Şimdi Ara

BMW e30 316i hakkında (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
130.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Namı diğer piç kasa da diye bilinirler.
    Önemli not:Dünyada otobil yarışlarında en çok yarış kazanan kasadır kendileri.
    Tam bir saygı abidesidir...
  • Alırsanız böyle bir araç gidip sanayide herhangi bir kamil usta'ya göstermeyin. BMW'den gerçekten anlayan birine baktırın.
  • araba tip olarak çok güzel ben arkadaşımınkini kullanmıştım otomatik vitesti çok keyifli sürüşü vardı 3.16i modeliydi
  • arkadaşlar e 30 aşkı bambaşkadır burada yorumları okudum falan üstünkörü bilgiler paylaşılmış.
    - E30 alacak arkadaş 3.20 yada 3.25i m20 arasında tercih yapmalı 3.18is in düzgünü bulamazsın çift eksantrikli bir motora sahip olmasına karşın ...9. senfoni açık hava konserinden mahrum kalırsın.. bikere 89-90 modelin altına hiç bakmayacaksın bile. bmw yi göstereceğin ustayı iyi seçmen lazım yoksa kapına ezeli bir düşmanı kendi elinle koyabilirsin yada çok iyi bir tamirci olmalısın. gündüz ve gece kabusların artmasın...

- her araçta olduğu gibi e30 unda yıkığı enkazı adamı yıkar (ama dünyanın en dayanıklı aracı olduğuna bahse girerim...... Ferraiye bile bukadar eziyet edilmiyor)

-M40 lar 3.16 lar hiç kullanmadım ancak m20 nin kesinlikle kronik arızası yoktur. dilediğin işkenceyi yapabilirsin.
    -m20 zincirli değil kayışlı eksantrik sistemlidir kilometresi geldiğinde hemen değişilmeli onun dışında bakıma ihtiyacı yoktur kesinlikle..
    -Akışmetre 1 milyon kmde bozulur kendini usta zanneden herkez ilk kabahati onda bulur.(bmw değil tüm debimetreli araçlar için geçerli)

-sıkı bir e30 m 20nin performası ECU ve sensörlerinin aktifliğine, ayrıca akışmetre kalibrasyonuna bağlıdır... (240km yi tık gösterir.)

-Yakıt konusunda sıralı sistem lpg yoksa 100 kmde uzun yokda 10-12 litredir...
    (ASLAN BESLEYENE YEMİ DERT OLMAZ)

-Sıralı sistemde uzun yolda yakıt yok denecek kadar azdır
    - şehir içi kara motor şahinle aynı yakar ...
    (tabi bu söylediklerim mekanik aksamları düzgün tüfek gibi sıkı bir E30 M20 için geçerlidir.)

ben 6 yıldır 320i m20 kullanmaktayım ona kulak verir istediğinizi verirseniz en iyi dostunuzdur.
    m20 candır BMW bmw yapan ve diğer tüm araç üreticilerine yıllarca ışık tutan arabadır E30.
    kim derseki bu arabalar yaramaz . bilinki o adam yaramaz BMW ruhunu kavrayamamış sanayi tozu yutmamış direksiyon şoförüdür...

En büyük sorun bu raçların orijinal ve bakımlısını bulmak, çok zordur bulursanız 20bin TL yi gözünü kapat ver pişman olmazsın.

• e30 325 kullanıcısıyım m20 b25
    yaklaşık 10 yıl falan olmuştur herhalde öğrenciyken almıştı babam
    kullanımı çok zevklidir. (imzadaki tüm araçlardan kesinlikle ayrı bir keyfi var)
    Motor a bakarsan (yağ su kayış)
    hiç bir sorun çıkarmaz. oldukça süratli ve modifikasyona açık araçlardır.

dolu ve temiz bir e30 325i 30 dan aşağı alamazsın.
    sorun olursa aynıtlarım

2 sene önce aracı komple söküp çürüklerden arındırmıştım, tamirci çıkarları aracımla aşağıdakini hareketleri yapmışlar

https://www.facebook.com/video/video.php?v=10150921850144806

• arkadaşlar bende 91 model 3,16 i almayı düşünüyorum bi tane buldum full abs + kılıma hava yastıgı falan var
    fiyatı da piyasaya göre uygun ama hala kararsızım bilgisi olan yardım ederse sevinirim
  • SACRED REICH S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar yıllardır e30 hastalığın vardı ama diğer arkadaşların dediklerini aynen katılıyorum araç hakkında bilginiz yok ise alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız hiç bulamayın derim.bunun yanında ben 2 aydır ugrastim ve tamamiyle yeniledim tüm parça larını içine mebran bile dosedim fanı değiştirdim sayamayacagim birsürü şeyi beni çok yordu çok üzdü fakat şimdi kesinlikle satmayı düşünmüyorum çok zevkli bir araç ve herkezin peşinden baktığı bir araç sadece alırken dikkat ve zamanında bakim e30 tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • janjan6161 J kullanıcısına yanıt
    Bir Usta ile veya iyi anlayan bir arkadaşınla bakıp alırsan ve ufak tefek bakim larını yaparsan tadına doyamazsin çok zevkli dir ama dedigim gibi alırken dikkat et araç 24 yaşında bendeki de 25:)

• 89 MODEL 1,6İ VAR bende arkadaşlar şu sıra yakıt göstergesi sona geliyor hararet özellikle lpg ye alınca kırmızı ya kadar geliyor akış metre arızalı olabilir mi? hararetle ilgili problem olmaz diyorlar direkt fan bağlı olduğu için ama farklı bi sıkıntı var gibi geliyor yarın termostata baktırıcam yorumlarınız bekliyorum ... başka neden yapar bunu ? .... iyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: SİZİSİM

89 MODEL 1,6İ VAR bende arkadaşlar şu sıra yakıt göstergesi sona geliyor hararet özellikle lpg ye alınca kırmızı ya kadar geliyor akış metre arızalı olabilir mi? hararetle ilgili problem olmaz diyorlar direkt fan bağlı olduğu için ama farklı bi sıkıntı var gibi geliyor yarın termostata baktırıcam yorumlarınız bekliyorum ... başka neden yapar bunu ? .... iyi akşamlar

zannetmiyorum,5 yıldır E30 kullanıyorum ve akışmetreden şikayet eden bir arkadaşım olmadı (cevremde e30 kullananlardan bahsediyorum..) benim tek sıkıntım karter patatmak oldu,aracımın ön tarafı biraz yere yakın..5 yıl içinde 3 defa karter değiştirdim ama şunu yazmalıyımki; inanılmaz keyifli bir araç,almak isteyen arkadaşlarıma tavsiyem,temizi bulun o keyfi yaşayın,
    e30 un size açacağı en büyük hasar motor olur,iyi bir ustanız varsa almadan önce gösterin,yağ kaçağı olan e30dan uzak durun.

• Arkadaşlar benimde bi sorum olacak bende 316i almayı düşünüyorum sanırım bu araçların temizini anakarada bulabiliriz birde yedek parça sıkıntısı varmı zor bulunduğu ve pahalı olduğu söyleniyor bilgi verirseniz sevinirim

• S.a arkadaşlar ve abiler ilk arabamı alacağım ve 1990 e30 316i düşünüyorum 7-8.000lerde bi bütçem var öğrenciyim ama ufak tefek arızalar ve yakıt sorun değil. 316iler performan olarak nasıldır seriliği ve yanlaması ? Aracı tüpte kullanmayı düşünmüyorum benzide 30-35 krş yakarmı ?

• Arkadaşlar merhaba sahibi olduğum 1983 model BMW E30 Coupe nin restorasyon projesini paylaştığım ve otomobiller ile alakalı mevzuları paylaştığım sayfa aşağıdaki facebook linkinde mevcut takip edip hem fikir hem de yardimlarinizi esirgemezseniz sevinirim.

Facebook ta
    BMW E30 Coupe' nin yeniden doğuşu
    Şeklinde aratirsaniz sayfaya ulaşırsınız.

• Arkadaslar 316i otomatigi nasildir bilgisi olan yardimci olursa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Lale

100 dwfa araba alıyım 100 defa e30 m40 alırım. 40 yıldır aynı arabaya biniyorum. 3600 ya da 3.600.000 TL ye almıştım. 16.000 TL ye vermem.

Hastasıyım.
    Aynı ayar 2015 passat bir de yeni nesil sporlar geçer yada zorlar.

İyi bir arac alıyım dersen BMW E30 36

2008 de açtığım üstüne 2. Aracımı aldığım konu için halen daha bana cevap yollamanıza gerek yoksanırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.a Arkadaşlar Forum a daha yeni katılıyorum ve size bir sorum var ben e30 320 i alıcam ve m20b25 m20b30 türleri var bu b30 filan ne oluyo blok larımı oluyo acaba arasında ki farkı ney anlata bilirseniz sevinirim
  • Arkadaşlar merhaba benım bı ıkı sorum olacak 91 model e30 m40 motor aracım var. Bu araçlarda egr varmı ?
    Bırde hararet musurı arızalandığında araç kendını korumaya alıyormu ?
    Benımkı bellı bı sıcaklığa kadar gayet güzel çalışıyor sonra rolantıde stop edıyor ve çalışmıyor bı sure beklendikten sonra çalışıyor bılgınız varmı yardımcı olabılırmısınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scepers -- 30 Aralık 2016; 15:29:20 >
  • Arkadaslar temiz orjinal e30 316i 318i yada 318is lpg gormemis bir arac ariyorum satmak isteyen olursa yada esinde dostunda varsa boyle bir arac lutfen benimle irtibata gecsin. Orjinal olup curugu falan olabilir problem degil

• arkadaşlar ben 97 model bmw 3.16i almayı düşünüyorum m43 motor olan alınmalı mı yada alınırsa sorunları nelerdir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.