Şimdi Ara

BMW E36 Ana Konu / Kullanıcı Kulübü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aslında yıllardır bu sitedeyim ve bazen bazı parçalar, bilgi alışverişi vs yapılması gerektiğinde pek farklı sitelerde yabancı siteler haric grup aktivitesi yok.Site üzerindende belki hem bmw e30 e36 e46 kasa severler veyahut sahipleri var ise sohbet muhabbet amaçlı açmak istedim..

• almayı düşündüğüm araç

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 95 model e36 m52 aracım var ama kesiciye girmiyor neden olabilir?
  • togo44 T kullanıcısına yanıt
    aracın m52 yeni tip beyin olduğu için kesiciye girmez. m50 eski tip araçlar kesiciye girer.
  • pizdies kullanıcısına yanıt
    Allah inşallah nasip eder.
  • Bu günlerde e36 3.20i bakıyorum ve almayıda düşünüyorum alırken nelere dikkat etmeliyim ne gibi sıkıntılar beni bekler kullanan bilen arkadaşlar bi yardımcı olurmusunuz size zahmet ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExoHunTeR

Bu günlerde e36 3.20i bakıyorum ve almayıda düşünüyorum alırken nelere dikkat etmeliyim ne gibi sıkıntılar beni bekler kullanan bilen arkadaşlar bi yardımcı olurmusunuz size zahmet ?
    Bende 318is düşünüyorum ve sizin gibi aynı durumdayım. Kullanmış, kullanıyor olanlar yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayİnarEM

Bende 318is düşünüyorum ve sizin gibi aynı durumdayım. Kullanmış, kullanıyor olanlar yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    97 Model 318is kullanıyoum Ağustos 2018 de aldım. İlk arabam bu arada. Dikkat etmeniz gereken şeyler şase kule direkler oynanmamış kazasız araba bulmanız her araba için geçerli bir kural. Kaportası sağlam macunsuz tamizlik boyalı olabilir benimkisi tavan hariç boyalı ama boyayı yaptıran 2. sahibi güzel yaptırmış kapı içleri direkler boyasız dıştan boyalı sadece. Ezik ve çürüklerinin olmamasına, yağ kaçaklarının olmamasına dikkat edin. Triger zinciri ne zaman yenilenmiş bunu mutlaka öğrenin. Lpg li benim brc sistem var araç hem az yakıyor hem performans veriyor. Uzun yolda çok keyifli sürüşe ve konfora sahip.
    Yeni model sıfır alınan arabalarda bile bu sürüş kalitesi keyfi yok. Aracı 2. sahibinden aldım o da tanıdığı galericiye vermiş satarken. Galerici motoru yıkatmış temiz gözüksün diye ama elektronik aksamlara dikkat etmemiş yıkanırken . Bobin arızası yaşadım sadece çıkma orjinali ile değiştirdik düzeldi. Kaloriferi ısıtmıyordu musluk tamiri ve peteği değiştirildi 780tl masraf tuttu . Arka balata ve el fren Kampana balatalarını yenilettim el freni tutmuyordu ayarını yapınca o da düzeldi toplam malzeme işçilik 300 tl ye maloldu. Orjinal teyp vardı kasetli onun yerine pioneer mp3 ve cd li teyp taktım keyfe keder masrafsız biniyorum. Umarım masraf çıkarmaz sorularınız olursa başka cevaplarım.

• Killknight kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız müddetçe hiç mekanik motor aksamında problem yaşadınız mı ? Ve lpg de herhangi bi sorunla karşılaştınızmı çekişinde vesaire?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ExoHunTeR kullanıcısına yanıt
    Motorda ve lpg de sorun yaşamadım bilgisayardan ayarı iyi yapıldığı sürece aynı performansı neredeyse veriyor. %5 kadar lpg de yokuşta çekişi düşüyor o kadar onu da dert etmiyorum. Spor modda ise araç canavara dönüşüyor ibreyi tutamıyosun 140 beygir hakkını veriyor. Eko modda lpg ile 80 tl lik aldınız diyelim 25,40 litre civarı alıyor benim depo 250 km yol yapıyorum. Hem de yeri geliyor basıyorum 150-160 km yeri geliyor 120 ye sabitleyip gidiyorum.
    Teşekkür ederim birisinden çift egzantrikli olduğu için masraf çıkarır diye duymuştum kulaktan dolma bilgimi diye merak ettim

Çift eksantirk sadece performansa katkı sağlayan bir özellik masraf çıkacaksa zaten öyle de böyle de çıkar kim dediyse bilmiyor demek ki?
    Haklısınız ilginizden ötürü teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim linkteki videoyu izleyin çift eksantrikli motor nasıl anlatıyor.
    https://youtu.be/V9jnGhc71t8

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killknight

97 Model 318is kullanıyoum Ağustos 2018 de aldım. İlk arabam bu arada. Dikkat etmeniz gereken şeyler şase kule direkler oynanmamış kazasız araba bulmanız her araba için geçerli bir kural. Kaportası sağlam macunsuz tamizlik boyalı olabilir benimkisi tavan hariç boyalı ama boyayı yaptıran 2. sahibi güzel yaptırmış kapı içleri direkler boyasız dıştan boyalı sadece. Ezik ve çürüklerinin olmamasına, yağ kaçaklarının olmamasına dikkat edin. Triger zinciri ne zaman yenilenmiş bunu mutlaka öğrenin. Lpg li benim brc sistem var araç hem az yakıyor hem performans veriyor. Uzun yolda çok keyifli sürüşe ve konfora sahip.
    Yeni model sıfır alınan arabalarda bile bu sürüş kalitesi keyfi yok. Aracı 2. sahibinden aldım o da tanıdığı galericiye vermiş satarken. Galerici motoru yıkatmış temiz gözüksün diye ama elektronik aksamlara dikkat etmemiş yıkanırken . Bobin arızası yaşadım sadece çıkma orjinali ile değiştirdik düzeldi. Kaloriferi ısıtmıyordu musluk tamiri ve peteği değiştirildi 780tl masraf tuttu . Arka balata ve el fren Kampana balatalarını yenilettim el freni tutmuyordu ayarını yapınca o da düzeldi toplam malzeme işçilik 300 tl ye maloldu. Orjinal teyp vardı kasetli onun yerine pioneer mp3 ve cd li teyp taktım keyfe keder masrafsız biniyorum. Umarım masraf çıkarmaz sorularınız olursa başka cevaplarım.

Alıntıları Göster
    Hocam çok güzel anlatmışsın, cevap için çok teşekkür ederim. Peki ortalama yakıt tüketimi nasıl? Bir de sizin deneyiminizle şehir için, şehir dışı ortalama yakıt tüketimi litreniz kaç?

• e36 almak isteyenlere tavsiyemdir kesinlikle ve kesinlikle aracin gecmisi hakkinda net bilgi sahibi olmadan almayin. Piyasasi degiskendir 36 larin, cok ucuzada bulursunuz ama cok basiniz agrir arabadan nefret edersiniz. Kasa diri durur ama motoru caninizi yakar. Zaten 36dan anlayan adam kasanin durusundan yorgun olup olmadigini rahatlikla anlar. Sanziman difransiyel saft 3 lusu bas belasidir onlara dikkat etmek gerekir. Contasi yanik cok 36 olur piyasada, direksiyon kutulari hassastir bilginiz olsun. Ortalama 15-16 yasinda arabada hasar yada boya olmamasi imkansiza yakindir olmayanda pahalidir. Ayrica tramere bakarkende saseden bakin kesinlikle. Arabayi satarken yada ilk bmw si olanlar genelde cakma m tampon koyarlar yay kesip araci basarlar goruntu guzel olur ama bunlara tav olmayin yine basiniz agrir.

• Uzun zamandir kullanan (aracini bilen) ve satmak isteyen varsa 96model ve uzeri bakimli E36 ariyoruz. Konum: istanbul

• BMW Araçlara Nasıl Carplay Yapılır ile İlgili Bir Konu açtım.

Konu hakkında fikirlerinizi belirtirseniz memnuniyet duyarım.

Aklınızdaki soruları cevaplamaya çalışacağım.

TIKLAYINIZ
    https://forum.donanimhaber.com/carlinkit-andream-vs-mmi-kutusu-kablosuz-carplay-ve-android-auto-ana-konu--144810039

BMW Aracıma Nasıl Carplay Yaptım?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.