Şimdi Ara

Bodybuilding ve yağlı vücut

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

5.5 aylık bir süreçte diyetisyen gözetiminde protein ağırlıklı bir diyetle 100 kg'dan 77.5 kiloya düştüm.

Doktordaki terazi yağ oranımı %12-13 civarı gösterse de ben daha fazla olduğunu düşünüyorum ki bu durumu doktora da belirttim.

Ölçü ile yapılan bir hesaba göre vücudumu ölçtüğümde yağ oranım %18 civarı çıkıyor.Karın çevresinde yağım var halâ.

Diyetle birlikte vücudum biraz Skinny Fat tipi vücuda benzer bir hal almaya başladı.

Kafama takılan hususa deyinecek olursam.

İstediğim kiloya geldim fakat yağım özellikle karın çevresi kiloma göre fazla.

Şimdi ben yağ seviyem biraz daha azalana kadar HIIT kardiyo ile mi çalışayım yoksa body building'e mi başlayayım?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Vücut ölçülerim

Boy : 182 cm
    Kilo : 77.5

• Üst taraf yağlıdır hocam o yüzden fazla geliyordu sana antreman sonlarına 15 dk hit veya sadece nabzını yükseltip düşürüp cardio ve diyet yaparsan karın çevrende gider yavaş yavaş 3-4 harekette karın eklersen yavaş yavaş erimeye başlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spor yapmadan kilo verdiyseniz , kas da kaybetmişsinizdir .

Ağırlık çalışarak devam edin bence .

• quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Spor yapmadan kilo verdiyseniz , kas da kaybetmişsinizdir .

Ağırlık çalışarak devam edin bence .

Hocam ağırlık yaparak çalıştım diyelim.Ekstra kalori almam gerektiğinden vücudum yine yağlanmaz mı?

Beni en çok korkutan etken bu..

• o diyeti bırakıp kilo vermeyi durdurman lazım. antreman yapmadan verdiğin şey yağ değil kilodur yani çoğunluğu kas olan kütle kaybıdır. ağır antreman girdiğinde yağlanmazsın korkma, yağı kas yakar. kas yoksa yağ yakımıda yok, ha ben skinny fat mutluyum diyorsan başka
  • Agirlik calisin hocam zaten diyetle beraber agirlik yapmamaniz hata hem gorunum acisindan hemde kilo yag kas kaybi acisindan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.