Şimdi Ara

BMW E87 1.16i DRIFT BOX OLCUMUM 0-60 VE 0-100 (100-150 de eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
6
Favori
9.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazi arkadaslarin bildigi uzere gundelik saga sola gitmek icin kullandigim arada sirada kardesimle paylastigim 2011 model 1.16i model bir aracim var..

Gectigimiz gunlerde E87 kasa bmw almak isteyen bir arkadasimiza arabanin yurumedigini ve yurumedigi gibi cok yaktigini soyledim ancak

cok soylediklerime itibar eden olmadi F430 da Gallardo da istedigim gibi yurumuyor dedigim icin...

ancak ben araci kendi sinifinda ki 1.6 motorlu araclara gore degerlendirmistim.. Sonra dusundum ki acaba ben mi yanilgiya dusuyorum

DriftBoxu alip sorun cikmasin diye harici antenleri bagladiktan sonra 0-100 olcumu yaptim %2 asagi dogru egimli bir yolda..

4-5 denemenin ardindan asagi yukari ayni sonuclar cikti. Gostergenin fotografini cekip burda paylasmak istedim..

Yok kesin rampa yolda denemistir yok bilmem ne diyenler icin ise DBN dosyasini atarim Racelogic in programi ile grafikleri gorebilirler.

0-60 : 5.7 Sec
    0-100 :13.1 Sec
    100-150 22.1 Sec

100-200 deneyemedik cunku arabanin kadrani 210 km hizi gosterirgen Box 197 km hizi gosteriyordu

O yuzden Pbox u ayarlayip ancak 100-150 olcebildik.

Butun zorlamalarima ragmen 196-197 surekli gidip geliyord
    u.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATTRACTION -- 27 Temmuz 2012; 2:33:45 >

• Çok şaşırtıcı.
  • İbretlik bir sonuc. 13 saniye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski kasa da ki 1.6 motor gerçekten verimsiz bir motor 0-100 13 saniye o araba için iyi bile değer olmuş daha yüksek çıkmasını bekliyordum.Ama Bmw yeni kasada ki yeni motor ile 1.16 ya çağ atlatmış durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canvarol -- 27 Temmuz 2012; 0:22:22 >
  • Ve bunun yanında yaktığı yakıtta cabası dimi serhat abi?
  • Bulabildiğim kadarıyla teknik verilerinde 12.3 saniye yazıyor.Demek ki daha da düşükmüş.
  • Milletin beğenmediği Civic 1.6 atmosferik ile 10 saniye altında.

Herkesin öve öve bitiremediği, aktarması inanılmaz, yan makinası, drift canavarı, arkadan itiş BMW 13 saniye.

Harbiden verimsiz ötesi, gitmeyen bir motor koymuşlar.
  • Opele sütçü beygiri diyenler bunu da açıklasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Losangelos -- 27 Temmuz 2012; 0:26:40 >
  • Pilotajda sorun olmadığına göre araba gitmiyor demektir

Edit: Benim aracımın fabrika verisi 12.3 saniye. Serhat abi gel kapışalım

Edit: ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erukay -- 27 Temmuz 2012; 1:11:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Milletin beğenmediği Civic 1.6 atmosferik ile 10 saniye altında.

Herkesin öve öve bitiremediği, aktarması inanılmaz, yan makinası, drift canavarı, arkadan itiş BMW 13 saniye.

Casio saatten oturup 0-100 deneseydim bunda da 9 saniye cikardi :)

Kimse oturup adam gibi olcum yapmiyor ki... Sinyal kesintiye ugramamasi icin viyaduk altlarindan bile gecmemeye ozen gosterdim bu olcumde
    ..
  • Ateistler bunu da acıklasınlar ? Çok fazla çıkmış be abi.

• 0 200 kac dakika cikar acaba

• "Atmosferik motorda teknoloji yok ki herkes aşağı yukarı aynı performansta ve verimde atmosferik üretiyor işte" diyenlere...
  • quote:

Bu 1.16'nında atmosferik ve beygir gücü olarak civicten daha düşük olduğundan haberin yok abi sanırım.
  • Araç kaç binde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

0 200 kac dakika cikar acaba

Cok uzun ve kesinlikle serit degistirmeyecegim bir yol bulmam lazim...

Serit degistirdigin an sure sapitiyor. Sirf bu olcumu yapabilmek icin eppey mesafe kattettim bu yuzden..

ama cok uzun sure cikacagindan denemek istemedi
    m.
  • Varsın gitmesin,torku düşük olsun rampada fındık motorlu dizeller bizi sollasın yinede biz atmosferiği seviyoruz.

0'dan 100'e çıkana kadar uykun gelmiştir kesin senin bu arada
  • quote:

BMW'nin ürettiği en b.ktan motor. Sadece bu motor haricinde dediklerinde haklısın. "Herkesin öve öve bitiremediği, aktarması inanılmaz, yan makinası, drift canavarı, arkadan itiş BMW"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Araç kaç binde?

2011 model 22.000 km de 6 ileri otomatik vites
  • quote:

Bu arabayı giulettayla kapıştıranlar mı vardı ne?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.