Şimdi Ara

BMW TIR kazası (video) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
1
Favori
12.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar biraz önce uzun yoldan geldim, bir haftadır yollardayım,tayin durumu söz konusu, yoldayken hep aklımda bu kaza vardı,hatta bazen araba kullandığımı unutup kendimi o bmw şöförünün yerine koyup değişik bakış açıları geliştirdim kendi kendime, mesela yaptığım tespitlerden biri şu, eğer yol güzelse,otoban veya duble yol olabilir, kendini kaptırdınmıydı 140-150 den aşşası kesmiyor yav, şöyle yarım saat bir saat o süratlerde gittinmiydi yavaş gitmek adama zul geliyor , hele biri solu işgal ettiyse lüzumsuz yere, sinirden fokurduyor insan ,,, şimdi ben 1.6 atmosferik motorla bu hale geliyorsam o bmw ciler kimbilir ne hale geliyordur, o zaman anladım ki güçlü motoru olan araban varsa canın tehlikede kardeşim,bence o bmw li yaptığı hızın farkında değildi,daldı,farkına vardığında çok geç kaldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos_07 -- 16 Şubat 2013; 21:36:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

arkadaşlar biraz önce uzun yoldan geldim, bir haftadır yollardayım,tayin durumu söz konusu, yoldayken hep aklımda bu kaza vardı,hatta bazen araba kullandığımı unutup kendimi o bmw şöförünün yerine koyup değişik bakış açıları geliştirdim kendi kendime, mesela yaptığım tespitlerden biri şu, eğer yol güzelse,otoban veya duble yol olabilir, kendini kaptırdınmıydı 140-150 den aşşası kesmiyor yav, şöyle yarım saat bir saat o süratlerde gittinmiydi yavaş gitmek adama zul geliyor , hele biri solu işgal ettiyse lüzumsuz yere, sinirden fokurduyor insan ,,, şimdi ben 1.6 atmosferik motorla bu hale geliyorsam o bmw ciler kimbilir ne hale geliyordur, o zaman anladım ki güçlü motoru olan araban varsa canın tehlikede kardeşim,bence o bmw li yaptığı hızın farkında değildi,daldı,farkına vardığında çok geç kaldı...

Bak bu tespit çok doğru. Araç süratli hissettirmiyor, göstermiyor. Motor fazlaca kuvvetli ve yol tutuşu da iyi olan bir araç. Bu nedenle otoban kullanımında farkına bile varmadan 150-180 aralığına oturursunuz, bu süratte hiç rahatsız olmadan , tedirgin olmadan, sanki herşey kontrolünün altındaymış gibi gidersin. Buradaki en büyük sorun birçok sürücünün bu hızlar için refleksinin , eğitiminin, kabiliyetinin uygun olmaması.

Bmw sürücüsü frene yüklenseydi bence o aracı rahatlıkla durdurabilirdi. Ya acemiliğinin kurbanı oldu ya da hızını kesmek istemeği için alternatif yol ararken çok geç kaldı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• burada ilk suçlu ters dönen kamyon, panelvan araç beyaz kamyon ve çarpılan araç birde pego var. bunların hepsinin ehliyetini almak lazım. şimdi kamyon ters dönmüş , panelvan emniyet şeridinde gerigeri gidiyor keza beyaz kamyonda gerigeri gidiyor. tahminim kırmız tırda yavaştan yavaştan geri geri gdiyor. çünkü önü açık olmasına rağmen dörtlüleri yanık bir şekilde duruyor. üç şeritli otaban tek şeride düşüyor.
    bmwnin hatası görmediği emniyet şeridine girmek istiyor ama buna hzıı elvermiyor. onun öncesi takip mesfesine uymuyor. önündeki araç fren yapıyor ama bmw de tepki yok. burada benim aklıma gelen hız sabitleyici açık. yola dikkat yok.
    aynı benzer durum benim başıma gelmişti. 140 ile giderken kör noktada kazaya karışan araçlar arabanın 1 m gerisine reflektoru koydukarı için fren yaparsam direk onlara çarpacaktım. frene basmadan sağımı kontrol ettim. emniyet şeridi boştu. oraya girip frene asıldım vel hası araçlara çarpmadım.
    bu durumda olmak istemem ama kaldığımda fren mesafem olmadığı için direk sol düşük bariyere girer frene asılırım. yol düz olduğu için bir sıkıntı olmz. arabam haşat olur ama en azından yaşama şansım olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: meteg

quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

quote:

Orijinalden alıntı: meteg

bu kazada kamyoncular ve bmw sürücüsü hatalıdır.. lütfen bmw sürücüsü sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi yorum yapmasın hiçkimse.. arabanı yol,hava ve trafik koşullarına uygun süreceksin.. tek yaptıkları allah ne verdiyse gaza basmak..

düşünmekten kendimi alamıyorum, eğer ki bizim ülkede benzin fiyatları ve yeni araç vergileri düşük olsaydı neler olurdu? eminim bu kaza gibileri her dakika olurdu..

yapmayın babacım ya ,ne zamandan beri otobanda ters yönden gelen kamyonlar trafik koşullarından sayılmaya başlandı. hiç olmaması gereken bir şey. emniyet şeridinde park etmiş bir araca carpsa yada yağışlı yolda hakimiyeti kaybetse anlarım. o zaman hiç kimse kurallara uymasın. sadece dikkatsiz olan suçlu olsun. Bu kaza olmamış olsaydı acaba kaç kişi o ters yönden gelen kamyonu polise ihbar edecekti. Kuralsızlık daha çok işimize geliyor, suçu dikkatsize atıyoruz.

Sn.Ornapsen,

hocam eminim bmw sürücüsü birada daha yavaş ya da dikkatli olsa bu kaza olmazdı.. tamam kabul kamyonlar orada olmamalı ama bizim ülkede en olmayacak yerde neler oluyor biliyorsunuz.. bu durumda kendinizi korumak tek çaredir.. bunun için de hızınızı düşürmeniz şarttır. bende sayısız kaza atlattım aracımla ama emin olun hızım biraz daha fazla olsa idi kaza kaçınılmaz olacaktı..

sanırım anlatabildim..

evet bu açıdan değerlendirirsek çok haklısınız tabi. Demek istediğiniz anlıyorum ,Tedbiri olup tehlikeyle karşılaşmamak en iyisi.
    Belki ccontrol ile gidiyordu araba , ayarlanan hızı koruma adına yavaşlamadığı için güvenli fren mesafesini kaçırdı vs.. Bir çok ders çıkartılır bu kazadan. Ne olursa olsun hız ölümle yaşamı belirleyen en önemli etken.

• yazık çok yazık
  • Arkadaslar bence atladiginiz birsey var.
    O yolda zaten bir tır devrilmiş yol kapalı ve yol kapandığından oradaki araçlar geri dönüp o yol ayrımından devam etmek istiyor.
    Hatta oradaki 407 falanda dönmek icin manevra yapıyor.

Yani o yolda bir kaza olmus ve zaten kapalı yol.
    Araçların durup dönme sebebi de budur bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kaza artık tüm ayrıntılarıyla ortaya çıktı ,asıl neden

aşırı hız ve dikkatsizlik

yan faktör yolda kaza olması ve bu nedenle yolun kapanması hatta bazı araçların geri geri manevra yapmaları

ama dediğim gibi asıl kusur bmw şoföründe çünkü her durumda o kadar mesafede frene basıp durabilmesi yada önce yavaşlayıp sonra belki çok yavaş bir çarpma olabilirdi

arkadaşlar mantıklı olalım o yol kapalı olmasa bile varsayalım yola birileri fırladı peki o zaman ne olacak ,tamam anayolda yayanın ne işi var diyeceksiniz ama burası Türkiye, insanda olur ,koyun sürüsü de at arabası da o nedenle hep söylüyoruz yapmayın etmeyin mümkün olduğunca hızınız düşük olsun diyoruz ama birileri çıkıp bu arabaları diğer türlü insanlar niye alsın ,madem almış tabiki arada hız denemesi yapacaktır gibi şartları zorlayanlar oluyor

son olarak tekrar söylüyorum aşırı hız yapıpta kaza yapmayan hiç kimseyi görmedim ,en iyi şoför kaza yapmayan (yani kurallara uyan) sofördür

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

bu kaza artık tüm ayrıntılarıyla ortaya çıktı ,asıl neden

yan faktör yolda kaza olması ve bu nedenle yolun kapanması hatta bazı araçların geri geri manevra yapmaları

ama dediğim gibi asıl kusur bmw şoföründe çünkü her durumda o kadar mesafede frene basıp durabilmesi yada önce yavaşlayıp sonra belki çok yavaş bir çarpma olabilirdi

arkadaşlar mantıklı olalım o yol kapalı olmasa bile varsayalım yola birileri fırladı peki o zaman ne olacak ,tamam anayolda yayanın ne işi var diyeceksiniz ama burası Türkiye, insanda olur ,koyun sürüsü de at arabası da o nedenle hep söylüyoruz yapmayın etmeyin mümkün olduğunca hızınız düşük olsun diyoruz ama birileri çıkıp bu arabaları diğer türlü insanlar niye alsın ,madem almış tabiki arada hız denemesi yapacaktır gibi şartları zorlayanlar oluyor

son olarak tekrar söylüyorum aşırı hız yapıpta kaza yapmayan hiç kimseyi görmedim ,en iyi şoför kaza yapmayan (yani kurallara uyan) sofördür

Arkadas ne sacmaliyorsunuz uzun yola çıkmadınız sanırım hiç ?

Havaya silah sıkıp öldürenler suçsuz ölen kisi niye oradan geçiyor diye suçlu o zaman ? Bu ülkede esas ölenler kurallara uyanlar zaten

Herkes hiz sınırına uyarak mı gidiyor ? Megane clio Linea lar bile 160-170 gidiyor ( bir kere bizde yaptık oyle bir hata deprem
    Oluyor sandik )BMW deyken 220ile gitsen titreme yok . Bir kez binin boş yolda deneyin

Bu neden degil tabi Dunya nin neresinde görülmüş ters şeritten girip 3-4 kamyon yolu kapatsın digerleri sapağı kapatsın

Kaza degil bu cinayet Allah hepsinin belasını versin vicdan seslerinden gözlerine uyku girmez ins

En kötüsü de vuracağını bilmek kim bilir ne düşündüler. Bizim araba aklıma geliyor onde annem babam arkada kardesimle ben
    Ani frende babam hep yanında biz varsak savrulmayalım diye bizi tutar . Yemin ediyorum su Kamyondan tuğla fırlama ve su video dan sonra arabaya binmeye korkuyorum ciddi olarak . Birde bu yaz kavşakta kırmızıda gecen bir arac vurdu yandan onun geldigini görüp bir şey yapamamak cok kotu goz göze geldik bir şey olmadı maddi hasarla bitti

Kısacası etkilendim adam öldürmeden yatsınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 17 Şubat 2013; 1:44:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

quote:

Havaya silah sıkıp öldürenler suçsuz ölen kisi niye oradan geçiyor diye suçlu o zaman ?

Herkes hiz sınırına uyarak mı gidiyor ? Megane clio Linea lar bile 160-170 gidiyor BMW deyken 220ile gitsen titreme yok

Bu neden degil tabi Dunya nin neresinde görülmüş ters şeritten girip 3-4 kamyon yolu kapatsın digerleri sapağı kapatsın

Kaza degil bu cinayet Allah hepsinin belasını versin vicdan seslerinden gözlerine uyku girmez ins

evet haklısın hiç uzun yola çıkmadım :)

yaş =50

ehliyet tarihi =1985

araç kullanımı = 27 yıl ( 1 yıl arabam yoktu)

kaza sayısı = yok (aslında 1 tane var ama küçük olduğundan trafik yada sigortaya bildirmedik)

eee ne yapalım bu konuları ancak siz anlıyorsunuz biz nereden bilelim ....

bu arada ek bir bilgi daha vereyim :her türlü arkadan çarpma olayında o şoför suçlu kabul edilir (şartlar ne olursa olsun arkadan çarpma kabul edilemez kuralına göre)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 17 Şubat 2013; 1:57:12 >

• BMW hakkında yapacağım yorum, sürücü yavaşlayan trafiği fark edip frene yükleniyor ama arabanın yavaşlaması bir önündeki arabaya çarpmaması için yeterli gelmiyor. O da önündeki arabaya çarpmamak için sağ şeride atıyor. Ve tahminimce, o anda sadece öndeki araca çarpmamayı düşündüğü için TIR'ın durduğunu fark etmiyor belki de.

BMW'de de hata var, kabul ama şöyle bir söz söylenmişti bize:
    "Hiç bir zaman bir hata kazaya sebep olmaz. Mutlaka 2. bir hata olması gerekir"
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

İki arkadaşımız racon kesmişler, BMW suçlu değil ! Üstelik hiç de nazik değiller. Birisi kum havuzu tavsiye etmiş , diğeri uzaktan zeka testi yapmış. Fakat bu kanıya nasıl vardıklarını lütfedip açıklamadıkları için biz bilgilerinden istifade edemeyip cahil kaldık.

hocam uzun uzun yazmaya gerek yok defalarca söylendi zaten.

bmw suçlu değil dikkatsiz ve bu dikkatsizlik ölmesini gerektirecek düzeyde değildi ki orda o ş...siz kamyoncular olmasaydı.

hızının 120 den fazla olduğunu sanmıyorum; hatta yukarıdaki bi arkadaşımız şerit ve boşluk hesabı yapıp aracın kabaca hızını buldu.
  • quote:

quote:

quote:

Havaya silah sıkıp öldürenler suçsuz ölen kisi niye oradan geçiyor diye suçlu o zaman ?

Herkes hiz sınırına uyarak mı gidiyor ? Megane clio Linea lar bile 160-170 gidiyor BMW deyken 220ile gitsen titreme yok

evet haklısın hiç uzun yola çıkmadım :)

yaş =50

ehliyet tarihi =1985

araç kullanımı = 27 yıl ( 1 yıl arabam yoktu)

kaza sayısı = yok (aslında 1 tane var ama küçük olduğundan trafik yada sigortaya bildirmedik)

eee ne yapalım bu konuları ancak siz anlıyorsunuz biz nereden bilelim ....

bu arada ek bir bilgi daha vereyim :her türlü arkadan çarpma olayında o şoför suçlu kabul edilir (şartlar ne olursa olsun arkadan çarpma kabul edilemez kuralına göre)

BU işin ehliyetle alakası olabilir . Ancak her an her şey olabiliyor peki ne zamandan beri 2 şeridi kapatıp 1 kamyon üstümüze doğru gelmeye başladı ? Hadi ileride kaza oldu her kazada biz geri mi dönüyoruz ?

Kesinlikle cinayettir bu hadi diyelim ileride kaza olmadı son çıkış olsun kamyonculardan biri inip arkaya ikaz edici bir şey koysa veya 100-200 metreden insanları uyarsa şimdi katil olmazlardı . Bana göre hala cinayet bu

• quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

bmw suçlu değil dikkatsiz ve bu dikkatsizlik ölmesini gerektirecek düzeyde değildi ki orda o ş...siz kamyoncular olmasaydı.

Bir gün okula giderken
    Herşeye dikkat ederken...

Bir zamanlar böyle şarkılar söylüyorduk, artık öğretilmiyor galiba.

İlgisiz olacak ama Darwin içinde bulunulan şartlara uyum hakkında birşeyler söylüyordu.

ordaki kamyonculardan birinin avukatı falansınız heralde. neden bu kadar ısrarla bmw ye kabahat bulmaya can atıyorsunuz anlam veremiyorum.

adam gta oynar gibi kamyon sürüyor otoyolda ters şeritte, onun karşısındaki tır da "la bu geri geliyor demek yol tıkalı, ben de daha fazla ileri gitmeyeyim de az geri gelip şu sapaktan çıkayım" mantığında otoyolun ortasında durmuş.

hâlâ yok bmw suçlu, yok bmw hızlı.

pes yani.

• quote:

quote:

Havaya silah sıkıp öldürenler suçsuz ölen kisi niye oradan geçiyor diye suçlu o zaman ? Bu ülkede esas ölenler kurallara uyanlar zaten

Herkes hiz sınırına uyarak mı gidiyor ? Megane clio Linea lar bile 160-170 gidiyor ( bir kere bizde yaptık oyle bir hata deprem
    Oluyor sandik )BMW deyken 220ile gitsen titreme yok . Bir kez binin boş yolda deneyin

En kötüsü de vuracağını bilmek kim bilir ne düşündüler. Bizim araba aklıma geliyor onde annem babam arkada kardesimle ben
    Ani frende babam hep yanında biz varsak savrulmayalım diye bizi tutar . Yemin ediyorum su Kamyondan tuğla fırlama ve su video dan sonra arabaya binmeye korkuyorum ciddi olarak . Birde bu yaz kavşakta kırmızıda gecen bir arac vurdu yandan onun geldigini görüp bir şey yapamamak cok kotu goz göze geldik bir şey olmadı maddi hasarla bitti

Ben arkadaşın saçmalamadığını düşünüyorum. Türkiye'de trafik kurallarına uyulmadığını ve uzun bir müddet de uyulmayacağını trafikle haşır neşir olan herkes biliyor. Konya yolunda araba kullanan biri, önüne kuru yük gemisinin bile aniden çıkabileceğini hesap edip ona göre aracını kullanmasını gerekiyor. Kaldırımda yürürken bile havaya etrafına falan bakarak yürürsen ya ayağın çıkmış kaldırım taşına takılır ya da açılmış bir çukura düşersin.

Bu kazalar insanlara ders olmuyor. Aşırı hız yapmaya devam ediyorlar. Sallıyorum hız yapanlardan 1/100'i bu tür kazalara kurban gidiyor.

BMW'li arkadaşlar aşırı hızlı giderek kaza riskini zaten yüklenmişler. Kamyonculara diyecek söz yok... Tamamen kusurlular.

Not: Üzüldüğüm başka bir nokta ise şu konuya ne yazılmış diye her girdiğimde karşıma çıkan reklamlar. Site şu an resmen ölüler üzerinden para kazanıyor gibi görünüyor. Onlar da haklı... konulara göre reklamları düzenleyemiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 17 Şubat 2013; 9:38:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

quote:

Ben arkadaşın saçmalamadığını düşünüyorum. Türkiye'de trafik kurallarına uyulmadığını ve uzun bir müddet de uyulmayacağını trafikle haşır neşir olan herkes biliyor. Konya yolunda araba kullanan biri, önüne kuru yük gemisinin bile aniden çıkabileceğini hesap edip ona göre aracını kullanmasını gerekiyor. Kaldırımda yürürken bile havaya etrafına falan bakarak yürürsen ya ayağın çıkmış kaldırım taşına takılır ya da açılmış bir çukura düşersin.

Bu kazalar insanlara ders olmuyor. Aşırı hız yapmaya devam ediyorlar. Sallıyorum hız yapanlardan 1/100'i bu tür kazalara kurban gidiyor.

BMW'li arkadaşlar aşırı hızlı giderek kaza riskini zaten yüklenmişler. Kamyonculara diyecek söz yok... Tamamen kusurlular.

Not: Üzüldüğüm başka bir nokta ise şu konuya ne yazılmış diye her girdiğimde karşıma çıkan reklamlar. Site şu an resmen ölüler üzerinden para kazanıyor gibi görünüyor. Onlar da haklı... konulara göre reklamları düzenleyemiyorlar.

Otobanda veya sollama yasağının olduğu yerde karşınızdan kamyon gelip vurup geçtiğinde de arkanızdan yakınlarınız ya burası Türkiye zaten mahkeme ile kim uğraşıcak dikkatsizdi. Neyse dün derbiyi izledin mi ?

Böyle bir sohbet geçse üzülmezsiniz o zaman

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

quote:

Otobanda veya sollama yasağının olduğu yerde karşınızdan kamyon gelip vurup geçtiğinde de arkanızdan yakınlarınız ya burası Türkiye zaten mahkeme ile kim uğraşıcak dikkatsizdi. Neyse dün derbiyi izledin mi ?

Böyle bir sohbet geçse üzülmezsiniz o zaman

Sollama yasağının olduğu yerde karşıdan kamyon geliyor olma haliyle bahse konu olan kaza farklılık arz ediyor. BMW'nin önünde giden araç hızlı gitmediği için yavaşlayabiliyorken bmw aşırı hızdan dolayı yavaşlayamıyor.

Hız yapmak için neden inat ediyorsunuz anlamıyorum.

Ayrıca, ben kazaya kurban gidenlerin yakınları mahkemeye gitmesin demiyorum. Kazaya kurban gidenler ülke şartlarını göz önünde bulundursalardı yaşarlardı diyorum.

• Videoyu haberlerde görmüştüm. Belki BMW hızlıydı. Veya teyp, telefon gibi bir şeyle uğraşıyordu o an...Fakat o ters yönden gelenle ,ona yol vermek için geri geri giden kamyoncuların cinayetten yargılanması lazım. En sol şeritteki kamyonlar bu malların yüzünden oradalar.

Geçen sene Niksar TÜV'de ,hazır beton firmasına ait damperli, dev gibi bir kamyon muayene sırasındaydı. Arkada tampon olmadığı için gecemeyeceğini söylediler. 5dk sonra firma sahibi orayı aradı. Daha sonra ne olduğunu bilemem, çünkü işim bitmiş ve ayrılmıştım oradan.Fakat bir tahminim var...

Ayrıca yukarıda bir arkadaş yazmış, muayene sonrası söküyorlar diye...Cam filmiyle uğraşacaklarına, kotalarını bunlarla doldursalar ya....
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Videoyu haberlerde görmüştüm. Belki BMW hızlıydı. Veya teyp, telefon gibi bir şeyle uğraşıyordu o an...Fakat o ters yönden gelenle ,ona yol vermek için geri geri giden kamyoncuların cinayetten yargılanması lazım. En sol şeritteki kamyonlar bu malların yüzünden oradalar.

Geçen sene Niksar TÜV'de ,hazır beton firmasına ait damperli, dev gibi bir kamyon muayene sırasındaydı. Arkada tampon olmadığı için gecemeyeceğini söylediler. 5dk sonra firma sahibi orayı aradı. Daha sonra ne olduğunu bilemem, çünkü işim bitmiş ve ayrılmıştım oradan.Fakat bir tahminim var...

Ayrıca yukarıda bir arkadaş yazmış, muayene sonrası söküyorlar diye...Cam filmiyle uğraşacaklarına, kotalarını bunlarla doldursalar ya....

Kamyon arkası demiri görmek için her aracı durdurup kontrol etmek gerekiyor.

Buda polisin karavana atış yüzdesini arttırıyor.

Cam filmi ise halkı soymak (kotaları doldurmak) için en basit ve kolay yol. Hemde her atış tam isabet..

• BMW ci çok Gran Turismo oynamış herhalde, sanal dünya ile gerçek dünyayı birbirine karıştırmış, ne diyelim Allah rahmet eylesin.

Tamam cahil kamyoncu bir şerefsizlik bir öküzlük yapmış yolu tıkamış ama netice de o yol başka bir şey den dolayıda aniden tıkanabilirdi ve BMW ci bu hızla ve bu ani sağa manevra kararıyla bu çarpmayı yine yapardı.

Ama en büyük suç devletiiinnnn, dorselerin altında koruma barı yok yok yookkkkk. Eğer koruma barı olsaydı o araç o can alıcı noktadan hasar almazdı.

Vapurun iskelesinde koruma barı olsaydı o adam düşmezdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

BMW ci çok Gran Turismo oynamış herhalde, sanal dünya ile gerçek dünyayı birbirine karıştırmış, ne diyelim Allah rahmet eylesin.

Tamam cahil kamyoncu bir şerefsizlik bir öküzlük yapmış yolu tıkamış ama netice de o yol başka bir şey den dolayıda aniden tıkanabilirdi ve BMW ci bu hızla ve bu ani sağa manevra kararıyla bu çarpmayı yine yapardı.

Ama en büyük suç devletiiinnnn, dorselerin altında koruma barı yok yok yookkkkk. Eğer koruma barı olsaydı o araç o can alıcı noktadan hasar almazdı.

Vapurun iskelesinde koruma barı olsaydı o adam düşmezdi.

Ben her zaman diyorum tek bir ihmal ya da hata kaza getirmez diye...
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.