Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.437
Cevap
73
Favori
582.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

2002-2005 arası. Atmosferik motor lpgye tam uyumlu. En ideal ve en iyi performans prins lpg ile sağlanıyor. Alternatif brc olur.

otomatikleri hakkındaki düşünceleriniz nedir? bir de sizin şu anki aracınızın bilgisini verebilirmisiniz.
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    brc den önce landirenzo (landi vs degil) ama mavi bosch enjektorlu olani tercih ederim tabii ilk sirada prince var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 3.16i manuel kullanıyorum. Otomatik için zamanında yağ değişimi yapılmışsa gözü kapalı alınır. Ama bakımları düzgün değilse benim gözümde canlı bomba.

Bu tür araçları ya değerinin üzerinde bir fiyata almanız gerekli yani binicisinden diğer tabirle tok satıcı yada çok uygun fiyata almanız gerekli ki kenara 5-10 bin atınca sağlam bir bakımla epey sorunsuz binersiniz.

• quote:

Ben 3.16i manuel kullanıyorum. Otomatik için zamanında yağ değişimi yapılmışsa gözü kapalı alınır. Ama bakımları düzgün değilse benim gözümde canlı bomba.

Bu tür araçları ya değerinin üzerinde bir fiyata almanız gerekli yani binicisinden diğer tabirle tok satıcı yada çok uygun fiyata almanız gerekli ki kenara 5-10 bin atınca sağlam bir bakımla epey sorunsuz binersiniz.

bütçe olarak ne kadar verirdiniz?
  • 3.16i nin üst temiz olanların geçerli fiyatı 42 44 arası çok temizdir tok satıcıdır araba fulldur herşey vardır bakımı yapılmıştır bu şekilde arabalara genelde 48 üzeri fiyat yazarlar bunlara mantıklı olarak 45 46 verilir en azından alınınca yağ değiştir devam yapılır

• Bende e46 kullanıcısıyım size iki tane kronik sorunu söylicem: 1: dsc ışıklarının kendi kendine yanması ve kapanmaması(zamanla kapanıyor sonra bi ara bidaha yanıyor
    2: yağ eksiltmesi…

Ama herşeyiyle bmw candır
  • quote:

3.16i nin üst temiz olanların geçerli fiyatı 42 44 arası çok temizdir tok satıcıdır araba fulldur herşey vardır bakımı yapılmıştır bu şekilde arabalara genelde 48 üzeri fiyat yazarlar bunlara mantıklı olarak 45 46 verilir en azından alınınca yağ değiştir devam yapılır

vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Allah kaza vermisin inşallah.
  • Teşekkürler

• E46cilar araclariniz bu soguklarda ne kadar yakiyor acaba?

Kurus, litre, depo her turlu hesap olur

• Pi kullanıcısına yanıt
    Eren 1600 manuel en ekonomik olanı aile arabası. Peformans arama. Ekonomi ara bence bu devirde.

• mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    1600 bmw almam 1600 hele benzinli araba hic dusunmem. Bunu satarsam 1.6 dizel alirim.

• Merhaba,
    E46 2005 model full aracımı satıyorum. Xenon,Deri koltuk,sunroof, koltuk ısıtma, M direksiyon mevcut. İlgilenen yada aracı olan arkadaşlar olur ise sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-fiyat-dustu-2005-bmw-3.16i-full-donanim-361203431/detay/
  • Merhaba Arkadaşlar,
    e-46 larda fiyatlar çok değişkenlik gösteriyor, özellikler arasında 10K lık bir fiyat farkı olur mu bir de neden olur bilgilendirebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gssn

Merhaba Arkadaşlar,
    e-46 larda fiyatlar çok değişkenlik gösteriyor, özellikler arasında 10K lık bir fiyat farkı olur mu bir de neden olur bilgilendirebilir misiniz?

10 binlik fark sırf donanımdan olmaz, ama donanımın yanında km ve kondisyon da iyiyse pekala olabilir.

Bana göre key opsiyonlar: otomatik vites, sunroof, fonskiyonel direksiyon, dijital klima ve recaro koltuk. Xenon falan aramam mesela bineceğim araçlarda.

Ama şunu söyleyeyim, alacağınız araçta donanım ne kadar fazlaysa o kadar rahat satılır. Saçma sapan jantlı, sözde modifiyeli araçlardan uzak durmakta fayda var. Orijinale çevirmek bir hayli masraflı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VTS*

quote:

Orijinalden alıntı: gssn

Merhaba Arkadaşlar,

10 binlik fark sırf donanımdan olmaz, ama donanımın yanında km ve kondisyon da iyiyse pekala olabilir.

Bana göre key opsiyonlar: otomatik vites, sunroof, fonskiyonel direksiyon, dijital klima ve recaro koltuk. Xenon falan aramam mesela bineceğim araçlarda.

Ama şunu söyleyeyim, alacağınız araçta donanım ne kadar fazlaysa o kadar rahat satılır. Saçma sapan jantlı, sözde modifiyeli araçlardan uzak durmakta fayda var. Orijinale çevirmek bir hayli masraflı oluyor.

ışık versiyon neler oluyor bilginiz varmıdır? en dolusu galiba

• Herkese merhaba. Önümüzdeki 1-2 ay içinde 35-45 bin tl arası bir araç almayı düşünüyorum. Aklımda 2001-2003 BMW 316i modeli var. Fakat biraz araştırma yaptım ve kimse bu modelden memnun değil. 1.6 için gitmez vs. şeyler söylenmiş. Ben agrasif bir sürüş peşinde değilim sürekli olarak sakin kullanmaya özen gösteririm aracı. Sakin kullansam bile 1.6 benim için sıkıntı çıkartır mı ?

Ayrıca önemli noktalardan biri de yakıt tüketimi. Bu modellerin LPG de tüketim durumu nedir ? 316i-318i-320i-320i(2.2 Çift Vanos Modeli) Şehir içi 30 kuruşa kadar sıkıntı yok benim için.

Birde bu seriler artık yaşlı olduğu için sanayi vs. çok uğraşırsın dediler. Doğruluğu var mıdır ? Expertiz yapıp o şekilde alacağım.
  • e46'da ışık paket var mıymış ki? O donanım e87 ve e90'dan itibaren var diye biliyorum. Kapı kolları vs. aydınlatmalı oluyor.

Yaşlanma mevzusuna gelince; illa ki ömrünü tamamlayan parçalar oluyor. Mesela sensörler (krank mili sensörü, kam mili sensörü vb.) 150 bin km'de bir değiştirilmeli kullanım kitapçığına göre. Ama aracı alanlar zaten 2.el aldığı için bozulmadan değiştirmiyor. Parçaları kolay bulunuyor genelde. Parça fiyatları da uygun sayılır.

Her halükarda geçmişi bilinen bir araç almakta fayda var. Yetkili ya da özel serviste kaydı tutulmuşsa daha iyi. Zira elinizde bir done oluyor.

Lpg hiç kullanmadım, bilmiyorum. Benzinde şehir içi 10lt'yi gözden çıkarın. 2 lt motorlu 318ti otomatik, 12-13lt yakıyor mesela. Eksiği fazlası güzergah ve motor hacmine göre değişir. Pek düşeceğini sanmam şehir içinde. Uzun yolda ise 7-8 litreleri görmek mümkün pekala.

• herkese selam arkadaşlar bir sorum olacak e46 320d arabamın şarj dinamosu gitti bende e46 320 benzin den çıkma bir tane buldum acaba benzinden çıkma dinamo dizele olurmu bilgisi olan var mı
  • Merhaba arkadaslar, agrasif kullanımda 2002 3.16i benzinde 17 18 lt yakıyor sizce sorun varmi ?
  • nusret_t kullanıcısına yanıt
    hicbir sorun yok cok normal.

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.