rolantide hissedilir derecede. titreme, sarsıntı esnasında rolanti de devir saati de dalgalanma oluyor. bir kaç usta gördü subap değişecek dediler. değişti ama sorun tekrar başladı. dikkatimi çeken ise 3 defa bujiler değişti. buji değiştiği zaman 15- 20 gün sorun olmuyor sonra tekrar başlıyor. görüşünüz nedir cevap yazarsanız sevinirim. subaplar boşuna mı değişiti acaba ateşleme sorunu mu var? bobin arızası diyenler var.
  • dargmen kullanıcısına yanıt
    Merhaba Dargmen,

Müsait olduğunda gel bakalım inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.