Şimdi Ara

BMW TIR kazası (video)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
206
Cevap
1
Favori
11.786
Tıklama
Giriş
    16 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

Konu tekrar üstlere çıkmış tarihe bakmadan alıntıladığını gördüm yaşın büyüktü o yüzden saygısızlık yapmam sonuçta tabiki sizin trafik bilginiz benden kat kat üstündür.

Ancak sizin dediğiniz gibi hayat bilgisi farklı bir şey Tersten geliyor diye vurucak halim yok ama hepimiz insanız sonuçta otobanda 120 nin üstünde gidiyoruz. O sırada 1 vida bile çıksa yine ölümlü kazalar oluyor bunlara lafım yok ancak 2 şerit kapatılmış burda adam belki de düz duran kamyon yüzünden emniyet şeridini görmedi dikkat etmedi boş sandı oraya daldı o anı bilemeyiz kimse bile bile gidipte vurmaz heralde adam en kötü tercihini yaptı.

Sizin dediğiniz sebeplerin hepsi olabilir ama dediğim gibi Türkiye burası bunu tartışıyoruz işte tartışmamaız lazımdı aslında benimde çok moralim bozuluyor .

1 ) Kamyondan fırlayan tuğla konusundan sonra

2) bu konudan sonra yolculuklarda( babam kullanırken veya servisteyken ) uyuyamıyorum bile aklıma geliyor arada

aynı şekilde bu videoyu görünce hatta her konusu geçtiğinde tüylerim diken diken oluyor ,inan sanki arabanın içine girip frene basasım geliyor

gerçi ben bunun gibi çok olay gördüğüm için inan kamyon ve tırların yanından geçerken bile strese giriyorum o nedenle her an bir şey olacakmış gibi hazırlıklı olmaya çalışıyorum ama ne kadar tedbirli de olsa basiret bağlandığında asla yapmam dediğimiz işleri yapabiliyoruz

yine yaşım ve tecrübem gereği asla yol benim diye düşünerek araç kullanmam ve çok faydasını gördüm

bir defasında ışıklarda bekliyorum yeşil yandı soluma baktım bir şoför kaptırmış geliyor ve resmen kırmızı da geçti ,yanımdan geçerken bir an şoförü gördüm adam elinde çep telefonu dünyadan ilişkisini kesmiş ,durdurup sorsanız kırmızı da geçmedim der çünkü görmedi

eğer ben nasılsa bana yeşil yandı yol benim diye düşünüp yola çıksaydım çok büyük bir kaza olacaktı ve kesin ölümler olacaktı,sadece bu değil çok defa yol benimken diğer arabayı hızlı gördüğüm için yola çıkmamışımdır netice de hepimiz insanız birgün ben onları idare edeceğim diğer gün başka birisi beni idare edecek ki üzücü olaylar olmasın yoksa haklı olmak benim için ikinci plandadır

birde ben kaza sonuç ve raporlarını çok inceledim çoğumuz kendimizi haklı zannettiğimiz olaylarda % 100 suçlu çıkan çok kişi gördüm

övünmek için söylemiyorum ama ben bunca sene Allah'ın yardımıyla bir kedi veya köpeğe dahi çarpmadım ,çünkü onlarda can taşıyorlar bizim kadar onlarında yaşama hakları var ancak bazen sabaha karşı yolda olduğumda kuşların çarptığı oluyor ona bile üzülüyorum ama görme şansım yok yoksa çarpmamak için gerekirse dururum bile

Allah kaza bela vermesin
    |
    |

• Yarbay
    9971 Mesaj
    kamyonların böyle olması zor değil. fotoları kendim çektim

Orijinalden alıntı: hardcrss

Hiç yoktan iyidir ama ne kadar sağlam bilemeyiz

|
    |

• Yarbay
    4634 Mesaj
    kazadaki tek suç altındaki milyarlık arabaya güvenmek başka birşey değil.
    |
    |

Orijinalden alıntı: hardcrss

Peki bu demir i yaptırmak ne kadar tutuyor ?

Kamyoncular kendileri yaptırsınlar dicem yaptırmazlarda en azından Vicdanları rahat olur
    |
    |
    Ben kamyon ve tır arkası barlarla ilgili olarak bimer, ulaştırma bakanlığı ve içişleri bakanlığına yazı yazacağım. Herkes konu ile ilgili duyarlılık gösterip bir şeyler yazarsa yetkililerde belki bir farkındalık uyanabilir.
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
SEO
son dakika
Canlı Tv izle
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.