Şimdi Ara

BMW’cilerin Trafikte Kendilerini Üstün Görmeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
2
Favori
11.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BMW’cilerin Trafikte Kendilerini Üstün Görmeleri

Arkadaşlar lüks dediğim de bmw 320 mercedes cla’lar falan. Yurt dışında 7-8 asgari ücretle alınabilen ama ülkemizde ne yazık ki lüks olarak görülen bu arabalar kendilerini üstün görmektedirler.

Hele bmw’lerde bu problem daha fazla.

Dün E-5’de sağ şeritteyim bmw beni sağlayarak geçti.

Sol şeritteyim hızlı da gidiyorum başka bir bmw 1 km öteden selektör yapa yapa geliyor. Kardeşim yurt dışında suratına bakılmayan arabanla neyin havası bu? Hız yapacaksan artistlik yapacaksan bas git pistte yap. Araban türkiyede vergiler sebebiyle yüksek fiyattan satılıyor diye kendini diğer arabalardan üstün göremezsin.

Senin araban bmw diye diğer araçlardan bir üstünlüğün yok.

Bu problemi ciddi anlamda sadece bmw ve bazı mercedes modellerinde görüyorum ama çoğunlukla bmw’lerde görüyorum.

Darılmayın gücenmeyin ama bmw bana sonradan görme keko arabası gibi geliyor. Diğer arabalarda böyle bir sorun görmedim.

Bende o gün vw passat vardı 2016 model

Benim kendi arabam ise porsche panamera. Passata baya laf atan olmuş burada bile arabaları fiyatına göre üstün veya ezik görmeye çalışan kişilikler var. Yazık, arabanın fiyatı yüksek olunca trafikte üstün olmuyorsunuz. Trafikte her araba eşittir onu bi sokun kafanıza.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tekrardan ehliyet kursuna yazılıp kuralları adam gibi öğrenip trafiğe çıkmanızı tavsiye ediyorum. Sonra foruma gelip çok bilmişlik yaparsınız.

Bak sen paşama! 80'le orta şeritte kamyonların arkasından gidemezmiş. Arabası yakmasın diye 100'ün üstüne çıkmazmış sol şeritten 100'le gidermiş arkadan selektör atınca da sol şeridi asla bırakmaz üstüne inadına yavaşlarmış. 120+%10 132 ile gidebileceğim 3 şeritli yolda yolumu 100 ile kapatma hakkı nerden geliyor?
  • Çok gereksiz yere takılmıssın bu gibi şeyler hakkında kafa yormana değmez.
    Adam gitmek istiyorsa sol şeritten çık sağa bırak gitsin.

He 1 km öteden deli gibi selektor yapıyorsa ben özellikle frene basıyorum yaklaştığında akılları gidiyor.
    Diğer yol isteyen herkese veririm vermek istemeyenleri de anlamıyorum.
  • Anlattigin hikayedeki tek keko o degil

• Allah başka dert vermesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Himm 2016 model pazzatiniz var...

• Sol şeritte asla gereksiz yere beklemem hep orta şeritte giderim.

Ama sollamak için aynayıda kontrol ederek nizami bir şekilde sol şeride geçince taa 1 km öteden felan biri sellektör yapınca sinir katsayım artar gazı köklerim ve yeniden orta şeride geçerim o arkadan gelen 136 beygir arabasını dünyanın en hızlısı sanan çoban benle yarışamaz ve o sol bende orta şeritte devam ederim ilk ışıklara kadar.

Geçen yine böyle bişey oldu mercedes c200 d arkadan geldi sellektörle bende sağ şeride geçip onun önünü bosalttim ve bastım gaza beni geçemedi ve hala sellektör yapıyo Heralde yavaşlada geciyim seni egom tatmin olsun demek istiyo

Birini geçip geçememek benim icin çok önemli değil ama bu surekli sellektör yapan kesim için önemli galiba.

Haddini bilmeyene haddini bildirmek lazım.

• Çapulcu 250nm biraltı tidiayla sellektör yersin

Senin ilacın ikibin tidiay 190hp.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben de genelde bunları ticari araçlarda görüyorum. Makaslar,sol şeriti kapatıp önüne gelen selektör atmalar vs.

• Hiçbir marka kullanıcısı, vag kullanıcısı kadar egoist değil.

• Okumayin passata 200.000 tl verip 90.000 tl’lik araçtaki saygıyı göremeyen biri.

• Empati yapsan neden öyle olduğunu anlarsın, adam dünyanın parasını vermiş lüks arabaya biniyor bastı mı gitmek istiyor sen önünde kağnı gibi sallana sallana git olacak iş mi? Lafım sol şeriti kullanmayı bilmeyen cahillere. Sağdan geçmek zorunda kalıyor araçlar neden çünkü sol şerit daha yavaş akıyor acaba neden böyle? Cevap basit araba kullanmayı bilmiyoruz ülke olarak.
  • Olirmu hic 1.6 tididay bazazzata sellektor yapilirmi hic bi anda orta serite gecemeye bilir mazallah devrilebilir de ;)))

Espri bi yana hizli giden arabalara yol verin gercekten 320 ve yukarisi yuksek hizda stabil seyredebiliyor vede hizliyim simdiden saga gec demek istemistir onu bende yapiyorum aracim luxmu degil ama cogu araba benden yavas seyrediyor trafikte

En ucuz en seri araca sahibim tin tin gitmek icin almadim ki ben bu arabayi bmw sahipleride eminimki tin tin surmek icin bmw almiyor.

• Üç şeritli yolda en sağda gidiyorum,hızım da 70-80 km.civarı...Adam arkamda selektör yapıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D@rbeli M@tk@p -- 5 Şubat 2018; 16:14:7 >
  • ben bmw sahibiyim ama keko degilim, simdi bu genellemelerden ve ön yargılardan vazgeçelim lütfen, ben aynı seyi yapan passat, audi, doblo, megane vs de de görüyorum bizim insanımızın hamuru bu ne yazık ki, ama bu bahsettiğiniz savaşır gibi araba kullanma olayımıza son vermeliyiz hep birlikte.

• Sendeki araba cam filmi siyah Passat sa eğer yol ver, birak geçsin.Bu memlekette zindan Passat a selektör yapacak adamda akil yoktur zaten.

• Parasinin karsiligi olmayan en sisirme arabalar Turkiyede passat ve golftur ve keko olarak genelde bu arac sahipleri anılır.

• Bmw’ci tayfa kudurmuş

Hız yapacaksanız piste gidin trafikte kendinizi üstün mü sanıyorsunuz?

• Önümde başka araç var, arkadan selektör yapa yapa dibime giren kim olursa olsun, yol vermeyip ana avrat sövüyorum. Bu insanlar kesinlikle hasta ya da beyni yok, bak yine küfür edesim geldi

• Konu sahibini burada yayına bağlayan kadına benzettim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.