Şimdi Ara

BMW ile Şahin kazası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
137
Cevap
4
Favori
9.900
Tıklama
Giriş
    9032 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Benim anlamadığım kafa kafaya çarpışmada Murat 131'in önü nasıl arabadan ayrılıp sağlam kalmayı başarabilmiş.

Abi yandan vurmustur.Ya da sacma ama su ortadan bolunup birlestirilen araclardan ise yolda kendiliginden ikiye bolunmus olabilir mi dedim kendi kendime. Sonra BMW de o hizla kontrolu kayben araca carpmistirm.Arac teneke degil adeta mukavva.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazloo -- 20 Mayıs 2013; 20:23:05 >
    quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Ne hikmetse hiç BMW'nin suçu yok. Eeee, 131 olmaya görsün baş rol oyuncusu. Suçluda kurallara uymayanda 131 sürücüsü. Nede olsa arabası 131. BMW melek gibi.

kamyonla dıger arabanın yerıne bakarsan 131 in direksiyon hakimiyetini kaybedıp dıger serıte gecmıs gibi. fotograftan cıkarılan bu
    |
    |
    bmw nin sahibi kaskodan halledecek pert ya da tamir herneyse.. kasko firması dönecek şahinin araç bedeline kadar rakamı
    (bildiğim kadarı ile) trafik sigortasından alacak. üstü için de rahmetlinin ailesinden tazmin yoluna gidecek..
    umarım trafik sigortasında yüksek bir teminat değeri vardır...
    |
    |

Orijinalden alıntı: keus35

ölen adamcağızdan sonra en çok ailesine üzüldüm. muhtemelen kazada kusurlu olan şahin sürücüsü.
    bmw nin sahibi kaskodan halledecek pert ya da tamir herneyse.. kasko firması dönecek şahinin araç bedeline kadar rakamı
    (bildiğim kadarı ile) trafik sigortasından alacak. üstü için de rahmetlinin ailesinden tazmin yoluna gidecek..
    umarım trafik sigortasında yüksek bir teminat değeri vardır...

İşallah trafik sigortasını yatırmışlardır
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Benim anlamadığım kafa kafaya çarpışmada Murat 131'in önü nasıl arabadan ayrılıp sağlam kalmayı başarabilmiş.

Abi yandan vurmustur.Ya da sacma ama su ortadan bolunup birlestirilen araclardan ise yolda kendiliginden ikiye bolunmus olabilir mi dedim kendi kendime. Sonra BMW de o hizla kontrolu kayben araca carpmistirm.Arac teneke degil adeta mukavva.

kaza haberlerinin açıklamalarına çok da güvenmeyin. geçtiğimiz yıl yakınlarımın samsun-ordu yolunda geçirdiği kazada "kaza" olduğu dışında her şey ulusal kanallar da olmak üzere hatalı idi. araçların istikameti, kazanın oluş şekli, yolcu sayısı, yolcu isimleri, hayatını kaybedenler...
    |
    |

• Yüzbaşı
    511 Mesaj
    gülermisin ağlarmısın, insanların hayatta kazandıkları ile hayati değerlerinin paralelmiş gibi gösterilmesi varya, lanet olsun, ne denebilir ki...
    |
    |
    Burada sayfalarca konuşmak boşuna olur. Gerçek bir suçlu varsa, o da devletin kendisidir.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

hacı murat'a binenler fakir zaten.

fakirlerin kime oy verdiği de ortada.

halk memnun. seçtiğiniz insanlar sizin vergilerinizle s600'e binsin, siz 2013 yılında hacı murat'ta ölmeye devam edin.

memleket eyiye gidiy. bu kafayla devam.

+1
    aynen katılıyorum.

İnşaat Yüksek Mühendisi
  • Yüzbaşı
    995 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

quote:

Orijinalden alıntı: Joyeux

quote:

Şahinlerin dandik olduğu su götürmez bir gerçek peki size soru:

Aynı bmw aynı hızda aynı koşullarda aynı şekilde 2012 model herhangi bir B sınıfı araca çarpsaydı sonuç ne kadar farklı olurdu?

Bu kaza hiç olmayabilirdi. Malum esp, abs, asr vs. bilumum güvenlik donanımları sayesinde kaza onlenebilirdi. İlla ki kaza olursa da araç hasar alırdı ama en azından tek parça kalmayı başarabilir. Hava yastıkları ve emniyet kemeri sayesinde de muhtemelen sürücü hayatta kalırdı.

E sınıfı B sınıfına kafadan dalıyor.Bence sonuçları her şeye gebe.

Şöyle videolar var...

Lakin burada hızlar 60km civarı.

Smart fortwo ile test yapılmış. O aracın b sınıfıyla hiç bir alakası yok. A sinifi bile değil. Küçücük 2 kişilik motorvari bir sehir otomobili. B sinifi bir aracın yarısı ağırlığında neredeyse. B sinifi araclar o kadar küçük değiller. Bkz. Fiesta, clio, polo, ibiza, fabia corsa vb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    396 Mesaj
    bu kafa kafaya bir kaza değil sahinin burnunda bir hasar yok. Zaten yandan darbe aldığı için bu kadar büyük hasar almış. Her ne kadar şahin teneke denilse bile araçta şasi bulunmakta ve kafa kafaya çarpışmada ve görünün hız 150-160 gibi bmw ninde ağır hasar alacağına eminim.

Allah rahmet eylesin.
    |
    |
    |
    |
    quote:

quote:

quote:

quote:

Aynı bmw aynı hızda aynı koşullarda aynı şekilde 2012 model herhangi bir B sınıfı araca çarpsaydı sonuç ne kadar farklı olurdu?

Bu kaza hiç olmayabilirdi. Malum esp, abs, asr vs. bilumum güvenlik donanımları sayesinde kaza onlenebilirdi. İlla ki kaza olursa da araç hasar alırdı ama en azından tek parça kalmayı başarabilir. Hava yastıkları ve emniyet kemeri sayesinde de muhtemelen sürücü hayatta kalırdı.

Şöyle videolar var...

Smart fortwo ile test yapılmış. O aracın b sınıfıyla hiç bir alakası yok. A sinifi bile değil. Küçücük 2 kişilik motorvari bir sehir otomobili. B sinifi bir aracın yarısı ağırlığında neredeyse. B sinifi araclar o kadar küçük değiller. Bkz. Fiesta, clio, polo, ibiza, fabia corsa vb.

şahin A,B,C sınıfı değil. sınıfsız.. üretildiği yılda bile karşılaştırabilecek sınıfa sokulamaz.
    (gelişmiş ülke standartlarındaki araçlar için)
    |
    |

• Yüzbaşı
    356 Mesaj
    Şahin nerde
    |
    |
  • Yarbay
    9506 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Şöyle videolar var...

smart B sınıfıdır demedim zaten. youtubedan bu videoları buldum. E sınıfı B sınıfına çarpan videoları bulan olursa paylaşsın.
    |
    |

Novitec Bravo 1.4 T-Jet 170PS Sport

• Yarbay
    28315 Mesaj
    Arkadas ne sacma yorumlar var ya hayret ettim

İbrahim tatlises parasi ile kurtuldu baskasi olsa birak amaliyat olmayi ambulans gelene kadar olurdu

Eee ne yapalim simdi ibrahim tatlises kadar parami yok diye isyanmi edelim

Ecel kardesim zengin fakir tanimaz

3 metre cukur 2 metre kefen gerisi yalan

Ecelin geldimi dunyanin en zengin adami olsan yine bos sahin carpar olursun kaderinde bu varsa

Vergi yuksek adam fakir bilmem ne bos yorum bunlar bana gore

Not:hukumet dusmaniyim AKP ile uzaktan yakindan ilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 21 Mayıs 2013; 0:22:43 >
  • Yarbay
    4087 Mesaj
    Allah rahmet eylesin.Bir Rusya bir de Türkiye.Bizden adam olmaz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Paran varsa range rover, paran yoksa game over. aynen bu sekil iste.
    |
    |
    Bu tarz araçlar zaten teneke ve çoğusu da bakımsız. Muayeneden itelemeyle geçiyor veya muayenesiz geziyorlar.
    Ben yolda giderken motoru düşen kartal gördüm. Şasi öyle bir çürümüş ki sarı bir pas bulutu eşliğinde piston aşağı dediğine şahit oldum.
    Belli bir yaş üzeri aracı daha katı kontrollerden geçirip eğer antika özelliği yoksa trafikten men edeceksin. Sahibine de vergi indirimi veya bi kolaylık sağlayacaksın. Ama nerde bütün ekonomimiz ötv'ye endeksli iken insanlar maalesef bu araçlara binmeye ve ölmeye mahkum.. Umarım bir gün düzelir..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kazanın olduğu yolda bu tip kazaların yaşanma riski çok yüksek. Hatta bir kaç kere ben de bu tip arabalara çarpmaktan zar zor kurtuldum. Adamın köyünün içinden yol geçmiş. Adam evinden çıkıp kahveye gidiyor. Kahveden eve dönerken ilerdeki kavşaktan dönüp gelmek yerine gittiği yolun sağ şeridinden ters yöne girip evine dönmeye çalışıyor. Gündüz hadi anlıyorsunuz ne olduğunu uzaktan görüp kendinizi ayarlıyorsunuz. Bir kere gece denk geldim hem duble yolun karşı tarafından normal gelen arabaların farları geliyor üzerime hem de kendi yolumun üzerinde iki far. Otobanda ters yöne mi girdim noluyor viraj mı var derken sağ şeritten araba yanımdan geçti gitti. Ya da yan yollardan benzincilerden akan trafiğe aldırış etmeden arkadan gelen arabanın hızına bakmadan hemen hızlanıp gidecek sanarak 110-120 le akan trafiğin arasına atlayan insanlar var gerçekten çok büyük tehlikeler oluyor. Ben bu yolda hız sınırı 110 olmasına rağmen 80-90 la gitmeyi tercih ediyorum.
    Şimdi tabiki burada kaza yapan iki tarafı da suçlamıyorum. Hiç bir kaza isteyerek yapılmaz. Ama o yollarda önlem alınması şart. Ayrıca bu kazada sanki kafa kafaya çarpılmamış da yandan vurmuş gibi.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.