Şimdi Ara

BMW Kodlama Nasıl Yapılır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar İnternette Türkçe kaynak var ancak eski olduğu için eklenilen resimler gözükmüyor.
    Kodlama olayını baştan sona anlatabilecek varsa çok makbule geçer...

• UP UP!

Arkadaşlar VAG Grubu araçlar için Türkçe kaynaklar var.
    BMW için kodlama konusunda rehber niteliği taşıyan yazı, makale, video yok mudur?
  • up up
  • Bende aramıştım bulamamıştım, ingilizce kaynakları çevirmeniz daha sağlıklı olur.

Bizde forum muhabbetleri %60 atışma, %20 yakıt tüketimi, %10 opsiyonlar-araba fiyatı ve %10 bilgi paylaşımı şeklinde gerçekleşir, öyle DIY ve Coding bölümüne pek rastlayamazsınız.

Kolay bir kodlama isterseniz Carly for BMW indirip ELM 327 cihazı temin edebilirsiniz. Parametleri okuyup belli başlı kodlamaları yapabilirsiniz.
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    ELM 327 ile Carly çalışıyor mu reis?
  • bende merak ediyorum.

CARLY standart ELM cihazıyla çalışıyor mu ??
  • sgen kullanıcısına yanıt
    Ios de (wifi adaptor) Çalışmıyor diye biliyorum. En azından son 1-2 senedir denemedim ama öncesinde kodlama kesinlikle çalışmıyordu. Hatta 1. Jenerasyon carly adaptörü ile sadece E serisi kodlama yapılabiliyordu. 2. Jenerasyon adaptör ile f serisi de çalışır hale geldi.

Android (bt adaptor) için durum nedir bilmiyorum. Yada son 2 senede Iosde elm327 desteği geldimi onu da bilmiyorum. Ama sanmam çünkü öyle yapsa obd cihazını nasıl satacak

Carlye alternatif bimmercode ve bimmerlink i de araştırmanızı öneririm. Daha fazla seçenek sunuyor, farklı adaptorlerle çalışıyor ve en önemlis live parameter özelliği gecikmesiz çalışıyor. (Carly de kullanılmayacak kadar geçikmeli okuyor verileri)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 25 Haziran 2019; 1:8:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracimi kendim kodlayan biri olarak diyebilirim ki, Kodlamanın nasil yapildigini anlatsam bile kodlama sirasinda kullanacagin program ingilizce, arabanın beyni ise Almanca. Dolayısıyla En azından 2sinden birine hakim olmanız gerekiyor. Tek bir yanlis ile adios amigo ECU diyebilirsin. USB veya Wireless OBD degil, aliexpressten bulabiledceginiz bmw e46ya uygun kablo ile işlem yapiliyor. Programlama yapilan programin kurulumu bile dert olabilir :). Kablonun surucusunu kurmak ugrastirmisti (CD ile geliyor)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.