Şimdi Ara

BMW X5 mi RangeRover'mı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
55.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence de okan arkadasımız son noktayı koymuş

bu iki araç arasında hangisini tercih edecegin neyin peşinde koştuguna baglıdır

şekil peşindeysen x5 3.0d çok güzel işini görür bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: opell

yaww arkadaşlar range alacak da ne olacak yaww adam dagda mı yasıyor yani hem o arac ne kadar yakıyo onuda bı dıyım bakalım ben bılmıyorum bılen varsa soylesın.range almayla iş bitmiyor yani..sunuda dıyım bence x5
    neden bmw abı bu boru degıl yani..dunyanın en cok zevk veren aracları bmw dır yanı bunu tartişmaya bıle gerek yok..ha ama sen dersınkı ben dagda gezecem al range yı bıde benzın ıstasyonuda al ama..

lpg taktırsın
  • VALLA "İnfinity Fx-45" in sesini duyduktan sonra ben bu ikisinide tercih etmem.Acayip güzel sesi var "V8 vrrr "Ferrariye rakip bir ses ,ciddiyim...
  • İşin Aslı bencede RangeRover Sport Fakat ,Şekil Tabiiki Önemli Herkes Auto Alırken önce Şeklini Beğenir Sonra Alı.
    Fakat BMW Öyle Bir İsim Yapmışki (İsmide Haketmiş Tabiiki)Bu saatten Sonra Kartondan Auto Yapsa Oda Satar,Arması Yetiyor
    Bilgi (Genç Kızlar X5 Daha fazla Meraklı ve İçine Nerdeyse Atlıycaklar
  • x5 yeni kasanın resimlerini gördum hiç beğnemdim mercedesi bekle derim...
  • range rover bmw ci olarak hemde
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

Range Rover

En iyi arazi aracıdır. acayip sağlamdır. dünya kullanıcılarının aksine, türkiyede daha çok mobil 1'le beslenen hatunlar tarafından kullanılır, ki bu hatunlara renc rovır'larını genelde sevgilileri tahsis eder. eşşek gibi motoru olmasına rağmen deniz akkaya gibi şahıslar tarafından motoru yakılma başarısı gösterilmiştir. firma, mümkün olabilecek en kötü sürüşle aracın dayanıklığının test ettiğinde bile böyle bir şey olmamıştır.
    izmir'de az görülmekle beraber istanbul'da hemen her adımda görülür.
    tabii sevgilisine aldıranlar, nerden geldiği meçhul (!) parayla alınanların yanında doğru dürüst çalışan insanların da sahip olabildiği bir şeydir.
    uzanılamayan ciğere pis demeye gerek yoktur, nazar etmeyelim ne olur, çalışalım bir gün bizim de olur.

Fakat sonuçra X5 ve Range Rover kardeştir, her ikiside aynı üreticiden sonuçta, yani BMW

Bence asıl sorulması gerekn soru X5 mi Porsche Cayenne mi olmalıdır !

• Range Rover'in 70 Cm suda gidebildiğini söyleyen arkadaş iyi sallamış Amerikan ordusunun deniz kuvvetleri için yapılan özel Hummer lar bile en fazla 75cm de gider!! iki arabada klasman farkı fln yok kulaktan duyma bilgiler uydurup sallamayın ne X5 in nede Range Rover'in arazi performansı yok denecek kadar azdır çünkü bu araçlar asfalta gitmeleri için yapılmıştır tabi Discovery den fln bahsedersek o zaman farklı. ikisi arasında ufak tefek tecrübe farkları vardır buda kendini ancak kayanın üstünden gçemek isterken yada sudan geçmek isterken belli eder yoksa çamurda filan asla. asfalt performansında kuru zeminde en iyi X5 ikinci Cherekoee dir islak zeminde tam tersi. Range Rover la bırakın makasa girmeyi viraja bile biraz zor girersiniz. hız olarak ta Range Rover Vouge' ve Sportun hiç bir motoru işe yaramaz. X5 in ise 4.4i ve 4.8i motorlarının gösterdiği performans mükemmeldir. iç mekanın konforuda bence X% dir süspansiyon sistemi asfalta daha uygundur bu yüzden daha sarsıntısız yolculuk etmenizi sağlar. benim size asıl söylemek istediğim şey şu Vouge Cayyanne Toureg ve özel paketli bazi X5 lerde arazi şartlarına göre arabanın süspansıyonunu ayarlayan sistemler var bu sistemin olmadığı iki jeep var dünyada Cherekoee ve Hummer dır. Hummer komple bir arazi taşıtıdır o ayrı, ama Chereekoee SRT-8 modeliyle yeri geldiğinde 4.5 saniyede 100km hıza çıkarak asfaltı ağlatır yeri geldiğinde tescilli ödülleri ile bir SUV dan beklenmiyecek derecede arazi performansı gösterir. cherekoee lerin ülkemiz de fazla gündemde olmamasının nedeni lüks olmaması, piyasa yapılacak güzelikte olmaması, parası olan herekesin almaması için fazla reklamı yapılmayan daha çok işi bilenlerin kullandığı bir jeep olması

• quote:

Orjinalden alıntı: CanTuran

Nerede Kullanacağına bağlı.....

Şehir içinde kullanırım jiple yarış yaparım dersen X5....

Dağ taş gezicem araziye çıkıcam tusunami olursa tepelere tırmanıcam diyosan range rover....

HEE EĞER 2 ÖZELLİĞİ DE İSTERİM DERSEN RANGE ROVER SPORT....
  • quote:

Orjinalden alıntı: CanTuran

Nerede Kullanacağına bağlı.....

Şehir içinde kullanırım jiple yarış yaparım dersen X5....

Dağ taş gezicem araziye çıkıcam tusunami olursa tepelere tırmanıcam diyosan range rover....

kesinlikle katılıyorum range rover arazi aracı
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

Range Rover

En iyi arazi aracıdır. acayip sağlamdır. dünya kullanıcılarının aksine, türkiyede daha çok mobil 1'le beslenen hatunlar tarafından kullanılır, ki bu hatunlara renc rovır'larını genelde sevgilileri tahsis eder. eşşek gibi motoru olmasına rağmen deniz akkaya gibi şahıslar tarafından motoru yakılma başarısı gösterilmiştir. firma, mümkün olabilecek en kötü sürüşle aracın dayanıklığının test ettiğinde bile böyle bir şey olmamıştır.
    izmir'de az görülmekle beraber istanbul'da hemen her adımda görülür.
    tabii sevgilisine aldıranlar, nerden geldiği meçhul (!) parayla alınanların yanında doğru dürüst çalışan insanların da sahip olabildiği bir şeydir.
    uzanılamayan ciğere pis demeye gerek yoktur, nazar etmeyelim ne olur, çalışalım bir gün bizim de olur.

Fakat sonuçra X5 ve Range Rover kardeştir, her ikiside aynı üreticiden sonuçta, yani BMW

Bence asıl sorulması gerekn soru X5 mi Porsche Cayenne mi olmalıdır !

• MaviBodrum güzel yazmışsın walla

Walla her zman X5 hoşuma gitmiştir
  • quote:

Orjinalden alıntı: barcelona

Range Rover'in 70 Cm suda gidebildiğini söyleyen arkadaş iyi sallamış Amerikan ordusunun deniz kuvvetleri için yapılan özel Hummer lar bile en fazla 75cm de gider!! iki arabada klasman farkı fln yok kulaktan duyma bilgiler uydurup sallamayın ne X5 in nede Range Rover'in arazi performansı yok denecek kadar azdır çünkü bu araçlar asfalta gitmeleri için yapılmıştır tabi Discovery den fln bahsedersek o zaman farklı. ikisi arasında ufak tefek tecrübe farkları vardır buda kendini ancak kayanın üstünden gçemek isterken yada sudan geçmek isterken belli eder yoksa çamurda filan asla. asfalt performansında kuru zeminde en iyi X5 ikinci Cherekoee dir islak zeminde tam tersi. Range Rover la bırakın makasa girmeyi viraja bile biraz zor girersiniz. hız olarak ta Range Rover Vouge' ve Sportun hiç bir motoru işe yaramaz. X5 in ise 4.4i ve 4.8i motorlarının gösterdiği performans mükemmeldir. iç mekanın konforuda bence X% dir süspansiyon sistemi asfalta daha uygundur bu yüzden daha sarsıntısız yolculuk etmenizi sağlar. benim size asıl söylemek istediğim şey şu Vouge Cayyanne Toureg ve özel paketli bazi X5 lerde arazi şartlarına göre arabanın süspansıyonunu ayarlayan sistemler var bu sistemin olmadığı iki jeep var dünyada Cherekoee ve Hummer dır. Hummer komple bir arazi taşıtıdır o ayrı, ama Chereekoee SRT-8 modeliyle yeri geldiğinde 4.5 saniyede 100km hıza çıkarak asfaltı ağlatır yeri geldiğinde tescilli ödülleri ile bir SUV dan beklenmiyecek derecede arazi performansı gösterir. cherekoee lerin ülkemiz de fazla gündemde olmamasının nedeni lüks olmaması, piyasa yapılacak güzelikte olmaması, parası olan herekesin almaması için fazla reklamı yapılmayan daha çok işi bilenlerin kullandığı bir jeep olması

arkadaşım
    seninle herhangi birşey üzerinde tartışmak istemiyorum 70 cm sudan geçemez lafınıda unutmassın inşallah...
    ancak yukarıda taratıp verdiğim katalogu senin gibiler yüzünden birdaha taratıp koyuyorumki sesini kesip bilmediğin konular hakkında yorum yapmayasın. ayrıca range öle bir araçtırki senin hayatın boyunca göremiyeceğin arazi kabiliyetine sahiptir discovery ise arazide range den daha kötüdür buda herkes tarafından böle bilini... Jeep cherooke ninse asfalt performansı çok yüksekmiş laflarına ise ancak gülüyorum.... O bahsettiğin araçlardan ise sanırım cherooke ye binmişsin sadece. ve seni çok etkilemiş... güzel yaa takıl böle...

BMW X5 mi RangeRover'mı
    buda sana KAPAK OLUR...

• Range Rover Vouge diğer SUVlardan ayıran en önemliği özeliği özellikle ortalama 20cm olan yerden yüksekliğin daha yüksek olması, iç mekandaki aşırı lükslük ve kusursuz işçilik, ama arazi süspansiyonu ile bu artı lar eskiye dönüşebiliyor, tabi dıştakı o mükemmel şeklide var ama Discovery gibi bir araca gidip sen Vouge bundan daha kötü bir arazi performansına sahip dersen inanmam çünkü test etme şansına sahip biri olduğumdan ikisini kabiliyetlerini bilirim!!, arkadaşım o katologlara bakarak bana laf anlatma o zmn al bitane Vouge gir bakalım suya 70cm den geç sonra konuş benle tamam mı? cherooke başka araba kullanmamışsındır diyosun, şu an 2002 kasa 4.7 220 HP li Grand Chereekom var, bu arabayla bir kaç kez off road yapmaya çalıştım kaç kere son anda devrilmekten kurtuldu çünkü teknolijisi eski buna rağmen çamur su küçük engellerde mükemmel bir performans gösteriyor, ve 05 modeline kadar G.cherooke kullanıcalarına arabayı fazla zorlamamalarını söylerler ama sadece arazi şartları için, ama bu sorunları artık düzeltiler şu an en az Commender kadar iyi bir performansı var, benim dikkat çektiğim nokta bu firmanın hiç bir teknolijik ayarlamaya ihtiyaç duymaması sadece vitesi arazi konumuna almanız yetiyo anlayabildinmi aradaki farkı?.. asfalt performansına gelince sakınm bana Vouge ki iyi deme walla çok güllerim! X5 in zaten her konumda performansı süper arazi de de çok kötü değil bazıları touregden daha iyi bile olduğunu söyler kullanmadığım için bilmiyorum ama asfalta kullandım ve sanki spor araba kullanıyormuş gibi çok rahat makaslara girebiliyorsun baya zevk aldığımı hatırlıyorum.. Cayanne nin performansı çok iyi olması gerekirdi ama bir çok Porche mühendisi bile mekanik sorunlar olduğunu kabul etti bu sorunların giderildiği model sadece 2006 CayanneS V6 motorlar sadece onlar doğru drüst viraja girebiliyor, Turbo kullanmış biri olarak sana şekil yapmaktan ve sürüş konforu vermekten başka hiç bir şey vermeyeceğini söyleyebilirim..performans konusunda bırak yeni modellerini benim sahip olduğum kasasında bile X5 4.8i ve Cayanne Turbodan başka hiç bir jeep tanımam, kaldıkı Range Rover Sport 2002 X5 motoru kullanacak kadar motor performsn konusunda ezik, bilmem bilirismisin en üst motoru 4.7 320Hp lik motoru 0 100km hıza 8.8 saniyede çıkabiliyor!! asfaltaki performansında ise M3 olan biriyle yarışıp arabam 180 den sonra gitmediği için kaybetmiş biri (zaten elinde sonun da normal şartlarda da kaybederdim de) olarak baba benim araba viraja böyle girmiyor modifiyelimi bu dediğini söyleyebilirim tabi abartı yani var M3le bir jeep karşılaştırmak saçma, kullanmadan bilememeyeceğin için bence sen boşa polemiğe girme sonuçta ben otorite değilim ama bilgimin senden daha fazla ve gerçekçi olduğunu düşünüyorum. lafı daha fazla uzatmayayım arkadaşım ben porfesyonel olmasamda 15 yaşımdan beri off road ile ilgilenirim sağlam da deniylerim vardır şu an 20 yaşımdayım arkadaşlarla hala nerde dağ taş bi yer görsek o lüks arabaların ağzına sıçana kadar zorlarız genelde de süspansiyonu en çok zara görende nedense Vouge olur..

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan -- 25 Nisan 2006; 22:53:19 >
  • ya ben yukarda demiştim hocam seninle fazla tartışmayacağımı, ancak yukarıda yazdıklarınla beni dumur ettin diyebilirim

ancak sen hala dünyanın en saygın arazi araçlarını üreten bir firmanın bastığı katalogdaki veriye inanmıyorsun, ki bu araç camel tropy gibi zorlu organizasyonlarda kullanılan bir araba ve hatta bu aracı grand cherokee gibi bir araçla kıyaslıorsun... sonracıma diyorsunki, 4.7 cherokee aracımla cayenne turbo ve x5 4.8is den başka araç tanımam (kii o dediğin araçlarla senin araban arasında öyle farklar varki bknz...x5 4.8is 460hp 0-100km 6.1 saniye ve bknz... cayenne turbo 450hp 0-100km 5.6 saniye kiii senin aracın bunların yanından geçemez...)

sonrada diyorsunki range rover sport 2002 x5 motoru kullanır, okadar eziktir ıvır zıvır
    1. si 2002 de range rover sport diye bir araba yoktu.
    2. si x5 motoru dediğin m62 kodlu 4.4litre 286hp 440 nm olan bu motor bmw üretimi olan bir range rover da kullanılmak için düşünülebilecek en optimum ve sorunsuz motordur. hatta 2005 yılına kadar üretilen 7.45 e65 kasada bile kullanılan 4.4 litre 333 hp motor bunun aynıdır. aradaki farklar manifolddaki birkaç değişiklikten ibarettir. ve bu motor 2004 yılında dünyanın en iyi atmosferik 8 silindirlisi seçilmiştir...
    3. sü ezik kelimesini birdaha düşün derim...

Ayrıca beni en dumur eden konu ise m3 olayıdır

Bugüne kadar üretilmiş M3 modelleri arasında kırmızıyla 2 modeli kutu içine aldım...

BMW X5 mi RangeRover'mı

bu 2 model dışında diğer tüm araçlar
    senin cherokee aracını kalkışta-giderken-yüksek süratte-havada-karada-denizde her türlü geçmektedir.... anlamıyorum yani hani burda birisi vardı 140 hp ye modifiyeli doğanıyla m3 leri feci tokatladığını anlatıyordu... onun gibi olmasın yani muhabbet...

• Geçen gazetede 2006 X5 3.0 black line serisi'nin 75 bin euro olduğunu gördüm. Bilgisi olan varmı? Benmi yanlış gördüm acaba, bu kadar indirim olamaz heralde.
  • range rover jiplerin rolls royce'udur. Bmw'de jiplerin bmw'sidir. Bu kadar basit. Eğer komfor, prestij, özel birşeyler istersen range rover. Yok ben 0'dan yüze şu kadar saniyede çıkmak istiyorum dersen de bmw alırsın.
  • range rover jiplerin rolls royce'udur. Bmw'de jiplerin bmw'sidir. Bu kadar basit. Eğer komfor, prestij, özel birşeyler istersen range rover. Yok ben 0'dan yüze şu kadar saniyede çıkmak istiyorum dersen de bmw alırsın.
  • Ne yalan söyliyim, jip deyince aklıma ilk Range Rover geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.