Şimdi Ara

BMW X5 2.0D (Yine Saçmalamaca)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önceden belirttiğim aracın fiyat listesini atmışlar mailime şimdi baktığım için gördüm şahsen ne yapmaya çalıştıklarını anlamadım.3.0D ile arasındaki fiyat farkı ınanılır gibi değil yine ilk çıktığında sorduğumda 122.000 euro ya X5 30D i bıraktıkdan sonra fiyatı size havale ediyorum

KS21 BMW X5 xDrive25d 49.000,00
    300 BEYAZ / ALP
    LCB8 K.RENG / SİYAH DAKOTA DERİ
    TÜRKİYE PAKETİ
    420 GÜNES KORUMALI ARKA CAMLAR
    423 VELUR HALI PASPASLAR
    430 ELEKTROKROM İÇ VE DIS AYNALAR
    494 ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
    502 FAR YIKAMA SİSTEMİ
    508 PARK MESAFE KONTROL / ÖN-ARKA
    522 BI-XENON FARLAR
    563 AYDINLATMA PAKETİ
    6S1 TÜRKÇE ÖN PANEL
    7R3 7R3
    845 AKUSTİK KEMER UYARISI
    8S3 OTOMATİK KAPI KİLİT FONK.
    PREMIUM 4.250,01
    002 2VM ADAPTİF SÜSPANSİYON / COMFORT
    002 3AG GERİ GÖRÜS KAMERASI
    002 402 ELEKTRİKLİ PANORAMA CAM TAVAN
    002 459 ELKTRİKLİ / HAFIZALI KOLTUKLAR
    002 912 912
    EXTRA DONANIMLAR
    255 SPOR DERİ DİREKSİYON 144,71
    2TB OTOMATİK SANZIMAN / SPORT 206,73
    Vergi Hariç Araç Bedeli 53.601,45 EUR
    Ö.T.V. ( % 80,00 ) 42.881,16 EUR
    Ö.T.V. li Toplam 96.482,61 EUR
    K.D.V. ( % 18,00 ) 17.366,87 EUR
    Genel Toplam 113.849,48 EUR
    Tescil masrafları 2.040,95 TL
    __________________________________________________ _____________________
    Anahtar Teslim Tutar(EUR) 114.595,14 EUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miridni -- 10 Kasım 2013; 0:40:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

Daha önceden belirttiğim aracın fiyat listesini atmışlar mailime şimdi baktığım için gördüm şahsen ne yapmaya çalıştıklarını anlamadım.3.0D ile arasındaki fiyat farkı ınanılır gibi değil yine ilk çıktığında sorduğumda 122.000 euro ya X5 30D i bıraktıkdan sonra fiyatı size havale ediyorum

KS21 BMW X5 xDrive25d 49.000,00
    300 BEYAZ / ALP
    LCB8 K.RENG / SİYAH DAKOTA DERİ
    TÜRKİYE PAKETİ
    420 GÜNES KORUMALI ARKA CAMLAR
    423 VELUR HALI PASPASLAR
    430 ELEKTROKROM İÇ VE DIS AYNALAR
    494 ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
    502 FAR YIKAMA SİSTEMİ
    508 PARK MESAFE KONTROL / ÖN-ARKA
    522 BI-XENON FARLAR
    563 AYDINLATMA PAKETİ
    6S1 TÜRKÇE ÖN PANEL
    7R3 7R3
    845 AKUSTİK KEMER UYARISI
    8S3 OTOMATİK KAPI KİLİT FONK.
    PREMIUM 4.250,01
    002 2VM ADAPTİF SÜSPANSİYON / COMFORT
    002 3AG GERİ GÖRÜS KAMERASI
    002 402 ELEKTRİKLİ PANORAMA CAM TAVAN
    002 459 ELKTRİKLİ / HAFIZALI KOLTUKLAR
    002 912 912
    EXTRA DONANIMLAR
    255 SPOR DERİ DİREKSİYON 144,71
    2TB OTOMATİK SANZIMAN / SPORT 206,73
    Vergi Hariç Araç Bedeli 53.601,45 EUR
    Ö.T.V. ( % 80,00 ) 42.881,16 EUR
    Ö.T.V. li Toplam 96.482,61 EUR
    K.D.V. ( % 18,00 ) 17.366,87 EUR
    Genel Toplam 113.849,48 EUR
    Tescil masrafları 2.040,95 TL
    __________________________________________________ _____________________
    Anahtar Teslim Tutar(EUR) 114.595,14 EUR

İşte bunlar hep faiz lobisinin işi,şaka bir yana nasılsa güzel kredi alıyor bu millet ,cebindeki para haricinde şeylerle alım yapıyor kaz gelcek yerden tavuk esirgemiyor,eee o zaman bizdemi KÂR yapmıyah (pardon yolmuyah) moduna giriyor markalar....

• sarapci açmış konuyu önlerden...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu ben bu ülkeyi hiçbir zaman anlıyamıyacağım sırf 525xd yi zorlamasın dıye polat alemdarın arabası diye şu fiyata bak ya otur ağla daha head up line assist falan yok araba 10.000 de onlar ettimi sana x6 40d saka gercekten şaka
  • Ayıp gerçekten.

Fırsatçılık.
  • quote:

Yahu ben bu ülkeyi hiçbir zaman anlıyamıyacağım sırf 525xd yi zorlamasın dıye polat alemdarın arabası diye şu fiyata bak ya otur ağla daha head up line assist falan yok araba 10.000 de onlar ettimi sana x6 40d saka gercekten şaka

Niye sinirleniyosunki X6 alirsin eger dusunuyosan bu tur bir arac. X5 alanda kendi dusunsun cope attigi parayi dimi..

• X5 2.0 Dizel olarak 70000 Euro civarı eder. Adamlar 40.000 Euro kar edecek yada etmeyi planlıyor.

Havadan para kazanacaklar. İnşallah kimse almaz. 40.000 Euro kazıklanmak çok koyar adama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superstreet

quote:

Yahu ben bu ülkeyi hiçbir zaman anlıyamıyacağım sırf 525xd yi zorlamasın dıye polat alemdarın arabası diye şu fiyata bak ya otur ağla daha head up line assist falan yok araba 10.000 de onlar ettimi sana x6 40d saka gercekten şaka

Niye sinirleniyosunki X6 alirsin eger dusunuyosan bu tur bir arac. X5 alanda kendi dusunsun cope attigi parayi dimi..

Ben buna uzulmuyorumkı benım dusundugum hangı arac varsa bu oldu orn.

Bmw m1 almayı dusundum turkıyeye 130.000 euro ya geldı afedersiniz çüşşşşş dedim bekledı bekledı o fiyata sonra 15 dakıkalık telefon satısı yapıldı 87.000 euroya gitti bu varan 1

Varan 2.Geçen yaz babam aracını değiştirecekti hatta arda vardı (phantoka) birlikte 640d sormaya gitti izmire daha yeni çıkmıştı 256.000 euro fiyat verdi yine aynı tepki çüşşşşşş sonra ne oldu 160.000 euroya düştü

Bunlar lansman fiyatları değil karıstırılmasın 6 7 ay bu fiyattan satıldı.

En son A45 vakası 180.000 tl ye full+full+desıgno bıraktılar çok dedim araç 5 ayda 80.000tl zam yedi

Alfa 4c 1.75 lik arabaya 117.000 euro cektıler suan sırf o yuzden almanya ıle ugrasıyorum.En azından insanlar bilsin banane diyeck olsam forumlarda yazmam zaten değilmi ?

• Arkadaş ekmek gibi standart bir şey değil ki o fırın olmaz ise diğerinden alasın...

Belki şeklen ya da ne bileyim mazeret belirtmesine bile gerek yok gerçekten o aracı almak isteyen ne olacak?

Biri değil hepsi nesil bunların...
  • ben de bu kadar soylenmenin sebebini anlayabilmis degilim..

bu markalarla bu kadar icli disliysaniz ozellikle son otv zammindan sonra surekli olmasa dahi bu tip indirimleri yaptiklarini bilirsiniz.. liste fiyati 160.000 olan caymanlari 100.000'e; 230-240bin olan panamera ve cayenneleri 150-160'lara, bmw'lerde special edition adi altinda 115.000 euro civarina gelen x3 ve 5 serisi araclari 90.000'lere (x3'u 82bine) biraktilar.. hatta hic gormedigim bir sekilde 160.000 olan audi s5'i 82.000'e vermislerdi..

firsat bitmez, bence sinirlenmeye gerek yok.. uygun firsat her zaman gelir..

• 3.0 dizel x5 daha ucuzdu 2011 modelini 200bin civarına almıştı arkadaşım Hud den tutun koltuk soğutmasına kadar vardı. Şimdi hacmi düşürüp vergiyi azaltıp karı arttıracak aklı sıra çakallar
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

ben de bu kadar soylenmenin sebebini anlayabilmis degilim..

bu markalarla bu kadar icli disliysaniz ozellikle son otv zammindan sonra surekli olmasa dahi bu tip indirimleri yaptiklarini bilirsiniz.. liste fiyati 160.000 olan caymanlari 100.000'e; 230-240bin olan panamera ve cayenneleri 150-160'lara, bmw'lerde special edition adi altinda 115.000 euro civarina gelen x3 ve 5 serisi araclari 90.000'lere (x3'u 82bine) biraktilar.. hatta hic gormedigim bir sekilde 160.000 olan audi s5'i 82.000'e vermislerdi..

firsat bitmez, bence sinirlenmeye gerek yok.. uygun firsat her zaman gelir..

Başta ne dedim arkadaşım ben kendim için yazmıyorum ben zaten gayet uygun fiyatlara alabiliyorum hatta forumdan 4 kişiyede aldırdım ancak bu avlanma taktiği yakışmıyor borusan otm dende para kazanmıyor nedir bu insanların cebine göz dikmek

• Hocam artık anla yahu.

Dilim milim farketmiyor neye tuttururlarsa satıyorlar.
  • Yazık yahu milli servet, bu tip fırsatları sürekli bekliyoruz hocam eline sağlık

• peki.. mutlaka kendiniz icin uygun fiyata buluyorsunuz bunu mukerrer sefer duyduk sizden.. ben de sunu kastediyorum; benim de cevremde gordugum kadariyla pek boyle liste fiyatindan satin alma gibi bir durum soz konusu degil.. veya benim cevreme ozeldir belki bilmiyorum..

• quote:

boleat abının makınası E53'du,bahsettıgınız kasa E70 ve E53 ıle guzellık,karızma namına bır sey yok tabı guzellık gorecelı bır kavramdır lakın bır cok kısı benımle aynı kanıda.Bu ara da bahsettıgınız 2.5xdrıve mı X5 versıyonu? 2000cc klasmanın da..Lakın 115bın euro cıddı bır rakam bu arac ve model ıcın o rakamlara 5bın de 10bın de rr sport autobıography veya x6 alınır hatta cayanne tdı bıle alınır,2.5xdrıve X5'e 115bın euro'u havadan bulsam bıle baglamam,hos o paraya bıneklerden 5.35d satılıyor ozel ıthalat keza bu rakamları odeyebılme gucu olan ınsanlar ıcın 10-15 bın euro daha ekleme yapar 5.50d alırım

• Anormal bir şey yok, zaten 2.0d varken 3.0d'nin daha ucuz olması gerekiyor ki satsın.

Forum genelinde anlaşılamayan şey şu ikisi;

1- Ötv oranı veya aracın maliyeti ile aracın fiyatı arasında alaka yok. Fiyatın belirlenmesindeki mekanizma basit; arz-talep.

2- Fiyattan kastedilen aracın satışn fiyatı değil, onu yürütme maliyeti ve satarken edilen zarar'ın toplamı.

3.0d hem daha fazla yakacak, hem senelik vergisi yüksek olacak, buna karşı ortalama Türk tüketicisine sunduğu ne? Hiç bir şey. Ayrıca bu yaklaşım silsile halinde aracın sonraki sahiplerinde de geçerli olacağı için aracın 2. el değer kaybı da yüksek olacak.

Bu şartlarda 3.0 dizel 2.0 dizelden bir hayli ucuz olmalı ki satsın, zaten yakında ya öyle olur ya da gelmez, sipariş usülu gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

peki.. mutlaka kendiniz icin uygun fiyata buluyorsunuz bunu mukerrer sefer duyduk sizden.. ben de sunu kastediyorum; benim de cevremde gordugum kadariyla pek boyle liste fiyatindan satin alma gibi bir durum soz konusu degil.. veya benim cevreme ozeldir belki bilmiyorum..

Cem bey söyle diyeyim size bu aracın fiyatı sizde biliyorsunuz en az mayıs ayına kadar bu fiyatlardan gidecek biz şurda 10 kişiyi uyarsak onlar etrafındaki 10 kişiyi uyarsa zaten adamlar bu vurgunu belki 4 5 sene sonra yapamıyacaklar ben paramı bu arabaya bu fiyattan vermem ama benim anlatmak istediğim arkadaş ben bu güzel ülkemde mantıklı fiyata çıkar çıkmaz alamıyacakmıyım illa beklememmi gerekicek olay para değilki elim titrer ben o parayı vermem veremem benim sıkıntım bu zaten dünyada 2. sınıf ülkeyiz üstüne yetmiyor kendi halkımız birde bizi 2. sınıfa koyuyor eee kimse kusura bakmasın buda bana koyuyor.

• Katıksız neo-liberal ekonomiye geçilmeli. Geçmezsen işte böyle fiyatları eleştirirler. Koysun herkes istediği fiyatı, parası olan alsın, almayan da baksın. Bu nedir arkadaş? Herkes tutturmuş bir fiyat düşmanlığıdır gidiyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Anormal bir şey yok, zaten 2.0d varken 3.0d'nin daha ucuz olması gerekiyor ki satsın.

Forum genelinde anlaşılamayan şey şu ikisi;

1- Ötv oranı veya aracın maliyeti ile aracın fiyatı arasında alaka yok. Fiyatın belirlenmesindeki mekanizma basit; arz-talep.

2- Fiyattan kastedilen aracın satışn fiyatı değil, onu yürütme maliyeti ve satarken edilen zarar'ın toplamı.

3.0d hem daha fazla yakacak, hem senelik vergisi yüksek olacak, buna karşı ortalama Türk tüketicisine sunduğu ne? Hiç bir şey. Ayrıca bu yaklaşım silsile halinde aracın sonraki sahiplerinde de geçerli olacağı için aracın 2. el değer kaybı da yüksek olacak.

Bu şartlarda 3.0 dizel 2.0 dizelden bir hayli ucuz olmalı ki satsın, zaten yakında ya öyle olur ya da gelmez, sipariş usülu gelir.

Ya çok güzel yazıyorsunuzda bu işlerin içinde olmasam anlarım krone dorselerine jant üretiyoruz bizden aldıkları jantların maliyet değerini fabrika karşılıyor satarken neden manyakmı bu adamlar hayır çünkü ülkelere göre fiyatlandırma yaparlarken bunu yapmak zorundalar.BMW x5 20d i neden cıkardı zevkten mı kimse bana co salınımı demesın allah askına adamlar yayılmak istiyor bizim gibi ulkelerdede satısını model ve marka baz ında arttırmak istiyor.Ben borusanın bizim ulkemız ıcın saglam bır fabrıka ındırımı aldıganada emınım ancak yooook önce geçiricek sonra 30.000 euro dusurucek 30.000 euro dusurunce zararmı edıyorlar pekı nööööö

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.