Şimdi Ara

BMW 530İA ya Kıyas VOLVO T5 ve T6 da (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
1
Favori
34.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

The Ultimate Attraction

BMW 530İA ya Kıyas VOLVO T5 ve T6 da
  • Bütün yazılanlara tahammül etmek bir şekilde mümkün ama arada BMW'ye kıro arabası diyen süperzekalar da çıkmıyor mu hasta oluyorum Konuyu açan arkadaşın yapması gereken en mantıklı şey az-çok belli. İki aracın da test sürüşlerine katılıp bu sürüşlerin her saniyesini değerlendirmek. Sonuçta 2 tane metal oyuncaktan bahsetmiyoruz. Dünyada kalitesini ispatlamış markalar bunlar. Herkesin kolayca sahip olabileceği türden araçlar olsaydılar belki buradaki yorumlar daha yol gösterici olabilirdi. Fakat gel gör ki yorum yapanların çoğu yorum yapmış olmak için buraya gelmiş. Tek cümle ve nokta. Yazık yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Herr GeneraL

BMW

The Ultimate Attraction

muaha super ya
  • Volvo S80 T6 kullanicisiyim ve sizlere şu kadarini soyleyebilirim bmw 7.30i bmw 7.28i ve bmw m3 kasalari kullandim ve söz konusu rahatliksa yol tutuşu güvenlikse hiz, konforsa VEE İÇ DİZAYN güzeliigi ise volvo s80 T6 yi tek geçerim.. bi önceki arabamiz bmw 7,28i idi ondan sonra pejo 406 denedik ama volvo s80 t6 daki rahatligi hiçbirinde bulamadik.. şuanda da S80 kullanicisi ve binicisiyim.. satmayi aldiktan sonra düşünüyodum ama bazi şeleri gözlerinizle görünce ister istemez satmaktan vazgeçiyosunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 4 Mayıs 2009; 14:59:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alysentr

gerçek volvo sahte volvo diye bir ayrım yapılamaz..
    volvo yine aynı volvo kimse merak etmesin.
    ortada sadece bir hisse ve teknoloji alışverişi var.

ayrıca ben askere gitmeden bu topicte tartışıyorduk.
    askereden geldim 6 ay geçti hala aynı kısır tartışmalar devam ediyor..
    elma ile armutu kıyaslamaktan vazgeçelim artık

Günümüzde böyle bir durum var. Volvo'nun aslında motoru, şanzımanı ve şasesi artık Amerika Ford ile ortak üretiliyor.

Volvolar mesela Lincoln'lere benziyor artık, araştırırsanız görebilirsiniz.

Birde arka sayfada arkadaşın biri Cadillac Escalade'nin kaportasına parmak gireceğini yazmış...Herhalde 98 modelinden bahsediyor...
  • quote:

BMW

The Ultimate Attraction

• BMW nin reklamları her zaman Marjinal Olmuşur...

• quote:

BMW

The Ultimate Attraction

• sidik yarışına dönmüş bir tartışmayı 2 yıl sonra hort
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shopar.

Volvo S80 T6 kullanicisiyim ve sizlere şu kadarini soyleyebilirim bmw 7.30i bmw 7.28i ve bmw m3 kasalari kullandim ve söz konusu rahatliksa yol tutuşu güvenlikse hiz, konforsa VEE İÇ DİZAYN güzeliigi ise volvo s80 T6 yi tek geçerim.. bi önceki arabamiz bmw 7,28i idi ondan sonra pejo 406 denedik ama volvo s80 t6 daki rahatligi hiçbirinde bulamadik.. şuanda da S80 kullanicisi ve binicisiyim.. satmayi aldiktan sonra düşünüyodum ama bazi şeleri gözlerinizle görünce ister istemez satmaktan vazgeçiyosunuz..

7.28'den sonra 406'mı denediniz?
  • 3 SENE SONRA BU KONUYU BAŞKA BİR FORUMDAN LİNK ALARAK HORTLATTIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM :)

BIKMADAN USANMADAN 5 SAYFAYIDA OKUDUM

HAYATIM BOYUNCA NE VOLVO KULLANDIM NEDE BMW KULLANDIM AMA İKİSİ DE HAYRAN OLDUĞUM BİR ARABA

TARAFSIZ BİR GÖZ OLARAK BURDA VOLVO VE BMW Yİ KARŞILAŞTIRMAYACAĞIM

GÖRDÜĞÜM BİR YANLIŞI KARŞILAŞTIRACAĞIM

görele isimli arkadaşım çok yanlış fikirdesin bmw seven birisi olabilrsin konuyu volvodan saab a götürdün ordan başka yerlere götürdün.

ama şunu kabullenmelisin bmw çok ii bir firma F1 e bile motor üretiyor ama şunu kabul et volvoda çok süper bir marka bmw savunucam die fanatiklikle volvo ya haksızlık yapıyorsun

konum ve üretilen teknolojilerdeki farklılığı kaçırıyorsun

• 1.5 sene sonra konuyu tekrar hortlatıyorum arkadaşlar 1. sayfa bitti 2yi okuyacağım şimdi, bi 6-7 ay içerisinde e39 veya s60 gibi bir araba almak niyetindeyim, çift vanos steptronic transmisyon servotronic direksiyon, 180.000 km altı, içi bej, davul direksiyon, koyu renklerdeki bi e39 istiyorum fakat aklımı hep s60 çeliyor daha güçlüdür daha sağlamdır diye... ilanda 35bin yazan bi aracı 32bin liraya düşürüp alma niyetindeyim bekleyin aranıza katılıcam
  • Başlık ağırlıklı olarak 2006 yılının ikinci yarısında tartışılmış. 2007'nin ilk aylarında tartışma bitmiş. Önceki mesajlarıma baktım da o kadar zırva şey yazdığıma göre demek çok vaktim varmış o sıralar.

Bu mesajım da 4 yıl aradan sonra Volvo bölümü dışına yazdığım ilk mesaj
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesheit

Başlık ağırlıklı olarak 2006 yılının ikinci yarısında tartışılmış. 2007'nin ilk aylarında tartışma bitmiş. Önceki mesajlarıma baktım da o kadar zırva şey yazdığıma göre demek çok vaktim varmış o sıralar.

Bu mesajım da 4 yıl aradan sonra Volvo bölümü dışına yazdığım ilk mesaj

volvo cidden o kadar bağımlılık mı yapıyor, nasıl desem volvo kullanan arkadaşlar sanki arabayı kendileri üretmişcesine savunuyor sahipleniyor, volvodan tek soğuma sebebim iç mekanı diyebiliriz zevksiz mühendisler tarafından dizayn edildiği kesin bence ama kesinlikle kaliteli araba...
  • BMWE39 kullanıcısına yanıt
    87 model VOLVO 760 Turbo İntercooler'ım var. 2.300 cc Garret T4 su soğutmalı Turbo'ya sahip. Araç Landa Sond sensörleri ile egzoz gazını ölçerek kendisi yakıt,hava,ateşleme orantılaması yapıyor. 4+5(elektronik) şanzumana sahip. Elektronik Traction Control Elektrikli Sounroof vs özelliklerini saymıyorum bile. Gaza yapıştırınca BMW'cileri silkeliyor. Aynı aracın 82 model 2.000cc çift egzantirik 200hp gücündeki versiyonunuda gördüm. Diyeceğim şu ki BMW karbüratör koyarken VOLVO aşırı beslemeli motor üretiyordu. Tipine bakınca kelli felli bir makam arabasını göstersede kick-down yaptığın an devir saatinin altındaki Turbo metrenin sona dayanması ile araç 4 silindirli motoru ile 325 leri biçip geçiyor. Ama sen binmediğin için, BMW'yi övmeye devam et. Ha bu arada bmw motor üretirken Volvo araba üreticisiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caresto

87 model VOLVO 760 Turbo İntercooler'ım var. 2.300 cc Garret T4 su soğutmalı Turbo'ya sahip. Araç Landa Sond sensörleri ile egzoz gazını ölçerek kendisi yakıt,hava,ateşleme orantılaması yapıyor. 4+5(elektronik) şanzumana sahip. Elektronik Traction Control Elektrikli Sounroof vs özelliklerini saymıyorum bile. Gaza yapıştırınca BMW'cileri silkeliyor. Aynı aracın 82 model 2.000cc çift egzantirik 200hp gücündeki versiyonunuda gördüm. Diyeceğim şu ki BMW karbüratör koyarken VOLVO aşırı beslemeli motor üretiyordu. Tipine bakınca kelli felli bir makam arabasını göstersede kick-down yaptığın an devir saatinin altındaki Turbo metrenin sona dayanması ile araç 4 silindirli motoru ile 325 leri biçip geçiyor. Ama sen binmediğin için, BMW'yi övmeye devam et. Ha bu arada bmw motor üretirken Volvo araba üreticisiydi.

küllenen savaş yeniden alevlenecek gibi

forever volvo

• 5yıldır 2000 model accord cg6 kasa kullanıyorum sanırım bundan sonra 2009 s60 2.0T ye geçiş yapacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elalembialem_ kullanıcısına yanıt
    Tabi BMW genelde 6500 devirde elektrik keser. Biz devir saatini devirmesinide biliriz :) Turbo BY VOLVO :)
     BMW 530İA ya Kıyas VOLVO T5 ve T6 da BMW 530İA ya Kıyas VOLVO T5 ve T6 da

• quote:

Orijinalden alıntı: Caresto

Tabi BMW genelde 6500 devirde elektrik keser. Biz devir saatini devirmesinide biliriz :) Turbo BY VOLVO :)
     BMW 530İA ya Kıyas VOLVO T5 ve T6 da BMW 530İA ya Kıyas VOLVO T5 ve T6 da

hocam araç orjinal mi yani bir modifikasyon varmı motorda

• elalembialem_ kullanıcısına yanıt
    Fabrika çıkışı 2.3 8 valf garret su soğutmalı aşırı beslemeli turbo, Fabrika çıkışı piston vs full forget. Yeni motorlardan farklı olarak asla sibop kesmeyen pik döküm RedBlock. M46 over drive şanzuman. Hiç bir modifiye yapılmadı. Tamamen fabrikadan çıktığı şekilde.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.