Şimdi Ara

Bmw F30 Ses Sistemi Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
11.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba hocam benimde bmw e92 aracima ses sistemi yaptirmak istiyorum ekranli modelinden orjinalligi bozmadan bass koymadan koltuk alti ve kapidaki midleri degistirip anfi takarsam yeterli olur diye dusunuyorum sistem olarak ne onerirsiniz

Birde istanbulda fiyati abarti olmayip bu isi orjinalligi bozmadan yapabilecek biryer biliyor musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu hortlatmak gibi olacak ama f30 ana konusunda sorular cevaplar çok dağınık. her telden gidiyor. buradan yazmak doğru gibi geldi.

orjinal hoparlörlerin 18w olduğunu okudum forumda. aslında çok kötü diyemem idare ediyor beni ama benim araç boşline olduğundan ünitede bluetooth ve usd yoktu. ben de marelli en2 cihaz aldım. montajı yakında olacak. ancak aldığım cihaz özelliklerinde şunları gördüm.

high output power capability 4x28w/4Q 14.4v, 1khz, 10%thd, 4x50 max power
    max. output power 4x72w/2Q

bu durumda hoparlörleri değiştirmem gerekli midir? Evetse SPG-10C2 45w gereksiz mi olur? daha ucuz bir şey mi bakmalıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: isocity

konuyu hortlatmak gibi olacak ama f30 ana konusunda sorular cevaplar çok dağınık. her telden gidiyor. buradan yazmak doğru gibi geldi.

orjinal hoparlörlerin 18w olduğunu okudum forumda. aslında çok kötü diyemem idare ediyor beni ama benim araç boşline olduğundan ünitede bluetooth ve usd yoktu. ben de marelli en2 cihaz aldım. montajı yakında olacak. ancak aldığım cihaz özelliklerinde şunları gördüm.

high output power capability 4x28w/4Q 14.4v, 1khz, 10%thd, 4x50 max power
    max. output power 4x72w/2Q

bu durumda hoparlörleri değiştirmem gerekli midir? Evetse SPG-10C2 45w gereksiz mi olur? daha ucuz bir şey mi bakmalıdır?
    Hoparlörlerinizden memnunsanız değiştirmenize gerek yok. Sadece maximum seslere yakın hoparlörlerinize biraz fazla güç gideceğinden seste bozulmalar meydana gelebilir. Hoparlörlerinizi değiştirmek isterseniz kaliteli coaxial hoparlör kullanmanızı öneririm. Kapı hoparlör çaplarınızı tam bilmiyorum fakat biraz araştırdın sanırım 10cm. Bir kaç öneride bulunacağım biraz araştırıp bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Hertz CENTO Serisi 10cm coaxial 550-600TL. Hertz Dieci Serisi 10cm coaxial 350-400TL. Alpine SPG-10C2 10cm coaxial 300-350TL. Cerwin Vega H740 10cm coaxial 250-300TL. Bu cihazlar işinizi görür nacizane tavsiyem kaliteli ses için Hertz CENTO Serisini tercih etmeniz yönünde olacaktır.
  • hakancekic88 kullanıcısına yanıt
    hepsi güzel ama cerwin vega markasını ilk kez duydum. tam bir f/p ürününe benziyor. bu işimi görür tahminim. neticede harici amfi kullanmayacağım. teşekkürler. RMS: 80 watts per pair / 40 watts each - Frequency response: 80 – 18000 Hz - Sensitivity: 92dB.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isocity

hepsi güzel ama cerwin vega markasını ilk kez duydum. tam bir f/p ürününe benziyor. bu işimi görür tahminim. neticede harici amfi kullanmayacağım. teşekkürler. RMS: 80 watts per pair / 40 watts each - Frequency response: 80 – 18000 Hz - Sensitivity: 92dB.
    Cerwin vega işinizi görecektir. Fiyat performans ürünüdür fakat çok yüksek ses kalitesi beklentiniz olmasın. Orta kalitede iyi bir sesi vardır.
  • Arkadaşlar amfi takmadan koltuk altı bass taksam verim alabilirmiyim. Rms olarak ne kadar olmalı ki ortalama verimi alabileyim ?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.