Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Boeing 737 Max hakkında tüm bilinenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Sacrific3 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
40
Cevap
1
Favori
2.780
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Boeing 737 Max hakkında tüm bilinenler
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      28862 Mesaj
      14 Mart 2019 21:04:49 Konu Sahibi

Boening'in son 2 yılda 2 ölümcül kazaya karışan ve şu anda uçuşları durdurulan Boeing 737 Max modeli nasıl geliştirildi? Neden düşmüş olabilir? Bilinen sorunları neler? 

|
      |
    • Teğmen
      208 Mesaj
      14 Mart 2019 21:33:01
      Erdi reis yine yapmış yapacağını. Araştırma konusunda ilham aldığım insanlardansın sana saygım sonsuz :)
      |
      |
    • Binbaşı
      1308 Mesaj
      14 Mart 2019 21:57:54
      Erdi Bey Teşekkürler. Boeing ilk kazada Lion Havayollarını dişine göre bulup onları ve pilotlarını suçlayarak olayı örtbas etmişti. Aslında kabahatin MCAS sisteminde olduğunun farkında olduklarından sessiz sedasız yazılımı güncelleme yoluna gittiler. Onu da yetiştiremeyip yüzlerine gözlerine buluşturdular. Ağırlık merkeziyle ilgili bu hatanın yazılımla falan güncellenebileceğine de ihtimal vermiyorum. Adamlar hatalarını örtbas edip Etiyopya Hava yollarındaki 150 yolcunun kanına girdiler.
    • Çavuş
      91 Mesaj
      14 Mart 2019 22:25:20
      Peki şimdi bu uçaklara sahip. Olan hava yolları ne yapıcak?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Binbaşı
      1572 Mesaj
      14 Mart 2019 22:39:46
      Boeing'e tazminat davası açacak havayolu firmaları büyük ihtimalle. Göz göre göre insanları öldürüyorlar. Amerikan firmasından ne beklersin ki. Kapitalist sistem için insanın bir değeri yok.
      |
      |
    • Binbaşı
      1930 Mesaj
      14 Mart 2019 22:44:02
      Merhaba,
      Bu habere önem vermeniz, video çekmeniz sebebiyle teşekkür ederim, havacılıkla alakalı tüm haberin devamını merakla bekliyorum.

Önemli bir konu: Etiyopya (CAA) sivil havacılık otoritesi, kazadan sonra Boeing kaza kırım ve inceleme ekibine, kaza mahaline girme izni vermiyor. Tahminler, Boeing'in olası karartma faaliyetlerini engellemek üzerine odaklanmıştı. Üzerine hemen FAA (American Federal Havacılık Kurumu) de devreye giriyor.

Edit:
      Birkaç teknik düzeltmeyi, mesajımın devamından kaldırdım ve editörlerimize özelden gönderdim.

Sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 14 Mart 2019; 22:54:29 >

TURKISH AIRLINES ----- ✈
    • Teğmen
      204 Mesaj
      14 Mart 2019 23:19:35
      DH lütfen ulaşabileceğimiz şeyleri haber yapın yani bu siteden hiç kimsenin bu uçağı almadan önce donaınımını inceleyeceğini zannetmiyorum.
    • Yüzbaşı
      416 Mesaj
      14 Mart 2019 23:24:00
      Bana göre DH'nin yaptığı en güzel ve kaliteli videolardan olmuş. Baştan sona dinledim. Erdi Bey araştırmayı çok iyi yapmış. Olumsuz yorumlara aldanmayın. Bu tarz videolar gelmesi dileğiyle. Başarılar.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      323 Mesaj
      14 Mart 2019 23:25:05
      boeing in zararı yarım trilyon doları bulabilirmiş, bazı kaynaklar bunu dillendiriyor, eğer doğruysa çok ciddi sıkıntıya girerler
      |
      |
    • Teğmen
      220 Mesaj
      14 Mart 2019 23:50:05
      National geographic "uçak kazası raporu" belgeseli bekliyorum
      |
      |
    • Yarbay
      3298 Mesaj
      14 Mart 2019 23:56:07
      Bu boing f37 max lerin düşmesi olayını Amerika nın Huawei operasyonuna Çin in cevabı diyenler var. Zaten bu uçağı ilk yasaklayan ülke yanılmıyorsam çin. Boing şu anda 70 milyar dolar değer kaybı yaşadı. Dünyada bu uçağı kullanan firmalarda uçağı hangarlara çektikleri için zarar ettiklerini bu masrafların hepsini boing den tazminat olarak alacaklarını açıklamışlar. o tazminatlarda Boing e ödetilirse fatura çok kabarık olacak. Boing i çok zor günler bekliyor. Çin Huawei intikamını çok acı şekilde alıyor.
    • Teğmen
      196 Mesaj
      14 Mart 2019 23:56:52
      787 nin yapım süreci ile ilgili vahim iddiaların olduğu belgesel-haber:https://www.youtube.com/watch?v=Am9qLtEbnZQ
      |
      |
    • Yüzbaşı
      927 Mesaj
      15 Mart 2019 00:46:11
      Ne son 2 yılı son 5ay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 007captiva -- 15 Mart 2019; 1:4:16 >
      |
      |

yok imza mimza:)
    • Yüzbaşı
      547 Mesaj
      15 Mart 2019 01:55:50
      amerikadaki kapitalist sistem yüzünden insan canını tehlikeye atılıyor. amerikada sağlık sistemi de böyle sağlık sisteminde kullanılan makinelerin eğitimi 60 saat sürecekken maliyet açısından doktorlara sadece 30 saat eğitim veriyorlar. amerikada her şey para insan sağlığının bir önemi yok.
      |
      |

• Binbaşı
      1583 Mesaj
      15 Mart 2019 02:17:56
      Erdi Abi'nin bu videosunu sabırsızlıkla bekliyordum.Çok iyisin abi.Sağ ol var ol :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      323 Mesaj
      15 Mart 2019 03:47:27

ergün diler mi takip ediyorsun ? aynı onun dediklerini yazmışsın
      |
      |
      stalker(1979) kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      754 Mesaj
      15 Mart 2019 05:27:14
      Emeğinize sağlık çok iyi bir çalışma olmuş. Donanımhaberi bu yüzden seviyoruz yine fark yarattınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      3298 Mesaj
      15 Mart 2019 05:52:41
      quote:

Orijinalden alıntı: AqRaMa ergün diler mi takip ediyorsun ? aynı onun dediklerini yazmışsın Alıntıları Göster
      Evet. Sizde izlemişsiniz demek ki. Bu boeing olayının altında bence de bir komplo var. Adamlar 70 milyar dolar kaybettiler. Şirketin 4 de 1 i eridi gitti kısa sürede. İlk olarak çin in bu uçakları yasaklaması rastlantı değil bence.

• Yarbay
      10753 Mesaj
      15 Mart 2019 06:25:07
      .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 15 Mart 2019; 6:31:41 >
      |
      |

• Yarbay
      6287 Mesaj
      15 Mart 2019 06:40:23
      Bu olay Boeing ve çirkef ABD'lilere pahalıya patlayacak gibi. Az buz da değil 150 insan öldü gitti. Üstünü örtemezler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.