Şimdi Ara

BMW X3 (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
4
Favori
33.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yasadigim yerde yollar cok bozuk.Sehir ici resmen daglik engebelik, nerdeyse off road. Sehir disinda her yonlerde calismalar var, devamli stabilizede gitmek gerekiyor. 5 serisi alabilirsem de bu yollarda her gun icim ciz ede ede kullanmak da koyar... O yuzden kararsiz kaldim zaten... Neyse ki dusunmem icin bayaa bi sure var aslinda.. Ama konfor ve guvenlik deyince simdiki arabamla yollar bitene kadar beklemek ve 5 serisi almak mi mantikli acaba??? Ama her halukarda aracimin BMW olacak olmasi kesin gibi. Her acidan cok guzel araclar... 1 serisi haric ama...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nous_docky

Yasadigim yerde yollar cok bozuk.Sehir ici resmen daglik engebelik, nerdeyse off road. Sehir disinda her yonlerde calismalar var, devamli stabilizede gitmek gerekiyor. 5 serisi alabilirsem de bu yollarda her gun icim ciz ede ede kullanmak da koyar... O yuzden kararsiz kaldim zaten... Neyse ki dusunmem icin bayaa bi sure var aslinda.. Ama konfor ve guvenlik deyince simdiki arabamla yollar bitene kadar beklemek ve 5 serisi almak mi mantikli acaba??? Ama her halukarda aracimin BMW olacak olmasi kesin gibi. Her acidan cok guzel araclar... 1 serisi haric ama...

O zaman x3 al.Bence fiyatların düşmesini bekle,illaki sene sonuna doğru ikinci eller 60 binin altına inecektir.
  • Yorumlarınız için teşekkür ederim. 20 yıllık sürücüyüm, hoş ehliyetide 34 yaşında ve 1990 yılında emniyetten özele geçecek diye aldım. O gün bu gün bir BMW aracım almazsa gözüm kapalı giderim öteki tarafa dedim durdum. Yaklaşık 10-15 değişik marka araç kullandım şimdiki aracım 98 vectra, geçen yaz bizim kuzenin X5 3.5d 2007 model arabayı 150 km kadar kullandım anladımki ben daha önce portakal sandığına takılmış 4 tekerlekli oyuncaklar kullanmışım. Tabi o kadar da değil ama gerçekten kullanırken bile adam güvende hissediyor kendisini.
    Sedan araba hoş güzel ama ben artık biraz yüksek birşey istiyorum. X1 baktım sw gibi duruyor ve şaft tüneli çok belirgin, X5 iyi güzel ama ona da ben yetemem, X3 bana en uygunu diye düşündüm. 1-1.5 yıl beklerim, istediğim fiyatlara olursa 2.el alırım artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agandon

Yorumlarınız için teşekkür ederim. 20 yıllık sürücüyüm, hoş ehliyetide 34 yaşında ve 1990 yılında emniyetten özele geçecek diye aldım. O gün bu gün bir BMW aracım almazsa gözüm kapalı giderim öteki tarafa dedim durdum. Yaklaşık 10-15 değişik marka araç kullandım şimdiki aracım 98 vectra, geçen yaz bizim kuzenin X5 3.5d 2007 model arabayı 150 km kadar kullandım anladımki ben daha önce portakal sandığına takılmış 4 tekerlekli oyuncaklar kullanmışım. Tabi o kadar da değil ama gerçekten kullanırken bile adam güvende hissediyor kendisini.
    Sedan araba hoş güzel ama ben artık biraz yüksek birşey istiyorum. X1 baktım sw gibi duruyor ve şaft tüneli çok belirgin, X5 iyi güzel ama ona da ben yetemem, X3 bana en uygunu diye düşündüm. 1-1.5 yıl beklerim, istediğim fiyatlara olursa 2.el alırım artık.

Rica ederim,Allah gönlünüze göre versin.
    Şu durumda x3 için beklemek en iyisi.

• Tasarımı bence güzel.
  • kurdaki oynamadan dolayı cesaretimizi toparlayamadık. Premium donanımlı arac için en son 68000 euro fiyat verdiler onuda müşteri caymış galiba bende Exclusive olursa arayın dedim ve bekliyorum.
    Exclusive donanımlı X3 bence yeterli ama ekstra professional navigasyon sistemi olursa türkiye'de 81 il harita güncelmidir,yönlendirme dili nedir? bu sistem çokta gereklimi veya araca eğlence ve multimedia başka artıları varmı?yolda giderken film veya video klip izlemesemde çocuklar için iyi oluyor.professional radyo sistemiyle film izlenirmi bu baz donanım yeterlimidir.
  • Açıkçası hergün BMW sitesine girip 'kurlar yükseldi, acaba euro bazında fiyatları yeniden ayarlarlar mı?' diye, ama değişen birşey yok.
    Aynı araba yılın başlarında kurun stabil olması nedeniyle 160.000 tl civarındaydı. Yani karar veripte almaya kalksan 3-5 gün içinde 2-3 bin TL oynama yapıyor kurdan ötürü.
    Ama inat ettim bekleyip, şöyle yada böyle bir X3 sahibi olacağım. Makyaj yesede mevcut modellerin 2.eli 3-5 bin euro daha ucuzlasa bari. Techzone ve raifkokten arkadaşlarım arabayı ve piyasasını çok iyi biliyorsunuz ne dersiniz beklemeye değer mi? Kolay kolay araba değiştiren biriside değilim şu andaki arabam 2003 yılından beri bende ve 8 yılda yaptığım km 60.000. Turati arkadaşımın dediği gibi navigasyon o kadar da gerekli mi?(bu kasa makyajlanırsa navigasyon standart olur diye düşünüyorum.)
  • quote:

Açıkçası hergün BMW sitesine girip 'kurlar yükseldi, acaba euro bazında fiyatları yeniden ayarlarlar mı?' diye, ama değişen birşey yok.
    Aynı araba yılın başlarında kurun stabil olması nedeniyle 160.000 tl civarındaydı. Yani karar veripte almaya kalksan 3-5 gün içinde 2-3 bin TL oynama yapıyor kurdan ötürü.
    Ama inat ettim bekleyip, şöyle yada böyle bir X3 sahibi olacağım. Makyaj yesede mevcut modellerin 2.eli 3-5 bin euro daha ucuzlasa bari. Techzone ve raifkokten arkadaşlarım arabayı ve piyasasını çok iyi biliyorsunuz ne dersiniz beklemeye değer mi? Kolay kolay araba değiştiren biriside değilim şu andaki arabam 2003 yılından beri bende ve 8 yılda yaptığım km 60.000. Turati arkadaşımın dediği gibi navigasyon o kadar da gerekli mi?(bu kasa makyajlanırsa navigasyon standart olur diye düşünüyorum.)

Daha önce de yazmıştım bence x3 için en iyisi beklemek.
    Kurun yaz aylarında düşmesi beklenir ama başka sebeplerden dolayı aldı başını gitti.Ben 3 serisini alırken Aralık ayında 1.961 den Euro almıştım.O zaman 63500 Euro'ya indirimli tavan,xenon vs.. olan Mart teslim sıfır bir x3 alınabiliyordu.Şimdi hem o indirim oranı yok hem de baz donanımı Borusan biraz tırtıklamış.
    Makyaj olayını unutun,bunu için çok çok erken.En iyisi arabanın ikinci elinin bollasmasini beklemek.
    Bu arada yeni x3 ü geçen hafta test ettim.İnanın eskisinden bir değil iki gömlek üstün.Bu haliyle ;freelander,xc60,glk ve q5 'e her türlü tercih edilir.
    En başta motor ve 8 ileri şanzumanın uyumu,direksiyon ve suspansiyon yumuşaklığı ;önceki kasaya göre çok iyi.Donanım dersen eskisinde istesen bile alamayacağın ne yenilik ararsan var.Mutlaka kötü yanları vardır ama ben test sonunda çok olumlu izlenimlerle ayrıldım.
    Navigasyon konusuna gelince diğer Borusanin getirdiği modellerde olan sorun bunda da vardır,bununla ilgili konu vardı oradan takip edebilirsiniz.Arkadaşımın galeriden aldığı 5 serisinde sorunsuz çalışıyor.
    Ben bütçe varsa arabanın içinde her türlü teknolojik donanımı isterim,ama satarken de bunları birebir geri alamayacağını bilmek lazım.
    Bu arada herkesin Kandili mübarek olsun,iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eczman2000 -- 15 Temmuz 2011; 20:58:31 >

• raif abi soylenmesi gerekenleri soylemis.. yalniz kur riski hazir aractan ziyade ozel siparis icin gecerli.. ozel siparisi en gec 2 ay icinde veriyorlar.. bende aralik sonu gibi siparis verdim 14 subatta 5.20d teslim aldim.. siparis gectigimizde euro 2.0tl idi teslim aldigimda 2.2 idi.. 110.000€ uzerinden 22.000tl fazladan odeme yapmis oldum ama piyasada euro artis sinyalleri veriyordu ve razi oldum... eger hazirdaki araci alacaksaniz boyle bir korkuya gerek yok..

navigasyon sorunu tum modeller icin gecerli.. su anda hicbir modelde navigasyon business ya da prof. sunulmamakta.. sadece standart olarak ekran geliyor.. onda da sadece cd / multimedia, radyo, arac bilgileri fln calisiyor.. yani pek bir artisi yok..

bu arada uzun bir tatile ciktim o yuzden foruma pek ugrayamiyorum haberiniz olsun dostlar..
  • Merhabalar
    Yorumlarınız için teşekkür ederim, dediğiniz gibi 2.elin bollaşmasını bekleyip parayı hazırda bulundurup, fiyatların oturduğu zamanda da almaktan başka seçenek yok gibi.

Saygılar,
  • Bugün forumlarda BMW dışında bir 4x4 arayışlarında bulundum. Volvo XC 60 alan arkadaşlar her nedense X3 ve Q5 bunların yanında hikaye diyorlar sizce de öylemi?. Ben kendim şahsen katılmıyorum bu görüşlere. Bir kere Volvo SUV araçlar station wagon gibi duruyor bana göre. Yakıt tüketimlerine baktım 10-15 lt aralığında seyrediyor nerede kaldı bunların çok tassaruflu motorları. 2000' 'li yıllarda çok hoşuma giden araçlardı ne zaman ki Çin'liler aldı soğudum bu arabalardan.
  • quote:

Bugün forumlarda BMW dışında bir 4x4 arayışlarında bulundum. Volvo XC 60 alan arkadaşlar her nedense X3 ve Q5 bunların yanında hikaye diyorlar sizce de öylemi?. Ben kendim şahsen katılmıyorum bu görüşlere. Bir kere Volvo SUV araçlar station wagon gibi duruyor bana göre. Yakıt tüketimlerine baktım 10-15 lt aralığında seyrediyor nerede kaldı bunların çok tassaruflu motorları. 2000' 'li yıllarda çok hoşuma giden araçlardı ne zaman ki Çin'liler aldı soğudum bu arabalardan.

Bence de XC60 ,hepsinden güzel.Ama arabaları sadece güzel oldukları için almıyoruz,en azından ben öyleyim.
    Benim Suv deyince aklıma 4 çeker geliyor.Önden çeker Suv bana saçma geliyor.D3 ve 2.0t motorlu xc60 lar önden çeker bunu unutmamak lazım. 2.4 d5 motor ise bence mtv den dolayı 2-0 yenik başlıyor.2000 motorlu muadilleri varken,ben tutup da 2000 cc üstü araç almam.

• XC 60 mı?? pehehehe....

hani iyi araba da, aç tavuk kendini buğday ambarında sanar misali..
  • Uzunca bir süredir BMW başlığını takip ediyorum. Her zaman sedana göre yüksek ve en azından az da olsa arazi kabiliyeti olan bir araç istemişimdir. 1 senedir Chevrolet Captiva kullanıyordum. Birkaç gün önce sattım. Şimdi arabasız şaşkın ördek gibi kaldım ortada.
    Satıştan önce bir süredir aklımda 3.20D vardı. Ancak yüksek araç isteğim yine de baskın geliyor. Bu yüzden bir kaç gündür X3 ler hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum.
    Biraz da meslek gereği bindiğim araçta teknik donanımın da elden geldiğince üst seviyede olmasını istiyorum. Mesela USB okuyucu, kaliteli bir CD çalar, bluetooth telefon bağlantısı, bi-xenon farlar, fren destekli cruise kontrol gibi sürüşte kolaylık sağlayan ve konforlu donanımlar benim için önemli. Yani arabayı sadece bir yerden bir yere götüren bir araç gibi değil de içinde kaliteli zaman geçirilen bir mekân olarak kullanmayı seviyorum.
    Bu sebeplerden dolayı bütçemi aşsa da X3 e kafayı takmış durumdayım. Ama kurun bu hali ve fiyatın acayip yüksek olması beni geri çekilmeye sevkediyor.
    Bir tanıdığımın X3 üne binme fırsatım olmuştu. Captiva'ya göre için daha dar gibi geldi bana. Ve bilmiyorum hangi donanımdı ama malzeme kalitesi de pek iyi değildi. Fırsat bulupta bir bayiye gidip adam akıllı inceleme fırsatı da bulamadım açıkçası. Ama en azından yakıt sarfiyatı captica'dan 3-4 litre daha aşağıda gibi ve sonuçta o bir BMW. Bu bile büyük fark aslında.
    Benim isteklerimin bir kısmını xDrive20d - Exclusive paket karşılıyor ama liste fiyatı maşallah 183.000 lira!
    Bu sebeple çok uzun bir süre forumları ve BMW sitesini izlemekle yetineceğim sanırım :)

• Büyük olasılıkla bindiğiniz X3 bir önceki kasa, zira yeni X3 Captiva'dan 1-2 cm daha uzun ve malzeme kalitesi Captiva ile kıyaslanamayacak düzeyde mükemmel. Son auto show fuarında biraz inceleme fırsatım oldu iç mekan makul düzeyde kaliteli ve geniş. Ben de sizin gibi sabah akşam kur takibindeyim 0 km biraz hayal gibi(en azından benim için) 2.elde fiyatlarını bekleyip uygun olduğu anda almayı düşünüyorum açıkçası. Bir tanıdık Antara aldı birkaç gün önce 83.000 TL. iyi hoşta görüntüsü güzel değil ve yakıt konusunda maşallah benzinlileride aratmıyor yanılmıyorsam Captiva'nın tüketimide bir hayli yüksek 11 lt geçiyor dedi bana antara kullanan.
  • X1 Premium ya da M Sport neden düşünmüyorsunuz?
  • X3 yerine X1 aldığıma seviniyorum. Çünkü bence Evoque piyasaya girdiği andan itibaren X3 satışlarına ciddi darbe vuracak. Aynı bütçe ile X3 ü tercih eden kişinin ya korkunç bir BMW fanatiği olması gerek yada aptal... X3 ikinci elde de daha çok zarar ettirecektir diye düşünüyorum.
  • Evoque piyasaya girdiği anda X3'e darve vuramaz.. her şeyden önce benzinli bir araç.. dizeli gelince fena götürecek malı.. o değil bunu benzinli alıp ertesi gün tüp takan adam olur mu acaba nerak ediyorum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

XC 60 mı?? pehehehe....

hani iyi araba da, aç tavuk kendini buğday ambarında sanar misali..

Hocam onlar ödedikleri parayı haklı göstermeye çalışıyorlar heralde
    Nasıl üstünlükleri varmış xc60'ın merak ettim, Q5 ve X3'e göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 3 Ağustos 2011; 10:39:45 >
  • Evoque dizeller 2.2 motorlu olacağından 200 bin üstü bir fiyat ve mtv vergisi 1000 tl fazla olacaktır. 20 000 tl daha ucuz X3 olacaktır, bence evoque kendi kardeşlerini land rover ve discover' i yerinden edecektir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.