Şimdi Ara

BMW 520i - 1600cc 170 hp YAKIT VERİLERİ (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
496
Cevap
17
Favori
169.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı arkadaşlar seyahat verilerine bakıp o günkü yakıt ortalamasını dikkate alıyor. Araça bilgisyarındaki verileri baz alın arkadaşlar. Aracım 8000 km'de ortalamam 9.5 LT

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Bu arabada LPG uyumu ne durumda? Belki bana kızacaksınız ama, şu andaki arabam az yakıyor. Arsamı satıp 150 bin civarı 2. el M paket almak istiyorum. Hayatımda bir kere BMW alayım diyorum. Sadece yakıtı korkutuyor. Senede 15.000 - 20.000 km yapıyorum.
  • cat33 kullanıcısına yanıt
    Şuan içi sıvı lpg uygun degil fakat birkaç firma test asamasında yakında sıvı lpg bmw içinde çıkacaktır

• Bursa içi sakin kullanımda 12,5 lt civarı yakıyor arac acaba ilk bakım ve 10,000km den sonra bir düşüş olurmuki?

• Pek düşmez..beklentiyi yüksek tutmayın..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfk61

Bursa içi sakin kullanımda 12,5 lt civarı yakıyor arac acaba ilk bakım ve 10,000km den sonra bir düşüş olurmuki?

Genel kanı olarak rodaj dan sonra yakıt tüketiminin ciddi düştüğü söyleniyor ama ben buna hiç inanmam..Hele araçlar 15-20000 km den sonra o zamana kadar birde devirsiz kullanılmışsa motor hafifte olsa kurum bağlayınca performans düşüklüğü bile gösterebiliyorlar..Ben de tüketimin düşeceğini sanmam..
  • Yakıt filan hikaye konfor sessizlik fiyat performans prestij şahane
  • quote:

Orijinalden alıntı: komod

Yakıt filan hikaye konfor sessizlik fiyat performans prestij şahane

Yakıt dışında herşey şahane...

• yasinozkan Y kullanıcısına yanıt
    Yakıt ta aman aman yakmıyor üzmeyin kendinizi... arabayı alalı 4 ay oldu 20.000 yaptım çokta memnunum.. sürekli comfort ve spor modda kullanıyor eco mod nedir bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komod -- 22 Eylül 2016; 6:48:34 >
  • arkadaşlar 2000 model bmw var 39 38 bin ₺ civarı km si 290.000 de ama çok bakımlı ve temiz bu km de bu araçları almak mantıklı mı araç full. çalışmayan aksamı yok. kullandık insanı etkiliyor performansı ve rahatlığı

• Beyler ben arabayı alalı 1.5 ay oldu.ilk zamanlar yakıtı hiç düşünmeden çok seri kullandım.hatta uzun yolda yaptım.izmirden mersin'e 600 tl harcadım cidden.agresif kulllandığınız zaman cidden fazla yakıyor.öyle kullandığım için ilk başlarda sıkıntı yapmadım.ama sonrası tam bir sinir harbi.mersin-adana arası yaklaşık otobandan 70 km.ben bu yolu çok sık gidip geliyorum.comfort modda da kullandım,eco moddada.ikisindede deneme yaparak aracı çok sakin kullandım.100-120 km arası 70 km yol gittim 2 defa.eco modda araç az yakıyor ama az yakması sadece sport moda göre başka hiçbirşey değil.eco mod diye bmw çok güzel bir göz boyaması yapıyor.dün son defa denedim ve maalesef çok severek aldığım arabamı satmayı düşünüyorum.70 km git gel toplamda 140 km 100 lira benzin yaktı arkadaşlar.ve abartmıyorum araç 110 u geçmedi ve gelirken sürekli eco moddaydı.aracım m sport luxury paket.1.6 benzinli.alacak arkadaşlara tavsiyem özeliikle dizel araçtan inip buna bineceklerse iyi düşünsünler.gerçekten inanılmaz bir fark oluyor.depoyu 290 tl yi fulluyorum.450 km maximum yapıor gerçek veridir bu.100 tl koyduğunda 200 km range gösteriyor ama 150 liyi zor yapıyorum.ara. çok güzel ,bmw performansı öne çıkarıyor ama yakıt olayı tamamen fiyasko.yoksa zaten 320 tlik aracı benzinli diye 217.000 tl ye vermezler ;)

• ben arabayı alalı 1.5 ay oldu.ilk zamanlar yakıtı hiç düşünmeden çok seri kullandım.hatta uzun yolda yaptım.izmirden mersin'e 600 tl harcadım cidden.agresif kulllandığınız zaman cidden fazla yakıyor.öyle kullandığım için ilk başlarda sıkıntı yapmadım.ama sonrası tam bir sinir harbi.mersin-adana arası yaklaşık otobandan 70 km.ben bu yolu çok sık gidip geliyorum.comfort modda da kullandım,eco moddada.ikisindede deneme yaparak aracı çok sakin kullandım.100-120 km arası 70 km yol gittim 2 defa.eco modda araç az yakıyor ama az yakması sadece sport moda göre başka hiçbirşey değil.eco mod diye bmw çok güzel bir göz boyaması yapıyor.dün son defa denedim ve maalesef çok severek aldığım arabamı satmayı düşünüyorum.70 km git gel toplamda 140 km 100 lira benzin yaktı arkadaşlar.ve abartmıyorum araç 110 u geçmedi ve gelirken sürekli eco moddaydı.aracım m sport luxury paket.1.6 benzinli.alacak arkadaşlara tavsiyem özeliikle dizel araçtan inip buna bineceklerse iyi düşünsünler.gerçekten inanılmaz bir fark oluyor.depoyu 290 tl yi fulluyorum.450 km maximum yapıor gerçek veridir bu.100 tl koyduğunda 200 km range gösteriyor ama 150 liyi zor yapıyorum.ara. çok güzel ,bmw performansı öne çıkarıyor ama yakıt olayı tamamen fiyasko.yoksa zaten 320.000 tlik aracı benzinli diye 217.000 tl ye vermezler ;)

• ben arabayı alalı 1.5 ay oldu.ilk zamanlar yakıtı hiç düşünmeden çok seri kullandım.hatta uzun yolda yaptım.izmirden mersin'e 600 tl harcadım cidden.agresif kulllandığınız zaman cidden fazla yakıyor.öyle kullandığım için ilk başlarda sıkıntı yapmadım.ama sonrası tam bir sinir harbi.mersin-adana arası yaklaşık otobandan 70 km.ben bu yolu çok sık gidip geliyorum.comfort modda da kullandım,eco moddada.ikisindede deneme yaparak aracı çok sakin kullandım.100-120 km arası 70 km yol gittim 2 defa.eco modda araç az yakıyor ama az yakması sadece sport moda göre başka hiçbirşey değil.eco mod diye bmw çok güzel bir göz boyaması yapıyor.dün son defa denedim ve maalesef çok severek aldığım arabamı satmayı düşünüyorum.70 km git gel toplamda 140 km 100 lira benzin yaktı arkadaşlar.ve abartmıyorum araç 110 u geçmedi ve gelirken sürekli eco moddaydı.aracım m sport luxury paket.1.6 benzinli.alacak arkadaşlara tavsiyem özeliikle dizel araçtan inip buna bineceklerse iyi düşünsünler.ses sitemi muhteşem,koltuklar harika,navigsyon geniş ekran çok keyifli ama aracın motoru gerçekten cebinizi yakıyor.gerçekten inanılmaz bir fark oluyor.depoyu 290 tl yi fulluyorum.450 km maximum yapıor gerçek veridir bu.100 tl koyduğunda 200 km range gösteriyor ama 150 liyi zor yapıyorum.ara. çok güzel ,bmw performansı öne çıkarıyor ama yakıt olayı tamamen fiyasko.yoksa zaten 320.000 tlik aracı benzinli diye 217.000 tl ye vermezler ;)

• Bu arabalara lpg çalışıyordu prins, bir gelişme olmadı galiba..

• erkan alaca fb E kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi değerli yorum yapan sayısı çok az. Bu arabayı almak isterdim ancak 2013 model 520d de karar kaldım sayenizde. Teşekkür ederim yorumunuz için
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan alaca fb

ben arabayı alalı 1.5 ay oldu.ilk zamanlar yakıtı hiç düşünmeden çok seri kullandım.hatta uzun yolda yaptım.izmirden mersin'e 600 tl harcadım cidden.agresif kulllandığınız zaman cidden fazla yakıyor.öyle kullandığım için ilk başlarda sıkıntı yapmadım.ama sonrası tam bir sinir harbi.mersin-adana arası yaklaşık otobandan 70 km.ben bu yolu çok sık gidip geliyorum.comfort modda da kullandım,eco moddada.ikisindede deneme yaparak aracı çok sakin kullandım.100-120 km arası 70 km yol gittim 2 defa.eco modda araç az yakıyor ama az yakması sadece sport moda göre başka hiçbirşey değil.eco mod diye bmw çok güzel bir göz boyaması yapıyor.dün son defa denedim ve maalesef çok severek aldığım arabamı satmayı düşünüyorum.70 km git gel toplamda 140 km 100 lira benzin yaktı arkadaşlar.ve abartmıyorum araç 110 u geçmedi ve gelirken sürekli eco moddaydı.aracım m sport luxury paket.1.6 benzinli.alacak arkadaşlara tavsiyem özeliikle dizel araçtan inip buna bineceklerse iyi düşünsünler.ses sitemi muhteşem,koltuklar harika,navigsyon geniş ekran çok keyifli ama aracın motoru gerçekten cebinizi yakıyor.gerçekten inanılmaz bir fark oluyor.depoyu 290 tl yi fulluyorum.450 km maximum yapıor gerçek veridir bu.100 tl koyduğunda 200 km range gösteriyor ama 150 liyi zor yapıyorum.ara. çok güzel ,bmw performansı öne çıkarıyor ama yakıt olayı tamamen fiyasko.yoksa zaten 320.000 tlik aracı benzinli diye 217.000 tl ye vermezler ;)

gerçekten mantıklı yazmışsınız katılmamak elde değil. bu forumda 5.20i ile şehir içi 6 yaktığını iddaa edenler vardı :) ben e90 3.20d ile 6 yı zor görüyorum 8 civarı deyince tartışmıştık yok kendisi düşük kullanma dersi verirmiş vs vs

daha önce de e90 3.16i vardı bende 12/13 ün altına inmiyordu yine bir sürü kişi şehir içi 8 i geçmiyor diye iddaa ediyordu.

• Nerede nasil kullandigina gore degisir. Cogu arac kullanma tekniklerini bilmiyor. Derdin az yaktirmak ise her turlu az yaktiririm. Bu forumu da 2.5 yil once ben açmıştım.

Eger nasıl kullanacagini bilirsen Istanbulda şehir icinde de 520i ile 8-9 lt arasi ortalama yakarsin ama herkes yakalayamaz.

Normal kullanim ile sehirici ortalamasi 11 lt dir Istanbulda. Bu da 100 km de benzini 5 tl hesap edersek bugun icin 55 tl dir. Bu segmentte bir arac icin makul.

Birisi yazmis 400 km de fulledigim benzin bitti diye.. Bu imkansiz. Ancak 200 km hiz ile kullanmaniz lazimki yaksin 17-18 lt. Bunu diyen ya araci 300-500 km de iken konusuyor yada fabrikasyon hatasi var. Aracın nornal yakit verilerine ulasmasi icin ilk 5000 km de devirli kullanilmasi lazim, bu surecte her arac fazla yakar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutanil

Nerede nasil kullandigina gore degisir. Cogu arac kullanma tekniklerini bilmiyor. Derdin az yaktirmak ise her turlu az yaktiririm. Bu forumu da 2.5 yil once ben açmıştım.

Eger nasıl kullanacagini bilirsen Istanbulda şehir icinde de 520i ile 8-9 lt arasi ortalama yakarsin ama herkes yakalayamaz.

Normal kullanim ile sehirici ortalamasi 11 lt dir Istanbulda. Bu da 100 km de benzini 5 tl hesap edersek bugun icin 55 tl dir. Bu segmentte bir arac icin makul.

Birisi yazmis 400 km de fulledigim benzin bitti diye.. Bu imkansiz. Ancak 200 km hiz ile kullanmaniz lazimki yaksin 17-18 lt. Bunu diyen ya araci 300-500 km de iken konusuyor yada fabrikasyon hatasi var. Aracın nornal yakit verilerine ulasmasi icin ilk 5000 km de devirli kullanilmasi lazim, bu surecte her arac fazla yakar.

Nasıl az yakacağını bir anlatsanız da şu vatana millete bir faydası olsa..

• Anlatimla olabilecek birsey degil bu sadece.. Uygulamali olabilecek birsey. Ozetle guc enerji olayi, surekli orta kuvvet uygulamaktansa belirli zamanlarda dogru kuvvet uygulayip cogu zaman kuvvet uygulamamak daha az enerji harcamaniza sebep olur. Aracta da bu ayni. Ama detayi uygulamali anlatilabilinir.

• Ayrica belirtmek isterim ki kullanim dışında sunlarda etkili:

1.Havanin sicakligi

2. Gittiginiz mesafe (3-5 km gidiyorsaniz sadece motor ozellikle kisin daha cok enerji harcar baslangicta, birkac km sonra bu duser motor isininca - evinizdeki kaloriferiniz gibi dusunebilirsiniz)

3. Gittiginiz yoldaki egim.. Hepvyokus yukari gidiyorsaniz daha cok yakar, yokus assgi coksa dusurebilirsiniz)

Istanbul ici trafikte, dur kalka da kalarak, ozel arac kullanim tekniklerini kullanarak kis ayinda son 1000 km deki ortalamam 9.8 lt..Standart birinin kullandigi gibi kullansam 11.5 lt olur. Devirli kullanimda 13 lt de olur. Uzun yolda 200 km ile giderseniz 18 lt de olur, yada kullanim tekniklerine uyarak 100 km hizla giderseniz 7- 7.5 lt de olur.

Aracın yakimina etken ozel kullanim teknikleri ile birlikte yukarida yazdigim diger faktorlerdir. Buarada Istanbulda sehiricinde standart benzinli bir araca 7.5 lt nin altinda yaktiramazsiniz. Haliyle boyle bir ust segment arac icin 9.5 - 9.8 lt ortalama istanbul ici trafikte kis aylarında gayet iyi rakamlardir, tabiki dedigim gibi yaktirabilene..

Benzin pahali ama asil olan arac fiyatlari.. Yeni kasa 2000cc benzinli m paket fiyatlari 360 bin tl nin dizeli 450 bin tl nin altinda olmayacak. Ozetle geciriliyoruz gun ve gun.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.