Şimdi Ara

Boğaz İltihabı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
19
Cevap
2
Favori
21.047
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4830 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır boğazımda ağrı vardı doktora gittim bikaç ilaç verdi bi hafta kullandım öyle normal boğaz ağrısı değil bugün dikkatlice baktım boğazımda beyaz bişey çıkmış internette araştırdım biraz boğaz iltihabı yani faranjit sanırım

iki çeşidi varmış akut ve kronik diye belirtileri görünen kronik gibi duruyor, tedavisi çok zormuş nette yazdığına göre canımı sıktı biraz yarın hemen doktora gideceğim

boğazımdaki şöyle bişey bu beyazlardan bir tane var, bu rahatsızlığı geçiren bilen varsa yazabilirse sevinirim

http://img580.imageshack.us/i/staphylococcusthroatinf.jpg/

|
    |
  • Yüzbaşı
    629 Mesaj
    Gösterdiğin resme göre tonsillit olmuş. Farenjit değil. Kronik ve akut anlamları da akut ani demek birden ortaya çıkan. Kronik sürekli olan demek. Tekrar doktora gir
    |
    |
    ole agrıdıgı zaman bal yiyıorum..bazende cokokrem yada nutella dan bı kasık alıp dılımle bogazıma kadar getırıorum orda duruyo bırazcık..ınan cok ıyı gelıo agrıya..ben bole yapıorum bana ıyı gelıo umarım bıan once ıyılesırsın gecmıs olsun..
    |
    |

bende ilk defa oluyor böyle bişey normal griptim normal boğaz ağrısı vardı, o ara biraz sigara içtim sigara tetikliyomuş sanırım, bi hafta kadar ağrıdı dün bugün de böyle beyazlık oldu o resimdeki gibi ama bi tane var öyle bikaç tane değil teşekkürler yarın sabahtan gidicem doktora

@<flame>;

doktor ilk sefer vermedi öle beyazlık yoktu antibiyotiksiz geçirelim dedi pastil felan vardı kullanıyodum onları biraz işe yaradı ama dün ve bugün böyle beyazlık oluştu bal yiyorum pekmezde kara dut pekmezi iyi geliyomuş sanırım, bende de sinüzit var biraz, teşekkürler bilgilerin için

başka önerileri olan arkadaşlarda yazarsa sevinirim
    |
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj
    geçmiş olsun
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    592 Mesaj
    gecmıs olsun
    |
    |
    |
    |

şimdi doktordan geldim, ilk önce dahiliye ye gittim tonsilit olmuş dedi kulak burun boğazcıya görünün dedi, oraya indik, anlattım durumu baktı iki tane tahtayla ordaki beyazlığı söküp aldı birikinti olmuş dedi, dedim sinüzüz oluyo kulağıma vuruyo işte ağrı var olur dedi iltihap vurur oralara felan, tonsilit felan hiç bişey demedi

bi antibiyotik bide sprey verdi ağız burun spreyi, önemli bişey değil geçer dedi yolladı, bide profesör

nette o kadar okudum tonsiliti çok zor geçen hatta geçmeyen bademcik amliyatı olanlarla dolu doktor geçer dedi anlamadım bişey
    |
    |
  • Binbaşı
    1357 Mesaj
    arkadaşlar her defasında yazarım yine yazıyorum insanlık adına, benim de geçmişte neredeyse her iki ayda bir tekrarlanan boğaz ağrılarım yutkunurken acımalar, faranjit sanırım sürekli olurdu. Bunun sürekli olmasının nedeni insanın ağzında ve boğazına yerleşen bakteriler. Şöyle yapacaksınız bundan kurtulmak için, gidip 3-5 liraya eczaneden gargara alın, fısfısınız yoksa fısfıslısını alın, fısfısla ağzınıza özellikle de ağrıyan yere sıkın mide bulandırıcı bişi ama mecbur, yutmamaya çalışın tabi, bunu gece sabah yemeklerden sonra yapın, ayrıca diş fırçanızı yenileyin yada fısfısla dezenfekte edip kullanın. son 5 senedir çok şükür antibiyotik kullanmıyorum. fısfıs bitince gargara alıp içine dökersiniz içeriği aynı. ayrıca ilerlemişse hastalık yani iltihap büyümüşse fayda etmeyebilir tek çare antibiyotik yada iğne olur. Hastalığın başlangıcında mutlaka uygulayın, yani boğazda yutkunurken acı hissettiğiniz zaman. Ben den bukadar cümleler çok devrik olabilir acelem vardı
    |
    |

• Yarbay
    4830 Mesaj
    sorun değil arkadaşım gayet anlaşılırdı teşekkürler

banada antibiyotik ve fısfıs verdi antibiyotik 1000mg baya etkili yani buda benim sindirim sistemime dokunuyo ama mecbur iltihabı yok edicez

fısfısı da yemeklerden sonra iyice sıkarım
    |
    |
  • Yarbay
    4830 Mesaj
    Mereba arkadaşlar yeni konu açmak istemdim böyle bi rahatsızlığım vardı 3 gündür antibiyotik kullanıyorum daha iyi durumda boğazım ancak

Aşırı burun kanamam var özellikle dün ve bu gece çok oldu kesiliyo tekrar başlıyo kesiliyo tekrar başlıyo var mı böyle burnu çok kanayan doktora gidicem öğlende
    |
    |
  • Yüzbaşı
    514 Mesaj
    cok gecmıs olsun ya...

ay noluo bole sana
    |
    |
    |
    |

Australian Dream
  • Yarbay
    4830 Mesaj
    teşekkürler arkadaşlar sormayın ya bi nazardır gidiyor heralde

ağızda geçmeyen uzun yaralar grip uzun süreli boğaz ağrısı tonsilit derken burun çıktı birde

dün aşırı kanamalar oldu durmadı gittim hastaneye, baktı burnuma olmaması gerek bi damar var burnunda ve çok büyümüş çatlamış dedi, yakılması gerekti bende yaktırdım şimdi çok şükür daha iyim

bende öle hocam 1000mg lik antibiyotik ve 3 haftadır evdeyim
    |
    |
  • Onbaşı
    20 Mesaj
    LÜTFEN ACİL BİRİ YARDIM ETSİN. hasta oldum ne hastalığı bilemiyorum. doktora gözükmeden önce, emin olup, yanlış teşhis olmadan,, ona göre tedavi olmak istiyorum. ANJİN, ASTIM, BETA, BRONŞİT, FARENJİT, KRUP, LARENJİT, MENENJİT, TONSİLİT hatalıklarının temel tanısı nedir, bu hastalıkları biribirinden nasıl ayırt edebilirim ???? Bu hastalıkları ayırt edebilebileceğimiz bikaç kısa cümle ile açıklar mısnız ?

.........provakasyonculara DİKKAT, evde işte heryerde muhitinizi iyi seçin.........
    Alayına isyan,, Haysiyet Meselesi.
    TÜRK VEGAN
  • Yarbay
    4830 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cop kedisi masil

LÜTFEN ACİL BİRİ YARDIM ETSİN. hasta oldum ne hastalığı bilemiyorum. doktora gözükmeden önce, emin olup, yanlış teşhis olmadan,, ona göre tedavi olmak istiyorum. ANJİN, ASTIM, BETA, BRONŞİT, FARENJİT, KRUP, LARENJİT, MENENJİT, TONSİLİT hatalıklarının temel tanısı nedir, bu hastalıkları biribirinden nasıl ayırt edebilirim ???? Bu hastalıkları ayırt edebilebileceğimiz bikaç kısa cümle ile açıklar mısnız ?
    quote:

doktora görünmeniz gerek sonuçta muhayane ve tahlil yapılıyor en iyi teşhisi onlar koyar
    |
    |

• Onbaşı
    20 Mesaj
    mutlaka özel hastahaneye gideceğim de ( devlette hem 3 hafta sonraya mecburen randevulu olup hem sıra beklememek için )

endişem şu ki: internette bronşit faranjiti araştırırken, yukarıda adı geçen 10 hastalığın belirtilerinin benzer olduğunu okudum. tahlil sonucunda hangi hastalık olduğu kolay ayırt edilebiliyor mu, yanlış teşhis ve tedavi olup,, asıl hastalığı yokedememek yada geriletememek hatta gerçek hastalığı ilerletmekten endişeleniyorum.

bu hastalıklar KOLAY AYIRT EDİLEBİLİYOR MU ? ve öncelikle ne tahlili yaptırmamamı önerirsiniz ? kan tahlili yeter mi ?

.........provakasyonculara DİKKAT, evde işte heryerde muhitinizi iyi seçin.........
    Alayına isyan,, Haysiyet Meselesi.
    TÜRK VEGAN
  • Yarbay
    4830 Mesaj
    quote:

mutlaka özel hastahaneye gideceğim de ( devlette hem 3 hafta sonraya mecburen randevulu olup hem sıra beklememek için )

endişem şu ki: internette bronşit faranjiti araştırırken, yukarıda adı geçen 10 hastalığın belirtilerinin benzer olduğunu okudum. tahlil sonucunda hangi hastalık olduğu kolay ayırt edilebiliyor mu, yanlış teşhis ve tedavi olup,, asıl hastalığı yokedememek yada geriletememek hatta gerçek hastalığı ilerletmekten endişeleniyorum.

bu hastalıklar KOLAY AYIRT EDİLEBİLİYOR MU ? ve öncelikle ne tahlili yaptırmamamı önerirsiniz ? kan tahlili yeter mi ?
    quote:

benzer özellikler taşıdığı doğrudur ama bunu en iyi ayırt edebilecek doktorlardır =)
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
kolayoto.com
Canlı Tv izle
SEO
Mobilya Takımları
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.