Şimdi Ara

Boeing, koronavirüs salgınının sarstığı havacılık sektörü için 60 milyar dolar yardım talep etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Karıştığı kazalardan dolayı 737 MAX tip uçakları yere indirilen ve halen daha sertifikasyon sürecini tamamlayamayan Boeing, tüm bunların üzerine koronavirüs nedeniyle iptal edilen seferlerin getirdiği düşük taleple mücadele ediyor.

Ortaya çıkan olumsuzluklar şirketi o kadar sıkıntıya düşürmüş olacak ki yetkililer, 60 milyar dolarlık devlet desteği talebinde bulunmaya karar verdi. Taleplerini ABD Başkanı Donald Trump’a ileten Boeing’in yüzü ise bu sefer gülecek gibi görünüyor.

Boeing’den gelen yardım talebi ile ilgili konuşan Trump, “Boeing’i korumamız gerektiğini düşünüyorum. Görünüşe göre havayollarının işleri iyi gitmediğinde Boeing’in de işleri iyi gitmiyor. Bu yüzden Boeing’e yardım edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bkz.Elektrik Üretim AŞ, İngiliz Rolls-Royce ile mini nükleer reaktör geliştirecek

Trump’ın açıklamasının ardından Boeing ise teşekkür maiyetinde bir açıklama apmayı ihmal etmedi. Şirket açıklamasında, “Başkan ile idarenin 2.5 milyon kişiye sağladığımız iş imkânı ve şirketimizin büyümesine katkı sağlayan 17 bin tedarikçimiz için gösterdiği desteği memnuniyetle karşıladık. Boeing’i ABD’nin bir numaralı ihracatçısı olma özelliğini söz konusu rakamlarla koruyor.” tespitinde bulundu.

Desteğin kredi garantisi kapsamında gelebileceğini ve hava taşımacılığının geleceği için iyimser olan Boeing açıklamanın devamında, “Sektörün uzun vade görünümü halen daha güçlü duruyor. Ancak yolcu trafiği salgın öncesi seviyeler çıkmadıkça havacılık sektörü ve etrafında dönen ekonominin idamesi için devlet desteği şart.” dedi.

Kelimeler özenle seçilmiş

Ülke ile dünya kamuoyu nezdinde karıştığı kazalardan henüz aklanmayan şirketin yardım kapsamında seçtiği cümlelerde ise özenli ve temkinli davrandığı dikkatlerden kaçmıyor. Şirket yardımın direk Boeing’in kasasına girmeyeceğini ve paranın tedarikçileri aracılığıyla dolaşıma girerek Amerikan havacılık endüstrisinin tümüne fayda sağlayacağını iddia ediyor.

Koronavirüs salgını, havaalanlarını da uçak mezarlığına çevirmeye başladı. Galeride farklı havaalanlarından çekilmiş görüntülere göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Boeing, koronavirüs salgınının sarstığı havacılık sektörü için 60 milyar dolar yardım talep etti

• Korona bahane, bugüne kadar yaptiklari yanlışın netice ve bedelini tazmin etmek istemisler anlaşılan.

• Tabakhaneye mok yetiştirir gibi iş yapıp pazarı Airbus A320neo ailesine kaptırmamak için alelacele 737 Max'ı çıkarttılar. Lion Air kazasında pilotlara suç attılar ancak Etyopya Havayolarına ait uçak 1000 km hızla toprağa gömülünce MCAS mızrağı çuvala sığmaz oldu. Beter olsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yc#1 -- 23 Mart 2020; 20:19:33 >
  • Abd batmalarına izin vermez ama beterini hak ettiler.

• Ev alırken ki kredi oranı bizde %80 den %90 a çıktı CORONA KRİZ PAKETİNDE, bizi örnek alsın ABEDE kurtarsın boeingi...

• Havacılık sektörü şu bir kaç ayda bu hale düşüyorsa bu işte bir saçmalık olduğu ortada halbuki butip şirketlerin ileriye dönük kısa orta uzun vade planlaları olur sanırım kardan zararı fatura etmek istiyorlar

• joven kullanıcısına yanıt
    Ellerindeki siparişlere güveniyorlar ancak 11 Eylül gibi beklenmeyen olaylarda sudan çıkmış balığa dönebiliyorlar. Ayrıca 737 Max olayında olduğu gibi bazı pisliklerin ortadan kaldırılması gerekirken halının altına süpürülmesi hiç beklemedikleri anda suratlarına patlıyor.

• koronavirüs salgınından önce başları sıkıntıdaydı zaten. korona bahane olmuş sanki biraz
  • If it's Boeing, i'm not going.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 19 Haziran 2020; 10:16:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.