Şimdi Ara

Bodrum mu ? Marmaris mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
35.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

geçen yılki tatilimin yarısını bodrumda yarısınıda marmariste geçirmek üzere yola çıktık,
    fakat marmariste baslayan tatilimizin tamamını marmariste sonlandırdık, iki bayan gittik, marmariste turist fazlaca olduğu
    için hiç rahatsız olmadik
    ilk defa marmarise gitmemize rağmen gayet iyi, halkı sıcak eğlence hayatı her ne kadar muazzam olmasada, en azından Alanyadan daha iyi geldi bana çünkü bir önce yıl gittiğim alanyada sanki yurdumun bütün kroları oraya dadanmıştı,
    o yüzdendirki Antalya halen çok sıcak gelmez bana:)

marmaris tatilimin yarısını bodrumda geçirmeyi planlıyordum fakat bodrumdaki kuzenimle konuştuktan sonra
    marmaris zaten bizim için keyifliydi ve hareket etmememiz gerektiği fikrine vardık,

çünkü bodrumda çok fazla yerli turist olduğunu,
    bence hiç kıpırdamayın dedi
    ,,,

geçen yılki marmaris tatilim mükemmeldi,

fakat bu yıl değişik bir yer görmek isityorum,
    işte bu yüzden marmaris mi? bodrum mu?

eğer bodrumsa, merkezde kalınmayacağını denizin pek iyi olmadğını
    türkbükünü önerdiler
    türkbükünde hem gece hayatı hemde sahil şeridinin iyi olduğunu söyledi arkadaşlarım,

sanırım az çok ne istediğim konusunda fikir sahibi olmuştur bu yazıyı okuyan arkadaşlarım,
    paylaşmak isetidiğiniz tavsiyeleriniz varsa referans olması açısından sevinirim,,,

herkese iyi tatillleeerrrr:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retrowoman -- 16 Haziran 2010; 9:08:38 >

• marmaris ingilizlerin akininda bu sene.
    yerli turist cok nadir..
    marmaris turuncta bir tesis cok ba$arili gozukuyordu. Kendine ayri bir koyu var..Hatta koydan bir gecit ile denize baglanti gorunuyordu disaridan.
    Marmarisin fiyat/performansi mukemmel... Eglence hayatini bilmiyorum, ama yiyecek deniz servis uclusu cok iyi.
    2 sene once Bodrum yah$i de idik, sezon sonu gittigimiz icin fiyatlar uygundu. Zaten orasinin plaji uzerine plaj zor... Yaninda da camel beach... miss
  • quote:

Orijinalden alıntı: electranwn

marmaris ingilizlerin akininda bu sene.
    yerli turist cok nadir..
    marmaris turuncta bir tesis cok ba$arili gozukuyordu. Kendine ayri bir koyu var..Hatta koydan bir gecit ile denize baglanti gorunuyordu disaridan.
    Marmarisin fiyat/performansi mukemmel... Eglence hayatini bilmiyorum, ama yiyecek deniz servis uclusu cok iyi.
    2 sene once Bodrum yah$i de idik, sezon sonu gittigimiz icin fiyatlar uygundu. Zaten orasinin plaji uzerine plaj zor... Yaninda da camel beach... miss

ben marmaris merkezde otelde kalmıştım deniz için turunç içmeler sürekli farklı yerleri gezdim değişik yerlerde girmek güzel oluyordu?
    acaba ikinci kez gittiğimde marmaristen aldığım hazzı birdaha alabilecekmiyim o ayrı tabiki:)
    o yüzden bodrumda kaldı aklım, eğer yerli turist yoğunlukta ve kültürsüz insan kaynıyorsa etrafım ve rahatsız olacaksam açıkcası turistelrle geçen yıl
    olduğu gibi tatil yapmayı tercih ederim(marmaris)
    teşekkür ederim bilgiler için, bodrum içinde türkbükünü düşünüyorum zaten merkezde kalmam muhtemelen,

• marmarisim sıcagı cok terletmıo ama bodrum aynı ızmır gıbı nemden adamı 5 dakıka hamama sokuo
  • merhaba ben de bu sene marmarisi düşünüyorum. acaba hangi otelde kaldınız ve memnun kaldınız mı otelden.
    quote:

Orijinalden alıntı: retrowoman

ben marmaris merkezde otelde kalmıştım deniz için turunç içmeler sürekli farklı yerleri gezdim değişik yerlerde girmek güzel oluyordu?
    acaba ikinci kez gittiğimde marmaristen aldığım hazzı birdaha alabilecekmiyim o ayrı tabiki:)
    o yüzden bodrumda kaldı aklım, eğer yerli turist yoğunlukta ve kültürsüz insan kaynıyorsa etrafım ve rahatsız olacaksam açıkcası turistelrle geçen yıl
    teşekkür ederim bilgiler için, bodrum içinde türkbükünü düşünüyorum zaten merkezde kalmam muhtemelen,
  • quote:

Orijinalden alıntı: retrowoman

quote:

Orijinalden alıntı: electranwn

marmaris ingilizlerin akininda bu sene.
    yerli turist cok nadir..

merhaba ; marmaris bodruma nazaran aşağıda ve tepelerin arasında kaldığı için basıkta diye biliriz hissedilen

sıcaklık çok daha fazla oluyor fakat yakın olarak içmeler ,turunç,akyaka güzeldir ayrıca datçayı bilirmisin bilmiyorum

otogardan 2 saatte bir sezonda gidip gelen arabalar bulunur marmariste öğlen sıcaktan bunalırken datçada mis

gibi havasında istediğin gibi gezip denize girebilirsin ayrıca çok güzel beldeleri bulunur örnek : palamut bükü

knidos gibi harika yerleri vardır fakat gece hayatı zayıftır ben sessiz sakin kafamı dinlemek istiyorum dersen

kesinlikle tavsiye ederim birazda bodrumdan bahsetmek istiyorum =) bodrum iskoçyalılar hariç...^^ hepsinden

güzeldir. şahane beldeleri bulunur merkezde takılmana hiç gerek yok tavsiyede etmem açıkcası öncelikle en yakın

olan yerlerden ortakent çok güzeldir bodrum merkeze 15 dk daha sonra bitez yalısı gelir muhteşemdir ardından

gümüşlük eşşizdir akyarları görünce ise kendinden geçersin yalıkavak ve turgutreis en büyük beldeleridir.

sonuç bir Muğlalı olarak Bodrum derim şimdiden size iyi tatiller

• Bodrum

Bodrum mu ? Marmaris mi?
  • Bodrum deniz olarak mukemmeldir doğa güzellikleri güzel.Ama Marmaris'i tercih edersen tassaruf yaparsın daha hesaplıdır Bodrumdan.
  • Marmaris merkezden ziyade Datça yarımadasında da cennet köşeleri varmış, sürekli duyumlar alıyorum gidip, görmek kısmet olmadı. Bu yaz inşallah kısmetse bir tur yapmayı düşünüyorum.
  • Bende kismetse C.tesi veya Pazar gunu Istanbul'dan araba ile yola cikip. Marmaris agirlikli olmak sartiyla gunu birlik her yeri gezecegim o taraftaki. Datca,Fethiye,Bodrum'da gunluk duraklarim arasinda olabilir.

Marmaris'e daha once 2 defa gittim. Bayiliyorum. Yani deniz super. Ortam rahat. Cok fazla rahatsiz edici tipler yok. Gece hayatina yavas diyorlar bana o bile fazla geldi

Otel veya kiralik villa-apartman dairesi gibi onerilerinize acigim arkadaslar. Hatta cok sevinirim oneri de bulunursaniz.
  • marmaris fiyat olarak bölgenin en ucuz kısmıdır , herşey bedavadır. :)

herhangi bi restoranda
    balık -- 10 tl
    bira---- 4 tl
    kokteyl icki ---- 5-8 tl

apart daireler ( 1 - 4 kişi kalabilir ) oda başına 60 - 70 TL adam başı değil ha :)
    Günlük tekne turları -- 20 TL öğlen yemek dahil ,tüm gün gezdirmeli
    marmaris in çevresinde 1 hafta boyunca gezilecek mükemmel koylar , özel birkaç yer vardır aynı zamanda

bodrum ise

benzer fiyatlar dip fiyarlardır, bu civardan başlar yani :)
    5 6 koy vardır hepsi ayrı tarzdadır ve kişi kendine uygun koyu tercih edebilir
    sosyetik ortam var tabi bir miktar
    istanbulda sokakta gördügün herkes bodrumda da var hehe

bodrum kısaca yerlilerin resortu işte
    marmariste yerli çok nadir bulunur

otel ve kalacak yer arayan arkadaşları düzgün yerlere yönlendirebilirim bana ulaşabilirsiniz özel mesaj atarak

iyi günler

• wreith tesekkur ederim. PM atmayi demedim ama ne yazikki GSM numaranizi onaylamadan PM atamazsiniz diyor ve bu onaylama isini nerden yapacagimi bulamadim. Marmaris'te kalacak yer konusunda oneride bulunursaniz cok sevinirim.

Tesekkurler.
    Saygilar,
  • marmariste bir otel var 'seren sarı otel 'diye geçen gün pankart asmışlar oda kahvaltı kişi başı 30 tl diye onu görmüştüm.... bu oteli bilmiyorum ama internet sitesi faln vardır

ayrıca benim bir arkadasımın bir oteli var sinemhotel.com adresinden bakabilirsin. oradada 1-4 kişilik odalar 70 TL falan kahvaltı da verebilirler belki bilmiyorum onu sormak lazım, temiz düzgün oteldir marmarisin merkezine yakın denize 250 mt falan.

bunlardan ayrı olarak bşrçok apart otel ve daha lüks herşey dahiller mevcut ... marmarise gelip kapıdan sorarak apart bulunabilir. temmuz agustosta oda başı 80 TL den fazla kesinlikle vermeyin. hertürlü bulunur 70 - 80 arası 4 kişilik odalar

denize sıfır veya büyük oteller için ets , joy vs gibi acentalara sorulabilir ama onlar artık iyice pahallandırmışlardır. 100 den kapı açarlar adam başı..hiç gerek yok gerçekten

herşey dahile gidip içerde dandik yemeklerle hapsolmayın... dışarda hergün iiçkili yemek yeseniz daha ucuza gelir emin olun...
    sakın ola 100 TL nin altındaki herşey dahillere gitmeyin.... ne yediginizi tahmin edemezsiniz heheheh

Ben hertürlü tatil noktasında apart ve pansiyonların tercih edilmesinden yanayım..... daha ucuz olduğu için değil ..... yemekane ortamında yemek yiyip hapsolmamak için

tüm sahil kasabalarında apart oda fiyatları 80 e kadar bilemediniz 100 TL ye ---o da artık tam sezon ve full se heryer..... bulunabilir sakın daha çok vermeyin

İyi günler

• Cok tesekkur ederim wreith. Kesinlikle bu defa hersey dahil sisteme dahil olmayacagim. Yani en guzel yere bile gittigimde istedigim gibi olmuyordu yemekler. Bir de onlara bagli kaliyorduk. Bu defa gittigimde gunluk 50-70 tl arasinda apartlara bakacagim. Yani kalacak yere dunyalari odemeyecegim.

Hersey dahil'e gunluk kisi basi 150 tl verecegime gidip butun koylari gezecegim. Istedigim yerde istedigim kadar cesit (sicak) yemek yiyecegim :) Tatil = ozgurluk ise insallah bunu sonuna kadar yasayacagim bu defa :)

Sinemhotel'i de not aldim. Baktim guzel bir apart-ev-villa vs bulamadim amac sadece uyumak nasilsa can simidi olarak oraya siginiriz.

Saygilarimla,
  • hahah süper ...
  • marmaris çok keyiffli arkadaşlar,
    gitmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim,
    relax bir eğlence anlayışı var, turist yoğunlukta olduğu için iki bayan olarak muazzam bir şekilde eğlendik,

fiyatlarıda çok uygun,

ben bodruma gitmek isityorum, ne yapsam hiçbir fikrim yok :( yardımcı olabilirmisiniz,

haftasonları ağva vss yerlerde zaten kafamı dinleyebiliyorum taa bodruma 4 gün için kafamı dinleyemey gidemem
    daha ziyade kaliteli bir tatil & kaliteli bir eğlence istiyorum,

yardıımmmmm:)

teşşşekkürler,
  • marmariste,
    biz odaya 60tl verdik iki kız:)
    gayette merkezi bir yerdeydi adını hatırlarsam yazıcam ama
    moon lu bişeydi sanırım gayette temiz oda temizliği vs,
    sabah kahvaltısı,
    denize 2dk sahil şeridinde,
  • daha yeni bodrumdan geldim...

akyarlar, bitez ve gölköy den şaşmayın gerisi ıvır zıvır, bağla koyunda bir otel var ismini bilmiyorum .... mükemmel bir koyu var.. araştırılabilir

gerçi marmaristen sonra yavan geliyor ama..
    heryer istanbullu, trafikte kavga bile ediyolar heheheh.... küçük istanbul

nevizadenin nisantasının ufakları bodrumda da var... ha ist ha bodrum... pek fark yok.... ama ben ist u tercih ederim

şunu da söylemeden geçemiyorum:
    bodrum merkezdeki sosyetik 3 4 geceklübü var ... bunlarda deli gibi dj çalıyor.. bir insan evladı dans etmez veya kıpırdamaz... öyle dikilip birbirine bakar.... komedi ya .... kasıntılık bu kadar olur.. silme piyasacı ... reinanın aynısı istanbulda ben sevmiyorum.. sosyetik görüp takılmaya girin eğlence yok yani

fatih ürek var merkezde ... o daha iyi galiba hahaha

• quote:

Orijinalden alıntı: wreith

daha yeni bodrumdan geldim...

akyarlar, bitez ve gölköy den şaşmayın gerisi ıvır zıvır, bağla koyunda bir otel var ismini bilmiyorum .... mükemmel bir koyu var.. araştırılabilir

nevizadenin nisantasının ufakları bodrumda da var... ha ist ha bodrum... pek fark yok.... ama ben ist u tercih ederim

bodrum merkezdeki sosyetik 3 4 geceklübü var ... bunlarda deli gibi dj çalıyor.. bir insan evladı dans etmez veya kıpırdamaz... öyle dikilip birbirine bakar.... komedi ya .... kasıntılık bu kadar olur.. silme piyasacı ... reinanın aynısı istanbulda ben sevmiyorum.. sosyetik görüp takılmaya girin eğlence yok yani

aynen %80 ni 34 plaka, eğlence mekanı olarak ağır mekanlar hiç açmamıştır beni, dediğin gibi güzel müzikler çalınıyor ama eğlence anlayışları 2 şişe votkaya 1.5milyar verip, bir küçük yuvarlak masa etrafında toplanan 4-5 kişinin sohbet eşliğinde ayaklarını kıpırdatmalarıdır(o da müzikten değil ayakta yorulduklarından snırım .)

her çarşamba fatih ürekle çoşunn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oarsiyuen -- 9 Temmuz 2010; 11:52:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wreith

daha yeni bodrumdan geldim...

Çok güzel yazmışsın..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.