Şimdi Ara

Boğaz acısı geçmiyor yutkunamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
57.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 haftadır yutkunamıyorum resmen ilk gün kalktığımda eczaneden boğaz spreyi aldım andorex ve antibiyotik aldım 1 hafta onları kullandım geçmedi 2.hafta doktora gittim boğazında kızarıklık ve beyazlık yok dedi oda antibiyotik ağrı kesici falan yazıp gönderdi 3. hafta oldu hala geçmedi kendimi çok iyi hissediyorum öksürükte yok ama gün içinde boğazım yumuşuyor biraz sabah kalktığımda tekrar acıyor yutkunurken

• Öncelikle kafana göre antibiyotik alma . Ben bademcikten çok çektim , küçükken ateşlenmem yüzünden bende kronik olarak kaldı , normal insanlarda hasta değilken bademcik görünmez , bende sürekli kocaman bir halde duruyor , gittiğim doktorlar boğazında 2 tane elma var diyolar ve şaşırıyorlar . Gelelim çözüme , bol bol su içeceksin (soğuk ya da sıcak olmuyacak ). Ben yatmadan önce boğazım ağrıyosa 1-2 diş sarımsağı atıyodum ağzıma 1dk çiğniyodum çiğnerkende emiyodum ayrıyetten ağrısını alıyodu , antibiyotikte kullanmıyodum soğan yiyodum (soğanın yarısını ye , yoksa mideyi yakıyor) He birde , bende antibiyotik bir işe yaramadığından yapıyordum , o kadar iğne oldum hiç etki etmiyor , bağışıklık kazanmış yavrularım . Sende bu kadarına bile gerek kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezaalp -- 16 Temmuz 2014; 12:19:25 >

• Geçmek bilmiyor yav bir KBB uzmanına görünsem iyi olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joe's

Geçmek bilmiyor yav bir KBB uzmanına görünsem iyi olacak

Geçmiş olsun tabiki doktor değilim sadece bir anneyim dolayısı ile bir kaç şeyden anlayabiliyor kendimizce tedaviler uyguluyoruz...Umarım doktorunuz boğaz kültürü yapmıştır ilaç kullanımına başladı iseniz kültür doğru sonuç vermeyecektir...Şayet sıklıkla karşılaştığınız bir durum ise normal bir zamanda mutlaka kültür yaptırmanızı tavsiye ederim.

Bahsettiğiniz durum için size tavsiyem adaçayını demleyip günde üç kez gargara yapmanız olacaktır.. Zor olmakla beraber diğer yöntemler; orjinal bulabiliyorsanız karadut yağını veya sığla yağını bacemciklerinize sürmenizdir....Kolay gelsin.. :) ..Bu işlemi yatarken yapmanızda fayda var çünkü belli ki gece oluşan bir durum ağzınız açık uyuyorsanızda bu durumda hassas olan bademciklerinizi etkiliyordur diye düşünüyorum....Cezaalp Bey'inde belirttiği gibi gün içinde bol su içmekte fayda sağlayacaktır. Sarımsak da güzel bir yöntem doğal antibiyotiklerden biridir.

http://kendikendinizitedaviedin.blogspot.com.tr/2014/07/agrlarnz-ve-sinirlerinizi-yatstrmak.html

• quote:

Orijinalden alıntı: nilufers

quote:

Geçmiş olsun tabiki doktor değilim sadece bir anneyim dolayısı ile bir kaç şeyden anlayabiliyor kendimizce tedaviler uyguluyoruz...Umarım doktorunuz boğaz kültürü yapmıştır ilaç kullanımına başladı iseniz kültür doğru sonuç vermeyecektir...Şayet sıklıkla karşılaştığınız bir durum ise normal bir zamanda mutlaka kültür yaptırmanızı tavsiye ederim.

Bahsettiğiniz durum için size tavsiyem adaçayını demleyip günde üç kez gargara yapmanız olacaktır.. Zor olmakla beraber diğer yöntemler; orjinal bulabiliyorsanız karadut yağını veya sığla yağını bacemciklerinize sürmenizdir....Kolay gelsin.. :) ..Bu işlemi yatarken yapmanızda fayda var çünkü belli ki gece oluşan bir durum ağzınız açık uyuyorsanızda bu durumda hassas olan bademciklerinizi etkiliyordur diye düşünüyorum....Cezaalp Bey'inde belirttiği gibi gün içinde bol su içmekte fayda sağlayacaktır. Sarımsak da güzel bir yöntem doğal antibiyotiklerden biridir.

http://kendikendinizitedaviedin.blogspot.com.tr/2014/07/agrlarnz-ve-sinirlerinizi-yatstrmak.html

Aynı sorun bende de var ben bal limon yaptım yatmadan önce sürekli nemli bıraktım geçti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePlakumat -- 16 Temmuz 2014; 23:33:02 >

• Geçmiş olsun PewDiePie, sizin adınıza sevindim belki bu yöntemide denemekte fayda var..Bilgi için teşekkür ederim..Umarım olmaz ama deneyeceğimden emin olabilirsiniz... Uygulama ; Bal içine bir kaç damla limon sıkıp yutmak sanırım,değil mi?

Not : alıntılama yapmayı sevmiyorum sayfa gereksiz uzuyor...Başka bir yöntemi var mı bakmadım ona da bakayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nilufers -- 16 Temmuz 2014; 23:58:47 >
  • quote:

alıntılama yapmadan ismi etiketleme diyelim artık.....deneme :)
  • quote:

quote:

teşekkür ederim adaçayını içebilirmiyim yoksa gargara yapıpı tükürecekmiyim çok acıyor artık yutkunamıyorum bıçak batıyor sanki

• quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim adaçayını içebilirmiyim yoksa gargara yapıpı tükürecekmiyim çok acıyor artık yutkunamıyorum bıçak batıyor sanki

:( Adaçayını bal ile karıştırıp içebilirsiniz...Bal hem tatlandırır hemde doğal antiseptiklerden biridir. Gargara da yapabilirsiniz ki emin olun iyi gelecektir......Çok fazla adaçayı içemeyiniz..yumuşayıncaya kadar günde bir bardak ama gargara yapmanız şart...Ayrıca PewDiePie'nin de belirttiği yöntem hiç azımsanacak bir yöntem değil...

Geçmiş olsun..

• quote:

quote:

quote:

quote:

:( Adaçayını bal ile karıştırıp içebilirsiniz...Bal hem tatlandırır hemde doğal antiseptiklerden biridir. Gargara da yapabilirsiniz ki emin olun iyi gelecektir......Çok fazla adaçayı içemeyiniz..yumuşayıncaya kadar günde bir bardak ama gargara yapmanız şart...Ayrıca PewDiePie'nin de belirttiği yöntem hiç azımsanacak bir yöntem değil...

Geçmiş olsun..

teşekkür ederim şuan çok kötüyüm bir lokmayı bile çiğneyemiyorum ağzımda dilimi oynatınca bile acıyor bal limon ve ıhlamur içiyorum ard arda hatta günde 2 kez çay demleyip içiyoruz sürekli nemli kalsın yumuşasın diye ama nafile adaçayını da deneyeceğim sarımsağıda teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joe's -- 17 Temmuz 2014; 13:06:35 >

• Çok geçmiş olsun..en kısa zamanda iyileşmeniz dileği ile...
  • nilufers N kullanıcısına yanıt
    nilüfer hanım 4-5 gündür hiç yutkunamıyorum.Boğazımda kuruluk ve ekşi bi tad olarak başladı yutkunamamaya döndü.Lütfen yardım edin.Geçmiyor bu hastalık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıcak sıvılar tüket.kalın giyin
  • Hiç hastaneyle uğraşmadan önce aile hekiminize başvurun. Aile hekimlerinde artık bazı kan ve idrar testleri bile yapılıyor. Gerek görürse KBB randevu alırsınız. KBB konusunda mutlaka devlet hastanesine gidin derim. Özel bir sürü gereksiz test yapar, olmayan hastalıklar yaratır, kemik yamuk der ameliyat falan der moralinizi bozar. Para için ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar çünkü. İnsanlar akıllandı, özellerin alabileceği maksimum ücret limitlerini biliyorlar, özel 3000ytl fatura çıkardığında hayır efendim en fazla 600lira (rakamlar farazidir örnek açısından) alabilirsiniz diyip vermeden gidiyorlar. En son özel hastane maceramda 10.250 ytl hesap çıkarıldı, kanuni olarak hesapladığımda yaptıkları işlemlerden 3.250 ytl alabileceklerini hesapladım. 3.250 verdim çıktım, +SGKya şikayette ettim Boşu boşuna her tarafınızda delik, boru, tahlil istemiyorsanız özellerden uzak durun.

• Herkese çok geçmiş olsun...Arkadaşlar doktor değilim bu nedenle size şunu yapın kesin iyileşirsiniz diyemem. Bu denli ağır şikayetlerde mutlaka tahlil yaptırmanız ve bir hekime ile görüşmenizde fayda var.... antibiyotik kullanacak noktaya gelmiş olabilirsiniz...

Son zamanların iğrenç mikrobu ile uğraşmaktayım her nedense kızım ve beni vurdu sanırım ailenin erkeklerinin iştahları onları koruyor....Neden diyecek olursanız bu mikrop her ne ise mideden vuruyor ki benim en hassas olduğum organım....

Boğazda gıcık, kuru öksürük ile başlayıp mide bulantısı ağrısı gibi şikayetlerle uğraşıyoruz aynı zamanda gerçektende halsizlikten paçavra gibi oluyorsunuz..Çok az ateşte oldu ama geçti...Şimdi midemiz için düzenli olarak sığla yağı kullanıyoruz ki ancak toparlanıyor doktora gitsek bana lansor, kızıma da gaviscon şurup verecek..Sığla ile aynı etkiye sahipler hiç yoktan biri doğal :)...Öksürük ve gıcık için ayva yaprağı veya dilimi, nar kabuğu ama lütfen beyaz zarımsı yerini koymayın acı oluyor..5 dk kaynatıp bal ile içince öksürüğü kesiyor...Neyse şuan daha iyiyiz...devamlı sıcak içecekler kullanıyoruz birde yatmadan önce ılık su ile ayaklarımızı yıkayıp viks sürüp çorap giyiyoruz....Bu da bizi terletiyor ve mikropları daha çabuk bünyeden çıkartmamızı sağlıyor diye düşünüyorum ..Ama su içmeyi ihmal etmeyin su kaybı en büyük direnç kaybıdır...Sevgiler

• Boğaz ağrısına ne iyi gelirboğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum

Bu makale boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum sorunuza cevap olabilir.
  • 1 haftadır boğaz ağrısı çekiyor ve yutkunmakta zorluk çekiyordum Bal ve limon kürü çok iyi geldi tabi bu dönemlerde bol su tüketmekte gerekiyor ben bunları uygulayarak boğazımın ağrısı geçti ne bilim belkide geçeceği vardı geçti bilemiyorum ama bu söylediğim kürlerden sonra boğazımda rahatlama oldu. Sizde öncellikli olarak doktorunuza danışın bu durumda ama evde doğal tedavi çözümü arıyorsanız bu söylediğim kürün tarifini aşağıdaki kaynaktan bulabilirsiniz.

Kaynak:https://www.faydalari.com/bogaz-agrisina-ne-iyi-gelir-yutkunamiyorum/

• Hocam naptın nasıl geçti benim de özelikle sabahları boğazım dilim ağrıyo 2 haftadır neredeyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.