Şimdi Ara

BMW OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE ÇIĞIR AÇMAYA DEVAM EDİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yenilenen 3.28i modeli 3.30i olarak karşımıza çıkıyor

tahmini fiyat : 195.430 tl

1998 cc

252 bg güç 5200 dv/dk

350 nm tork 1450-4800 dv/dk

4 silindir

1570 kg ağırlık

yakıt;

şehir içi : 7.0 litre

şehir dışı : 4.7 litre

60 litrelik yakıt deposuyla 1091 km yol yapabilmektedir

0-100 değeri : 5.8 saniye

zf 8 ileri yarı otomatik şanzıman

komperasyon oranı : 10.2

bagaj hacmi 560 litre

225/50/17 94w ön-arka lastikler

7.5j / 17" jant ölçüleri

co2 gr/km 129

uzunluk 4633 mm

genişlik 1811 mm

yükseklik 1429 mm

• vagciler basacak burayı
    he bu arada arabanın makyaj yiyeli çok oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 12 Aralık 2015; 21:52:09 >
  • simdi bunlar bmw nin yayinladigi bilgilere göre degil mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu sabah sildiğimi hatırlıyorum. Allahtan bu sefer isterse 10 litre yaksın kime ne tarzında bir şey yazmamışsın. Konunun amacı ve ders olması gereken şey nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

vagciler basacak burayı

borusan sitesine yeni taşıdı aracı. fiyat daha belli bile değil. vagcılar evet üzülüyorlar böyle veriler gördükçe. ama dünya hali kabullenecekler preminyum olduklarını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

vagciler basacak burayı

borusan sitesine yeni taşıdı aracı. fiyat daha belli bile değil. vagcılar evet üzülüyorlar böyle veriler gördükçe. ama dünya hali kabullenecekler preminyum olduklarını.

a4teki motor da 252 olarak geliyor sanırım ama yakıt olarak daha çok yakacağı kesin gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Bu konuyu sabah sildiğimi hatırlıyorum. Allahtan bu sefer isterse 10 litre yaksın kime ne tarzında bir şey yazmamışsın. Konunun amacı ve ders olması gereken şey nedir acaba?

birileri gibi müşteri kitlesini kandırmadan en iyisini yapması bu ders yeterli sanırım. ama o yakıt litrelerini tuttursun varyacılar gelmişti alt mesajlarada baktıysanız. hatta siz yöneticilermi diyeyim fanatik vwcilermi bilemiyorum artık. bmw ile ilgili konulara aşırı bir ön yargınız var.

ve diğer açtığım konunun içeriğinde "şimdi o verileri tuttursun varyacılar gelir :D isterse ortalama 10 yaksın ayağının altında 252 bg gündelik bir otomobilde sporda değil"

istiyorsan konunun fotosunuda atayım ? gerçi siz içeriği okumadan silmişsiniz anlaşılan :S
  • quote:

Bu konuyu sabah sildiğimi hatırlıyorum. Allahtan bu sefer isterse 10 litre yaksın kime ne tarzında bir şey yazmamışsın. Konunun amacı ve ders olması gereken şey nedir acaba?

Çapulcu S2000 leri iddialı konu başlığından dolayı silmezsiniz .

Ramazan ayında her iftarda Golf ile pide almaya gidiyorum diyen üyeyi 1 ay banlamazsınız . Bize gelince 10 litre yakıyor kime ne desek silersiniz .

Şener bey her konuda saçma sapan yorumlar yapar uyarı bile almaz . Ondan sonra amaç ne ders ne ?

Her konuya bu arabanın değeri 10 bin yazsam bana ceza verirsiniz ama değil mi ?

Dün de iddia etmiştim ben bu araca 8 yaktırırım Kendi benzinli aracımı bile dizel gibi büyüttüm motorin alsam bana mısın demez

• quote:

quote:

birileri gibi müşteri kitlesini kandırmadan en iyisini yapması bu ders yeterli sanırım. ama o yakıt litrelerini tuttursun varyacılar gelmişti alt mesajlarada baktıysanız. hatta siz yöneticilermi diyeyim fanatik vwcilermi bilemiyorum artık. bmw ile ilgili konulara aşırı bir ön yargınız var.

ve diğer açtığım konunun içeriğinde "şimdi o verileri tuttursun varyacılar gelir :D isterse ortalama 10 yaksın ayağının altında 252 bg gündelik bir otomobilde sporda değil"

istiyorsan konunun fotosunuda atayım ? gerçi siz içeriği okumadan silmişsiniz anlaşılan :S

Hiçbir markanın fanı değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Çapulcu S2000 leri iddialı konu başlığından dolayı silmezsiniz .

Ramazan ayında her iftarda Golf ile pide almaya gidiyorum diyen üyeyi 1 ay banlamazsınız . Bize gelince 10 litre yakıyor kime ne desek silersiniz .

Şener bey her konuda saçma sapan yorumlar yapar uyarı bile almaz . Ondan sonra amaç ne ders ne ?

Her konuya bu arabanın değeri 10 bin yazsam bana ceza verirsiniz ama değil mi ?

Dün de iddia etmiştim ben bu araca 8 yaktırırım Kendi benzinli aracımı bile dizel gibi büyüttüm motorin alsam bana mısın demez

Saçma konuları her halukarda silerim. Hiçbir üyeye veya markaya karşı hiçbir şekilde art niyetim yok. Şener konusu beni aşıyor

• 2.0 252hp benzinli bir aracin 60 litre depoyla 1000km yol yapmasi imkansiz. Yakit tuketim testlerinin nasil yapildigini bilmeyen kaldi mi? Hala bu verilere nasil inaniyor insanlar anlamis degilim. 2.0 dizel 60 litre deposu olan bir aracla bile 1000km yola yapamazsin.

Ancak bu aracin verdigi zevk yakiti felan unutturur. Yakiti dusunende bir zahmet uzak dursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheldon-Cooper

2.0 252hp benzinli bir aracin 60 litre depoyla 1000km yol yapmasi imkansiz. Yakit tuketim testlerinin nasil yapildigini bilmeyen kaldi mi? Hala bu verilere nasil inaniyor insanlar anlamis degilim. 2.0 dizel 60 litre deposu olan bir aracla bile 1000km yola yapamazsin.

Ancak bu aracin verdigi zevk yakiti felan unutturur. Yakiti dusunende bir zahmet uzak dursun.

Astra 1.3 1000 km yi geciyor

Uzun yolda 2000 motor daha avantajli olur gerci 90 la gidiyorsun pek onemi yok ama burada da bmw muhendisligi giriyor 1000 km rahat yapilir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2.0 252hp benzinli bir aracin 60 litre depoyla 1000km yol yapmasi imkansiz. Yakit tuketim testlerinin nasil yapildigini bilmeyen kaldi mi? Hala bu verilere nasil inaniyor insanlar anlamis degilim. 2.0 dizel 60 litre deposu olan bir aracla bile 1000km yola yapamazsin.

90 km hızla 1091 km yapıyormuş. üreticinin verdiği bilgiler.

burada hava şartları
    rakım farkları
    lastik ebatları ve kalitesi
    asfalt kalitesi
    test zamanı iklim koşulları
    jant ebatları
    rüzgar katsayısı
    basınç oranı
    yol trafik yapısı
    araçtaki yük sayısı
    klima
    koltuk ısıtma
    enerji harcayacak tesisatlar

bu liste uzarda gider her birinden 100 cc tasarruf yapsan nerdeyse 100 km de 1 litre yapar. gerçekte bu verileri tutturmak epey zordur. farklılık buradan gelmektedir yoksa gerçekten o araç o kadar yakmaktadır. ama bizler tutturamayız bunları. 252 bg araç alıpda gaz pedalına kim basmaz ki :D

• Teknik veriler harikulade, fakat bagaj hacmi yanlış sanki 480 litre olması lazım.

VW'nin 2.0 TSI motoru şehirlerarası kasarak 6.5 litre anca yakıyor, gazlarsanız 14-15 litre tüketim ile 350 kmde depo bitiriyor Octavia RS. Bu aracı gazlamadan kullanmakta zor o yüzden gerçekçi hem şehirçi hem ara sıra gazlama hem de Şehirlerarası sakin kullanımın ortalamasında 10 litre çok çok zor. 11 yakar rahat. 2.0 TSI 237 beygirlik 4 çeker Macan ise karmada 12.5 13 civarı yakıyor ara sıra gazlama ve şehiriçi dahil.

Bmwnin motorunun daha ekonomik olacağını düşünüyorum, karmada 8.5 9 yaksa tadından yenmez

• Abstraction kullanıcısına yanıt
    ortalaması 9-10 olur ama bende olsa 11-12 arası kesin olur :D evet bir karşılaştırma yazısında 480 litre diye okumuştum tam net olarak bende bilmiyorum sadece paylaşılan teknik verilerden bahsedebiliyorum. 10 da yaksa 252 bg bir araç için epey iyi rakamlar. 43 kuruşa denk gelir. zaten ortalama bir c benzinli 35 kuruş yakıyor. (şimdi biri gelip vag grubundan 1.2 tsi ile 6 litre yakıyorum derse benimde cevabım peşinen bunlada kasarsan 5.5 yakıyorsun)
  • 1.6 atmosferik aracimla akan trafikte 8.5litre benzin yakiyorum. 252hp 2.0 araba 11-12litre yaksa her turlu hakki var. (ki dikkatli suruldugunde yakmaz bile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 13 Aralık 2015; 2:07:58 >
  • quote:

quote:

90 km hızla 1091 km yapıyormuş. üreticinin verdiği bilgiler.

burada hava şartları
    rakım farkları
    lastik ebatları ve kalitesi
    asfalt kalitesi
    test zamanı iklim koşulları
    jant ebatları
    rüzgar katsayısı
    basınç oranı
    yol trafik yapısı
    araçtaki yük sayısı
    klima
    koltuk ısıtma
    enerji harcayacak tesisatlar

bu liste uzarda gider her birinden 100 cc tasarruf yapsan nerdeyse 100 km de 1 litre yapar. gerçekte bu verileri tutturmak epey zordur. farklılık buradan gelmektedir yoksa gerçekten o araç o kadar yakmaktadır. ama bizler tutturamayız bunları. 252 bg araç alıpda gaz pedalına kim basmaz ki :D

Yani araç teorik olarak tüketimi bu. Ama pratikte yani günlük kullanımda bu değerleri tutturamadıkdan sonra hiçbir anlamı yok. Araç ile bu değerleri yakalamak için dinamometre gibi ortamda 90 km sabit hızda 100 km sürmek mi gerekiyor.

• 90 kmh ile gidecek olsam bu aracı almam
  • Hocam uzun yola bir sey diyemem. Kac km ortalama hizla gidiyor yol sartlari vs. Ama sehir ici imkansiz bence.

Audi teknik serviste calisan makina muhendisi arkadasin bana soyledigi. Bu testlerin labaratuvar ortaminda uygun sartlar saglanarak yapildigi. Arac felan yok ortada sadece motor.

Bu arkadas ayni zamanda yurt disina egitimede gidiyor. Sehir ici 20-25 km ort. hizla o aracin yapacagi 550-600 km. Fazlasi zaten sehir ici degil ortalama yakit tuketimine girer hiz arttigi icin.

Hele birde ortala hizlarin 15km ve altina dustugu dur kalk trafikte 500`u bile goremez. Ben motor, sanzuman ( Bununda nasil yazildigini bir ogrenemedim. Biri dogrusunu soylesin kurtarsin beni su dertten )

teknik veri, tuketimden ziyade BMW`nin farlarini elestirmek istiyorum. Bence rezil etmis guzelim aracin hem farlarin hem stoplarini. Aynadan gordugumde BMW diyemiyorum araca. Baska bir marka gibi sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheldon-Cooper -- 13 Aralık 2015; 8:54:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.