Şimdi Ara

Bmw F30 316i 'Ye Geri Dönüş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır konu açmıyordum. Fırsat bulunca bir konu açmak istedim. Belki beni tanıyan eski üyeler ya da takip eden arkadaşlar vardır.

2014 yılında Bmw F30 316i M sport araç almıştım. Harman kardon ses sistemi opsiyonlu. Ev alma niyeti ile satmıştım ve geçtiğimiz hafta aynı aracımı geri aldım.

Satarken aracım yaklaşık 20 bin km deydi. Geri aldığımda 67 bin km olmuştu. Görseli bozmadan diğer F30 lardan farklı kılacak şekilde
    yapmak istediğim birçok uygulama vardı. Onlara yavaş yavaş başladım. Bunları da video haline getirdim.

İzlemek isterseniz diye aşağıya linkini bırakıyorum. F30 aracınız varsa ve bunlara benzer uygulamalar yapmak isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Part 1 de;

Hız sabitleyici
    Yeni lastiklerim (Continental Csc5 rft )
    Direksiyon ve el freni körüğünü m dikişli şekilde kaplattım.

Part 2 de;

328i şeklinde soldan çift akrapoviç egzoz ucu ve m performance difizör taktırdım.
    Ziebartta kaput koruma filmini yeniletip, içini detaylı temizlettim.
    Tokyo garajda aracı komple seramik kaplama ve kaliperleri boyama yaptırdım ( demir tozu temizliği, kil, pasta cila, seramik kaplama)
    Kaminari parktta marşpiyelleri m performance şeklinde kaplama yaptırdım ve daha sonrada sipariş verdiğim marşpiyel liplerini taktırdım.

Bu şekilde detaylı bir video oldu. Umarım izlerken keyif alırsınız.
    Bu işlemler 2 haftamı aldı ama yaptırdığıma deydi.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharrem.05 -- 16 Aralık 2018; 21:53:48 >

• 4 sene geçmiş aradan.Aracı aldığınız gün yazmıştım.Tekrar hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben nedense aracı m serisine benzetmeyi, doğan görünümlü şahin olayı gibi görüyorum. Araç 316 sa 316tıdır. Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz. aracınızdan memnunsanız ne mutlu size.
  • Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    O zaman her arabayı boş paket almak gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hız sabitleyici neden inaktifti? Zaten paket içinde değil mi

Edit: Direksiyon kaptlatmak ne kadara mal oldu acaba?

Bende 320i m paket sahibiyim. Ve aracımda ufak değişiklikler planlıyorum benzer şekilde. Burada konu açıp danışmıştım zamanında. O sebeple videolarınızı sıkı bir şekilde takip edeceğim (Audi TT ye geçme düşüncem var. Eğer geçmezsem tabi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roxio -- 17 Aralık 2018; 2:17:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Ben nedense aracı m serisine benzetmeyi, doğan görünümlü şahin olayı gibi görüyorum. Araç 316 sa 316tıdır. Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz. aracınızdan memnunsanız ne mutlu size.
    Hocam benim aracım M3 değil ki, M3 e benzetmeye çalışmıyorum. M paket ile M3 çok farklı kavramlar.

Aracımın M performance parçaları var bayilerin servislerinde satılan. Onlardan taktırıyorum. Aksesuar gibi düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roxio

Hız sabitleyici neden inaktifti? Zaten paket içinde değil mi

Edit: Direksiyon kaptlatmak ne kadara mal oldu acaba?

Bende 320i m paket sahibiyim. Ve aracımda ufak değişiklikler planlıyorum benzer şekilde. Burada konu açıp danışmıştım zamanında. O sebeple videolarınızı sıkı bir şekilde takip edeceğim (Audi TT ye geçme düşüncem var. Eğer geçmezsem tabi)
    Hocam hız sabitleyici, 40. yıl harici opsiyon olarak satılıyordu

Direksiyon kaplamayı 400 tl ye mal ettim. Kafanıza takılan olursa herzaman danışabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharrem.05 -- 17 Aralık 2018; 9:15:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

4 sene geçmiş aradan.Aracı aldığınız gün yazmıştım.Tekrar hayırlı olsun
    Çok teşekkürler hocam
  • Aldığın günü dün gibi hatırlıyorum. Yeniden hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

F30’da bi xenon sunrooftan sonra en gerekli donanım Harman Kardon bence de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Videoyu izlemek çok keyifliydi. Maşallahı var aracın.
  • geri dönmüşken A4 quatro'ya dönseydin :) F30 onun yanında alt siklet gibi kalıyor birçok anlamda :) Neyse imkan meselesidir tabi hayırlı olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

geri dönmüşken A4 quatro'ya dönseydin :) F30 onun yanında alt siklet gibi kalıyor birçok anlamda :) Neyse imkan meselesidir tabi hayırlı olsun..
    A4 quattro bambaşka bir olay hocam. Bütçem şuanda buna uyuyor. Daha iyisi hepimize nasip olur inşallah
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.