Şimdi Ara

***BMW E39-E46*** (86. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Terrible
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.024
Cevap
66
Favori
326.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu ne laaan lpg'de takılmamış, umarım işi bilen birine gider, ben alamamda onunla teselli edeyim kendimi
  • WARNİNG kullanıcısına yanıt
    hocam özellikle şanzıman yağının getrdiklerini anlatabilirmisin kayda değer fayda sağladımı hissedilir birşey varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SMTRSLN

hocam özellikle şanzıman yağının getrdiklerini anlatabilirmisin kayda değer fayda sağladımı hissedilir birşey varmı

Oncelikle yag bildiginiz siyah camur renginde idi
    130 bin km de iken degistirilmis servis kaydinda bende 250 de degistim
    aracin vites kolu daha rahat oynamaya basladi
    ani hizlanmalar ilk kalkis daha rahat sarsintisiz
    ilk kalkista bazen p den d ye aldigimda silkeleme bi burun atma oluyordu bu olay olmuyor suanda
    tam 7 lt degisebildik sanirim 1lt iceride kaldi torq converter de

bakimdan sonra sanki daha onceleri arabanin arka iki tekerinden biri gitmemesi icin tutuyormus ta simdi birakmis gibi oldu

ani yuklemelerde asc acikken dahi deli gibi pati atmak istiyor.
    Filtreler mann marka
    Motor yagi elf 5 30
    sanzuman yagi zf dex lll gibi birsey yaziyordu yalnis hatirlamiyorsam

birde yag katkisi atildi yaklasik her 6 litre icin bir kutu bira buyuklugunde tenekede urun toplamda 2 adet atildi 220 tl tutuyor 50 bin km de bir atiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bakalım bende değiştireceğim şanzıman yağını.Nasıl tepki verecek araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARNİNG

quote:

Orijinalden alıntı: SMTRSLN

bakimdan sonra sanki daha onceleri arabanin arka iki tekerinden biri gitmemesi icin tutuyormus ta simdi birakmis gibi oldu

ani yuklemelerde asc acikken dahi deli gibi pati atmak istiyor.

Sadece şanzıman motor yağı ve filtrelerden o kadar etkilenmez araba, sizinki psikolojik. Ben de arabaya yağ koyulurken sanki güzel bir lokantada yemek yiyormuş hissine kapılıyorum.
  • Combalac kullanıcısına yanıt
    O kadar olmasa da etkiler. Hava filtresi özellikle kirlendiği zaman hava girişini, dolayısı ile performansı ciddi baltalıyor.

Yağ, yağ filtresi ve diğerlerini de eklediğimizde birden şaşırtabilir. Tabii ki psikolojik olarak da etkiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebozkurt800

O kadar olmasa da etkiler. Hava filtresi özellikle kirlendiği zaman hava girişini, dolayısı ile performansı ciddi baltalıyor.

Yağ, yağ filtresi ve diğerlerini de eklediğimizde birden şaşırtabilir. Tabii ki psikolojik olarak da etkiliyor

Araba çok çok bakımısızsa, perdiyodik bakım zamanları çoktan geçilmişse dediğiniz durum olabilir.
  • Combalac kullanıcısına yanıt
    Tabii

Zaten hava filtresi, Türkiye'de kısa sürede, yol koşullarına bağlı olarak tıkanabiliyor. Ki atmosferik motorda hava girişi çok önemli.

Ben mesela artık hava filtresini yılda 2 kez değiştirmeyi düşünüyorum. Ciddi fark ediyor
    dexron III

hava filtresini arada bi çıkartın silkeleyin iş görür
  • :)

• quote:

Şu aracı bilen var mı? Temiz ve orijinal duruyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ilk-sahibinden-borusan-cikisli-ve-bakimli-151391072/detay

Ben kocaelindeyim. Araba temizmiş baya. Ciddi dusunen varsa gider bakarım arabaya

• emrebozkurt800 kullanıcısına yanıt
    İlana girdiğinden beri favorilerime park etmiş bir araç,araba temiz duruyorda içi beni hiç cezbetmiyor bejden sıkıldım içi siyah olsaydı çok güzel m pakete çevrilirdi bu araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasit03

quote:

Şu aracı bilen var mı? Temiz ve orijinal duruyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ilk-sahibinden-borusan-cikisli-ve-bakimli-151391072/detay

Ben kocaelindeyim. Araba temizmiş baya. Ciddi dusunen varsa gider bakarım arabaya

Sen ne yaptın dostum? Satabildin mi meganeı? Guzel araçlar paylaşılıyor kaçırma derim. Yazda geliyor artar fiyatlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrandLotus -- 6 Mayıs 2014; 23:34:10 >

• allstar34 kullanıcısına yanıt
    Ben yapayım mı m gorunum?

• quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

Yok olm ya senin araban çiçek gibi sana bir saat ve pardon jant lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

quote:

Çok gel git yaşıyorum o konuda ama yapmam gibi ya. Bazen guzel işçilik ile mukemmel oluyor birde araba sıyah çok hoş oluyor. Ama kıyamıyorum kızıma :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

quote:

Çok gel git yaşıyorum o konuda ama yapmam gibi ya. Bazen guzel işçilik ile mukemmel oluyor birde araba sıyah çok hoş oluyor. Ama kıyamıyorum kızıma :)

Fazla gidip gelme :) bırak piyasada bir kaç orjinal e39 kalsın dostum sen ne kadar beğenmesende style 32 senin aracı ok gibi yapacaktır

• http://forum.donanimhaber.com/m_91533094/tm.htm

aboov ben demek ki 220yle giderken video çeksem linç edecekler benide
  • Arkadaşlar e39un makyajsız versiyonunun overlap kaza testi.İyi seyirler.Kapı yerinden hafif oynuyor.İİHS notu good olmuş.İİHS testine giren ilk araçlardan birisidir e39... Videoyu izleyemeyen arkadaşlar google chromea zenmate eklentisi kurarark denesinler, yada hotspot shield kurarar izleyebilirler 1 dk nızı almaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrandLotus -- 7 Mayıs 2014; 15:56:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Progress*

http://forum.donanimhaber.com/m_91533094/tm.htm

aboov ben demek ki 220yle giderken video çeksem linç edecekler benide

Bu forum gerçekten sıkıntılı ya gerçekten.Yav kardeşim işim var gücüm var yoldaki gereksizlerlemi uğraşacağım.Yurt dışında selektör bile yapmadan çekilirler ama memlekette hayatta yol vermez hırs yaparlar.Sonra mecbur sağlarım zoruna gider bir sürü cahil adamla uğraşıyoruz yav...Sonra vay efendim GrandLotus manyak, inşallah ölürsün vs vs bir sürü utanç verici yorumlar.Milletimizin trafik yorumu beni gerçekten yoruyor.

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.