Şimdi Ara

***BMW E39-E46*** (294. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.024
Cevap
66
Favori
326.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-e39-bmw-5.20ia-orj-degisensiz-servis-bakimli-cift-vanos-415771949/detay

arkadaslar aracim satiliktir.

05392183534

servis bakimli. yabancıya gitmesin. hayirli olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar herkese slm 1 ay once 2001 5.30 aldim 1 parca boyali kasa ici disi ok gibi 286000de hic lpg takilmamis alirken dynoda motor yuzde 85 cikti fakat arac sicakken calistirdigimda 2 sn. Kadar beyaz duman atiyo ve 1000 kmde yarim litre yag eksiltmis acaba bilgisi olan varmi acaba

• Demin baktim kulbutor kapaginin yanlarinda yag birikmis sanirim kulbutor kapak contasi ozelligini yitirmis veya son koyulan yagda bi sikinti var bi arkadasim mobil 10 60 tamir yagi koy dedi kimisi subap lastigi diyor kimisi komple motor iner diyor sastim kaldim

• Daha once boyle bi sorun basina gelen varsa ve yardimci olursa sevinirim diyarbakirdayim guvenebilecek ustada yok burda

• Arkadaşlar E 46 bmw sigorta kutusu nerede E 36 eski aracımda ön kaputun altında sol taraftaydı e 46 kasanın sigortalarıni bulamadim. Çakmak sigortası atti degistirmem lazim. Selamlar

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-favorilere-tskler-isteginiz-uzere-indirim-yaptim-e39-bmw-orjina-415771949/detay

33.500 . pazarliksiz. yabanciya gitmesin

• beyler iyi günler sever izlediğim sitenize yeni üye oldum sizden ricam arkadaşımın 2003 model e39 530i var 1 aydır far bakıyoruz far camları çok kararmış temizlemek için 300 tl istiyorlar kendiside yeni alma taraftarında ama fiyatlar 300 tl den başlıyor 3500 tl ye kadar çıkıyor aracın üzerindeki angel xenon far
    var sizin tanıdığınız uygun fiyata satan yer varmı kaliteli yan sanayı ürün kaça kadar alınır yan sanayı ürün sağlıklı olurmu birde uyum sağlarmı verceğiniz cevaplar için teşekürler hepinize hayırlı günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kakkoş

beyler iyi günler sever izlediğim sitenize yeni üye oldum sizden ricam arkadaşımın 2003 model e39 530i var 1 aydır far bakıyoruz far camları çok kararmış temizlemek için 300 tl istiyorlar kendiside yeni alma taraftarında ama fiyatlar 300 tl den başlıyor 3500 tl ye kadar çıkıyor aracın üzerindeki angel xenon far
    var sizin tanıdığınız uygun fiyata satan yer varmı kaliteli yan sanayı ürün kaça kadar alınır yan sanayı ürün sağlıklı olurmu birde uyum sağlarmı verceğiniz cevaplar için teşekürler hepinize hayırlı günler

Far camlarını değiştirebilirsiniz. Ben geçen yıl bu firmadan çiftini 400 liraya aldım. 150 lira işçilik verdim, eski çıkan camlarıda 200 liraya sattım.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-paranizi-cope-atmaniza-gerek-kalmadi...e39-hella-tip-far-cami-378585139/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: caner_24

quote:

Orijinalden alıntı: kakkoş

beyler iyi günler sever izlediğim sitenize yeni üye oldum sizden ricam arkadaşımın 2003 model e39 530i var 1 aydır far bakıyoruz far camları çok kararmış temizlemek için 300 tl istiyorlar kendiside yeni alma taraftarında ama fiyatlar 300 tl den başlıyor 3500 tl ye kadar çıkıyor aracın üzerindeki angel xenon far

Far camlarını değiştirebilirsiniz. Ben geçen yıl bu firmadan çiftini 400 liraya aldım. 150 lira işçilik verdim, eski çıkan camlarıda 200 liraya sattım.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-paranizi-cope-atmaniza-gerek-kalmadi...e39-hella-tip-far-cami-378585139/detay

cevap için teşekürler sitede şu an camlar 130 euro fiyat istiyor yanlış anlama bu fiyata bu sitedehttps://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-e39-far-mercekli-beyaz-angelli-takim-408624345/detay takım halinde satıyor sence bu daha mantıklı değilmi

• Arkadaşlar selamlar,

Öncelikle şimdiye kadar verdiğiniz tüm bilgiler için teşekkürler. Forumda yeniyim fakat uzunca süredir takipteyim. 30 yaşındayım, mühendisim ve e39u gördüğüm ilk günden beri bu arabaya resmen aşığım. Okul, iş, borç vs derken artık bu aracı alma noktasına geldim ve bildiğiniz üzere temiz e39u bulmak oldukça zor fakat sabırlıyım. Lacivert-mavi(topaz, estoril, lemans) dış renkte, bej deri iç döşemeli ve m tamponlu(orjinal m paket tercihim) araç arayışındayım. 250k. ortalama km. lerde ve motor henüz rektefiye edilmemiş bir araç arıyorum. Bu bilgileri forum yazarları ve yakınlarına ilanen paylaştım. Umarım böyle bir aracı bulmam da birbirimize faydalı oluruz. Aracı ilk aracım olarak alacağım ve bahsettiğim aşk bitene dek binmeyi düşünüyorum Bahsettiğim aracın benzerlerini defalarca bulsam da şartlar müsait olmadığından şimdiye dek alamadım. İlk kez satın alma pozisyonuna geldiğim için işler biraz renk değiştirdi. Sizlerden kardeşinize son uyarılarınızı yapmanızı istiyorum. Bulduğum aracı değerlendirme, satın alma-ödeme, alım sonrası yapılması gerekenler gibi başlıklarda bana yönlendirme yapabilirseniz çok duacı olurum. Bu destansı mesajımı okuduğunuz için teşekkürler

Son olarak hayaldeki araç resimlerini ekleyim de buralar yansın
    ***BMW E39-E46***
    ***BMW E39-E46***
    ***BMW E39-E46***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrhanA. -- 8 Mayıs 2017; 1:59:24 >

• OrhanA. O kullanıcısına yanıt
    bütçe belirtmemişsiniz, 520,525,528,530,540, M5 :) hagisini düşünüyosunuz ?
  • Bugüne kadar BMW E46 sorunlarıma burada çözümler buldum.Şimdi yine başka bir sorun ile karşınızdayım.

Geçen hafta 316İ 2002 model aracın fren balatalarını değistirmek için özel servise götürdüm.Balatslar nexstar kendim almıştım​.Aracı bıraktım bir müddet sonra telefon ettiler.Balataların kablolarıda değişecek diye tamam dedim.Siz alın neyse yapın, fakat aracı aldıktan bir gün sonra direksiyona cıyırtı sesi geldi.Sağa çevirseniz dolara çevirseniz geliyor.Tekrar servise götürdüm.Aracın altında bir yerleri würth spreyle yağladılar o an ses kesildi.Aradan bir gün sonra aynı ses yine direksiyonnun altından gelmekte sizlerden konu hakkında yardımcı olmanızı bekliyorum.

• caner_24 kullanıcısına yanıt
    Açıkçası uzun yıllar bineceğimi varsayarsak çokta hırpalanmış olmasını istemiyorum. Haliyle 40bin TL başlangıç olarak düşünüyorum. Motor hacmi olarak 540 ve M5 hariç diğerlerine varım. Orijinal M paket 5.30 için 55.000'e kadar çıkabilirim. 45bin TL ortalama diyebiliriz.
  • dogan-16 D kullanıcısına yanıt
    Direksiyon kutusu ve direksiyon hidroliğinin kontrol ettirmekle başlayabilirsiniz. Sıktıkları sprey balata spreyi olabilir. Buda o sesi keser. Ancak sürekli lifte kaldırıp balata spreyi sıkamazsınız. Belli süre sonra yine ses yapar. Ek olarak ön takımada bir baktırın derim.

• Bugün elime 98 model 520ia M paket düstü, dıştan fena durmuyor ama içinin biraz bakıma ihtiyaci var.

280bin km de

Direksiyon 3 kollu ve kolduk kafaligina varincaya kadar elektronik. Araç full dolu.

Piayasa baktim ama o senenin araclari hep 4 kollu.

Ayni kasayi 97-99 arasi aradim ama bulamadim. Fiyat olarak 38 bin istiyor

Uzerinde atiker Tüp var.

Sizce bu rakam eder mi?

Motor sanjuman sağlam. Zamanında makam araci olarak kullanildı.

Fiyat avantajlı olursa alabilirim. En azindan zevkini yapar yine satarim.

***BMW E39-E46***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 9 Mayıs 2017; 22:35:52 >

• Rizeli kullanıcısına yanıt
    Selam Rizeli,

Orijinal M paket ve direklerde boya yok ise fiyat uygun gözüküyor yani biraz pazarlıkla 37ye çekilebilir sanırım. Direksiyon davul direksiyonla değiştirilmiş o yüzden diğer araçlarda görememişsinizdir. Bende o direksiyon tarzını seviyorum. Kullanıcı airbag açılması veya tercihen değiştirebiliyor. Atiker biraz düşündürücü keşke prins,brc,lovato veya zavoli olsaymış. Aracı otorapor gibi profesyonel bir ekpertize sokun bence.
  • Bizde 145.000de 99 model 520i var. M paket değil, standart. Yanlış hatırlamıyorsam değişeni yok, sağ çamurluk boyalı. Bizden önce Dr yaşlı bir amcanın yazlığına gittiğinde kullandığı bir araçtı. Yani dinç ve bakımlı.

• OrhanA. O kullanıcısına yanıt
    Motor arıza ısığı yaniyor, aynı zamanda airbag de. Airbek soketten dedi ama beyinden çıktı. Motor arızası dayüksek ishtimal tup tesisatindan (kesin değil)

Rakami 35 e kadar düştük ama beyin arızası ve km den dolayi cazgeçtik. Kısmet değilmiş :)

• Rizeli kullanıcısına yanıt
    En hayırlısı olmuş kardeşim sen bu süreçte benim de yaptığım gibi biraz daha atmaya çalış kenara sıkıntılı araç alıp sanayilerde uğraşacağına keyfini çıkarırsın...
  • Arkadaşlar tekrar selam,

Yaklaşık 1 aydır temiz bir e39 bulmaya çalışıyorum fakat bulduklarımın fiyatları 55 bin TL dolaylarında ve beklemeye devam ediyorum. 45-47 bin fiyatı hak eden fiyatı abartılmamış bir araç bekliyorum.
    Bu süreçte aklıma takılan birkaç soruyu paylaşmak istiyorum.

1)M54 motor üretimi 2000 yılının 2. yarısı üretime başlandı ve 2001 model E39larda bu motor kullanıldı diye biliyordum. Bir E39 sahibi bunun 2001de üretildiği ve 2002-2003 modellerde kullanılmaya başlandığını söyledi. Bu doğru mudur?

2) m54 motor ile m52tu motor arasında ciddi bir fark var mıdır? Gaz kelebek elektroniği farkını biliyorum. Sanıyorum ki ikisi de 170HP bunun dışında bir fark var mıdır? Aramamı 2002-2003 olarak kısıtladığımda ciddi araç sayısı azalıyor.

3) Prins, Brc, Lovato gibi markaların uyumlu çalışmaları nedeniyle tercih edildiğini duymuştum. Bazı düzgün araçlarda Atiker, Aldesa Lpg kitleri uygulanmış sizce bu ne derece önemlidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrhanA. -- 28 Mayıs 2017; 21:46:2 >

• 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.